Ceturtdiena, 23. novembris
Šodien sveicam: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Talsu filiāle

 
 

TALSU FILIĀLE 

Aktuālā informācija

 


 

 

 

 

Aktualizēta informācija par slimnīcas speciālistu pieņemšanas laikiem

Izmeklējumu veidi, kurus iespējams veikt SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāles ultrasonogrāfijas kabinetā

Talsu filiāles ambulatorās nodaļas speciālistu pieņemšanas laiki

Speciālistu pieņemšanas laiki SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiālē

 

 


Talsu slimnīcā aizvadīta informācijas diena

Trešdien, 18.maijā, SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiālē norisinājās informācijas diena. Kopā uz tikšanos bija ieradušies 20 interesenti. Informācijas dienā ar iedzīvotājiem tikās SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes locekle Kristīna Bidzāne un slimnīcas virsārste Brigita Aišpure, Hemodialīzes nodaļas vadītāja, nefroloģe dr.Linda Mičule un slimnīcas rezidents internajā medicīnā Dr.Borins. 

Tikšanās laikā slimnīcas valdes locekle Kristīna Bidzāne dalījās ar pozitīvām ziņām – pateicoties sarunām ar Veselības ministriju, ir panākta papildu finansējuma piešķiršana reģionālām slimnīcām valsts apmaksāto ambulatoro pakalpojumu veikšanai, kas ļaus samazināt rindas uz datortomogrāfijas un ultrasonogrāfijas izmeklējumiem. Pašlaik rindā uz valsts apmaksātiem datortomogrāfijas izmeklējumiem jāgaida trīs mēneši, bet gaidīšanas laiks uz izmeklējumiem ar kontrastvielu ir mazāks – jāgaida mēnesis. Uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem vēdera dobumam un vairogdziedzerim rindā jāgaida aptuveni divi mēneši, bet uz ehokardiogrāfijas izmeklējumiem trīs mēneši. Rindu garums ir publiska informācija, ar kuru ikviens var iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājas lapā www.vmnvd.gov.lv, kā arī zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234, vai vēršoties slimnīcā. Vēl Bidzāne aicināja atbildīgi attiekties pret veiktajiem pierakstiem un savlaicīgi informēt slimnīcu, ja kāda iemesla dēļ pacients nevar ierasties uz pieteikto izmeklējumu vai konsultāciju. Šādā veidā neaizkavēsies rinda un nepieciešamo palīdzību ātrāk varēs saņemt kāds cits cilvēks. SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” reģistratūras telefona Talsu filiālē - 632 59997. Dr. Aišpure pastāstīja par slimnīcas dienas stacionāru, kādus pakalpojumus tajā var saņemt, kā arī par iespēju uzturēties  pacientu viesnīcā, ja pacients netiek uz mājām, atrodoties dienas stacionārā.

Tāpat informācijas dienas pasākuma ietvaros bija iespēja noklausīties slimnīcas Hemodialīzes nodaļas vadītājas, nefroloģes Lindas Mičules lekciju - “Uzturs hronisku nieru slimību pacientiem”. L.Mičule informēja pacientus par nieru saslimšanu iemesliem, to nopietnību. Diētām un izstrādāto jauno bukletu „Pareiza uztura pamatprincipi hroniskas nieru slimības pacientiem”. Bukletu ir apstiprinājusi arī „Latvijas Nefrologu asocijācija” un materiāls tiks izmantots pacientu izglītošanai visā Latvijā. Buklets ir radīts pacientiem, kuriem ir diagnosticēta hroniska nieru slimība. Tajā vienkāršā un saprotamā grafika veidā ir atspoguļots ūdens, kālija, nātrija, fosfora saturs dažādos produktos, to grupās, lai atvieglotu izpratni par uztura īpatnībām pacientiem ar nieru darbības traucējumiem. Bukleta elektroniskā versija ir pieejama mājaslapā www.ziemelkurzemesslimnica.lv, sadaļā Hemodialīzes nodaļa.

 

 


SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāle turpina veiksmīgi strādāt jaunajā ēkā

 

SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāles jaunā ēka svinīgi tika atklāta 2014. gada 30.septembrī. Pagājis jau krietns laika sprīdis, kopš Talsu slimnīca visus veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jaunajā adresē – Stendes ielā 1.

Talsu slimnīcas ambulatorajā nodaļā pacientus pieņem traumatologs, ķirurgs, endokrinologs, ginekologs un internists-iekšķīgo slimību ārsts. Darbojas arī grūtnieču aprūpes kabinets, kur topošās māmiņas pieņem sertificēta vecmāte Tatjana Neilande. Ja  grūtniecība norit bez sarežģījumiem grūtniecības novērošanu var veikt vecmāte - šis pakalpojums ir valsts apmaksāts, kas nozīmē, ka grūtniecei par to nebūs jāmaksā. Mazos pacientus katru darba dienu, bez iepriekšēja pieraksta un nosūtījuma, no plkst. 8.00 līdz 15.30, pieņem pediatrs. Par vizīti pie pediatra vecākiem nav jāmaksā, jo tas ir valsts apmaksāts pakalpojums. Slimnīcas ambulatorajā daļā plaši pieejami arī diagnostiskie izmeklējumi – rentgens, datortomogrāfija, ultrasonogrāfija.

Katru dienu, no 8.00 līdz 22.00, iespējams ārstēties dienas stacionārā. Uz dienas stacionāru ģimenes ārsts vai speciālists pacientu ambulatoro veselības aprūpes    pakalpojumu saņemšanai nosūta, ja pacientam nepieciešami veselības aprūpe un atbilstoši viņa veselības stāvoklim izmantojot dažādus paņēmienus, jāievada medikamentus, kā arī ķirurģisku operāciju veikšanai.

Darba dienās, no plkst. 7.30- 15.30, Talsu slimnīcā ir pieejami laboratoriskie izmeklējumi. Pacientus pieņem ar ģimenes ārstu vai speciālistu nosūtījumiem. Šos pakalpojumus par maksu pacienti var izmantot arī bez ārsta vai speciālista nosūtījumiem. Slimnīcas laboratorija piedāvā plašu izmeklējumu klāstu, piemēram, asins analīzes (hematoloģiskās, aknu testi un fermenti, iekaisuma marķieri, hormoni u.c.), un citas analīzes.

Savus pakalpojumus Talsu slimnīcā piedāvā fizioterapeiti, kuri veic ārstniecisko rehabilitāciju (masāžu, ārstniecisko vingrošanu), kā arī teipošanu – efektīvu fizioterapijas metodi traumētu muskuļu sāpju atvieglošanai un locītavu sāpju likvidēšanai.

Pierakstīties pie ārstiem, speciālistiem un uz izmeklējumiem var zvanot pa slimnīcas reģistratūras tālruņa numuru 632 59997. Diennakts steidzamās medicīniskās palīdzības punkta tālruņa numurs - 632 23350.

Talsu slimnīcā iekšķīgo slimību jeb terapijas nodaļā ir 24 gultas vietas, ķirurģijai – 4 gultas vietas, 3 gultas intensīvajai terapijai, 10 gultas dienas stacionāram, kā arī 3 observācijas gultas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā.

Kopējās Talsu slimnīcas būvniecības izmaksas ir 7,33 miljoni eiro. Pateicoties Ventspils pilsētas domes un slimnīcas vadības mērķtiecīgam darbam, no ES fondiem projektam kopumā izdevās piesaistīt 6,17 miljonus eiro. Līdzfinansējumu piešķīra arī Talsu novada un Rojas novada pašvaldības.Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē darbojas fizioterapijas kabinets, kurā pieejams plašs rehabilitācijas pakalpojumu klāsts.

 Sertificēts fizioterapeits, izmantojot masāžu, vingrojumus un citas fizioterapijas tehnikas, veic rehabilitāciju dažādu saslimšanu gadījumos :

Ortopēdija, traumatoloģija :

·         stājastraucējumu novērtēšana un koriģēšana

·         Mīksto audu bojājumi, mežģījumi, lūzumi, artrīti, locītavu ankilozes, kontraktūras ilgstoša imobilizācija – locītavu kustību atjaunošana, uzlabošana

Neiroloģija

  • Insulti, muguras smadzeņu bojājumi - šeit nepieciešama jau agrīna rehabilitācija , jo tieši 1. gads ir nozīmīgākais, kura laikā ir iespējams panākt ievērojamus uzlabojumus,

tuvinieku apmācība – svarīgi ir apmācīt, kā tad insulta pacients pareizi ir pozicionējams un pārvietojams,

muguras sāpju pacientiem -  relaksējošās pozas un ārstniecisko vingrojumu kompleksu apmācīšana

Respiratorā sistēma

  • pēc pulmonoloģiskām slimībām – šeit nozīmīga ir elpošanas laukuma palielināšana un efektivizācija, saaugumu profilakse pēc pleirītiem, ribu mobilitātes un krūšu kurvja tilpuma palielināšana
  • astma u.c. obstruktīvas plaušu slimības – pareizas ieelpas un izelpas attiecību apmācība - izelpas pagarināšana, elpošanas palīgmuskulatūras relaksācija.
  • posturālā drenāža – speciālas pozas, kuras veicina bronhu sekrēta evakuāciju

Vielmaiņas slimības

  • cukura diabēts – mikrocirkulācijas uzlabošana, jušanas traucējumu profilakse, aptaukošanās profilakse, neiropātiju profilakse.
  • osteoporoze – trieciena slodze uzlabo kaulu blīvumu, muguras deformācijas samazina thorax tilpumu – elpošanas apmācība, ribu mobilitātes palielināšana

Kardiovaskulārā sistēma

  • pēc infarktiem agrīna rehabilitācija – ambulatori brīvais kustību režīms, pielieto vispārattīstošos un elpošanas vingrinājumus perifērās asinsrites uzlabošanai, dozētu soļošanu.

Ļoti plašas profilakses iespējas! 

Fizioterapija zīdaiņiem- masāža un vingrošana zīdaiņiem, handling apmācība 

Lai veiktu efektīvāku ārstēšanu, kabinets ir aprīkots ar daudzveidīgiem fizioterapijas aprīkojumiem- potītes, plaukstas, plecu locītavas trenažieris, pedāļu trenažieris, stājas novērtēšanas skala , vingrošanas bumbas, zviedru siena u.c. 

Fizioterapeits veic teipošanu.

Teipošana ir teipa uzlikšana atbilstoši veselības problēmai un cilvēka anatomiskajām, funkcionālajām īpatnībām. 

Medicīniskās Teipošanas koncepta aizsākumi meklējami Japānā un Korejā pagājušā gadsimta 70. gados. Teipošanas metode ir veidota, pamatojoties uz pārliecību, ka veselības uzturēšanai un atjaunošanai ļoti svarīga ir kustība un muskuļu aktivitāte, ņemot vērā kinezioloģijas pamatprincipus. 

Teipošana ir lipīgas lentes joslu pielīmēšana dažādām ķermeņa daļām pēc īpašas metodikas. Teipa biezums un elastība izmantošanas laikā ir gandrīz tāda pati kā cilvēka āda, Teipi ir košās krāsās. Teipu elastība tiek izmantota, lai radītu virsādu paceļošu efektu. Tādējādi zemādas zonā tiek izveidota lielāka telpa, kurā atrodas visu veidu receptori, asinsvadi un limfvadi. Teipu uzlikšanai ir nepieciešamas ļoti labas zināšanas anatomijā un fizioloģijā.  

Izšķir sporta un ārstniecisko jeb medicīnisko Teipošanu. Elastīgie teipi veicina muskuļu darbību kustības laikā, neierobežojot pašu kustību. 

Izmantojot dažādas Teipošanas tehnikas, iespējams gūt dažādus efektus. Ārstnieciskās Teipošanas laikā tiek ārstēti traumēti muskuļi, un iedarbināts paša ķermeņa atveseļošanās process, panākts traumētu muskuļu sāpju atvieglojums, kā arī locītavu sāpju likvidēšana. Ar Teipa palīdzību var mazināt muguras sāpes, menestruālās sāpes, koriģēt stāju un pat sekmēt laktāciju jaunajām māmiņām. Viena no izmantošanas iespējām ir arī neirorefleksīvā iedarbība, piemēram, galvassāpju gadījumā, tāpat arī profilaktiskos nolūkos. Grūtniecības laikā un pēc dzemdībām Teipus lieto vēdera muskuļu fizioloģiskam atbalstam. 

Teipošanu plaši pielieto muguras problēmu risināšanā. Šī ir moderna metode, kuras pamatā ir kinezioteipošana sāpju mazināšanai, asinsrites, limfas atteces, muskuļu tonusa un muskuļu/locītavu darbības regulēšanai ar speciālu elastīgu Teipu (saiti, plāksteri), kuru pacients var nēsāt ilgstošu laiku (pat 7 dienas), kamēr izzūd traucējošie simptomi – sāpes, paaugstināts muskuļu tonuss un tūska.

Laipni aicinām izmantot mūsu pakalpojumus!


 

Notikumu kalendārs

Novembris, 2017
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas