Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Vīru

 
VĪRU KORIS „DZIEDONIS”

Talsu tautas nams

Vīru koris “Dziedonis”

Diriģente: Astrīda Priekule tālr. 26348527, e-pasts: astridapriekulea@inbox.lv;

Nodarbību laiki:  trešdienās 18:00 – 21:00

Patlaban turpinās Talsu tautas nama vīru kora „Dziedonis” 63.sezona, jo koris dibināts 1948.gadā. Kora prezidents ir Edžus-Edvards Mālmeistars, kurš korī dzied jau kopš 1959.gada. Ilggadīgi kora dziedātāji - ar vairāk kā 30 gadu pieredzi – ir talsinieki Imants Freimanis, Kārlis Krišlauks, Aleksandrs Toporkovs, Alfrēds Cipels, Vilnis Volanskis, Jānis Švedenbergs un Dainis Priekulis. Korī dzied vīri ne tikai no Talsiem, bet arī no Ugāles un Laucienes pagastiem.

Jau otro sezonu ar kori strādā diriģents Raimonds Felšs, kurš diriģenta speciālisti apgūst Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kora vīri jau pratuši novērtēt Raimonda „trumpjus” – novadnieks – ar pedagoga ķērienu, diplomāts, ar jaunāko teorētisko „bagāžu”, ko apgūst pie akadēmijas pasniedzējiem.

Skaitliski nelielā sastāva dēļ jau vairākas sezonas koris sniedz koncertus kopā ar Jelgavas Lauksaimniecības Universitātes vīru kori „Ozols” un Brocēnu vīriem – kopā veidojot Kurzemes hercogistes vīru kori. Par kora tradīciju kļuvusi piedalīšanas ikgadējā Latvijas vīru koru Lāčplēša dienai veltītā koncertā Latviešu biedrības namā - „Māmuļa” 11.novembrī.

Daudziem no „Dziedoņa”  koristiem plecos jau gada nasta, bet iegūts arī pamatīgs dziedātāja „rūdījums” – tas vajadzīgs gan koncertos, gan lai ballēs izdancinātu daiļās kolēģes no sieviešu koriem. Koris arī bieži saņem ielūgumus uz sadraudzības koncertiem dažādās Latvijas pilsētās.

Nevar nepieminēt arī vīra kora „Dziedonis” savulaik iegūstot laurus: 1973.gada Dziesmu svētku Simtgades koru skatē – 3.vieta, 1980.gada skatē - 3.vieta. Toreiz kora „Dziedonis” sastāvā uz podestiem atradās 80 vīri!

Lai saglabātu vīru kora dziesmu gadiem koptās dziedāšanas tradīcijas, „Dziedoņa” vīri aicina dziesmu mīlošos jaunekļus un vīrus savā pulkā.

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas