Trešdiena, 20. februāris
Šodien sveicam: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Veselības veicināšana

 
 
 
Talsu novada pašvaldībā uzsākta projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Talsu novadā” īstenošana.
Informācija par projektu - lasīt šeit.

02.01.2019.

Talsu novada pašvaldībā turpinās projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/030 “Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Talsu novadā” īstenošana.

Projekta mērķis- uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Talsu novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības, sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

2019.gada janvārī uzsāktas vairākas jaunas aktivitātes- hatha jogas nodarbības Talsos, fitnesa jogas nodarbības Lubes pagastā. Janvārī atsāksies lielu popularitāti ieguvušās zumbas nodarbības (Talsu Valsts ģimnāzijas aktu zālē) un pilates (Sabilses Sporta centrā). 

Lai iegūtu informāciju par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām, aicinām iedzīvotājus sekot līdzi pasākumu plānam Talsu novada pašvaldības mājas lapā www.talsi.lv.

Projekta kopējās izmaksas ir 363544,00 EUR, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 309012,40 EUR un valsts budžeta finansējums- 54531,60 EUR.

 

Aiva Dimante

Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas Projektu vadības daļas vadītājaVeselības veicināšanas pasākumi februārī19.09.2018. 

 

Veselības  veicināšana Talsu novada pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem

 

 

10.septembrī tika uzsākts projekta 9.2.4.2. “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” jauns nodarbību cikls veselīga dzīvesveida popularizēšanai pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Nodarbību mērķis ir ieinteresēt bērnus iesaistīties aktivitātēs, veidojot izpratni un pozitīvu attieksmi pret veselīgu – fiziski aktīvu dzīvesveidu.

Pasākuma ievadā bērniem saprotamā un atraktīvā  veidā tiek diskutēts par veselīgiem un neveselīgiem ieradumiem  un to nozīmi bērnu fiziskajā un emocionālajā attīstībā. Turpinājumā seko daudzveidīgas fiziskās aktivitātes, kurās bērni piedalās ar lielu entuziasmu un pašatdevi. Pēc pasākuma katrs dalībnieks saņem teicamu novērtējumu un diplomu.

Noslēgumā vislielāko sajūsmu un nebeidzamu prieku mazajiem dalībniekiem sagādā ziepju burbuļu šovs ar lielisko burbuļu ķeršanas atrakciju.

 

Tatjana Neilande

Sabiedrības veselības speciāliste

 


 

Veselības veicināšanas pasākumi – visā novadā               

Talsu novada pašvaldībā uzsākta projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Talsu novadā” īstenošana.

Projekta ietvaros jau iegādāts sporta inventārs – nūjošanas nūjas, pildbumbas, fitnesa hanteles, lecamauklas, vingrošanas paklājiņi, vingrošanas bumbas un fitnesa lentes. Katra pilsētas un pagasta pārvalde saņems inventāra komplektu, kas tiks izmantots veselības dienu pasākumos un fizisko aktivitāšu nodarbībās visās pārvaldēs un būs pieejams visiem iedzīvotājiem.

Visas vasaras garumā notikušas veselības dienas Balgales, Laucienes, Ģibuļu pagastā, uztura speciālista nodarbības, lekcijas par zīdīšanas priekšrocībām, fitnesa un deju nodarbības, vasaras nometnes bērniem un citi pasākumi.

No septembra plānotas dažādas informatīvas lekcijas, informatīvi pasākumi gan bērniem, gan vecākiem, turpināsies āra fitnesa un deju nodarbības un citi pasākumi.

Projekta kopējās izmaksas ir 363 544,00 EUR, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 309 012,40 EUR un valsts budžeta finansējums 54 531,60 EUR. Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/030.


 

Aiva Dimante,
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja vietniece

 

 

Izstrādāts Talsu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas plāns


Talsu novada pašvaldība ir iesaistījusies Nacionālā veselīgo pašvaldību tīklā un 9.05.2016. ar veselības ministra rīkojumu mums ir piešķirts Veselīgas pašvaldības statuss. Sekmīgam darbam šajā tīklā ir izstrādāts Talsu novada veselības veicināšanas plāns 2016.–2020. gadam, kas ar balsu vairākumu tika apstiprināts 28. aprīļa Talsu novada domes sēdē.

Plāna mērķis ir palielināt Talsu novada iedzīvotāju veselīgi nodzīvoto dzīves gadu skaitu, saglabājot, uzlabojot un atjaunojot veselību. Lai to sasniegtu, plānā izvirzīti vairāki uzdevumi. Viens no uzdevumiem ir veidot iedzīvotāju izpratni par veselību veicinošo pasākumu nozīmi veselības saglabāšanā un nostiprināšanā, izglītojot dažādas sabiedrības grupas par tām piemērotām fiziskām aktivitātēm un regulāru fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz veselību, veselīgiem ēšanas paradumiem.

Tāpat plāna uzdevumi ir veidot un uzturēt veselību un veselīgu dzīvesveidu atbalstošu vidi un infrastruktūru Talsu novadā, veicināt ikviena iedzīvotāja iesaistīšanos pašvaldības organizētās regulārās fiziskās aktivitātēs un veselību veicinošos pasākumos un uzlabot iespējas bez maksas nodarboties ar sportu, nodrošinot dažādu aktivitāšu pieejamību.

Plāns paredz arī veikt pasākumus, lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par agrīnas diagnostikas un preventīvu pasākumu nozīmi veselības saglabāšanā, kas ļauj samazināt bīstamāko saslimšanu nodarīto kaitējumu un mazināt mirstību.

Tāpat paredzēts veikt informējošu un izglītojošu darbu atkarību profilaksei, kas būs īpaši vērsts uz jauniešu auditoriju. Plāna uzdevumi ir arī panākt visu nozaru iesaistīšanu un līdzatbildību iedzīvotāju veselības veicināšanā un saglabāšanā un veicināt kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību novadā.

Izstrādājot veselības veicināšanas plānu, tika veikta iedzīvotāju aptauja par veselības aprūpi, sociālajiem pakalpojumiem un veselības veicināšanas pakalpojumiem Talsu novadā, saņemti arī ieteikumi un norādes par to, kas būtu uzlabojams. Tika iepazīta arī citu pašvaldību pieredze veselības veicināšanā.

Plāns izstrādāts atbilstoši Veselības ministrijas (VM) izstrādātajai sabiedrības veselības politikai un veselības veicināšanas vadlīnijām, VM un Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajai „Latvijas veselības platformai 2015–2065”, kā arī pašvaldības plānošanas dokumentiem.

Talsu novada veselības veicināšanas plāns 2016.-2020.gadam

 
 
 

Notikumu kalendārs

Februāris, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk