Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Veselības veicināšana

 

Veselības veicināšanas pasākumi Talsu novadā - nodarbību laiki un norises vietas

 
 
Talsu novada pašvaldībā uzsākta projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Talsu novadā” īstenošana.
Informācija par projektu - lasīt šeit.Aktivitāšu programma maijā

 

Deju nodarbības bērniem un jauniešiem

2., 9., 16., 23. maijā plkst. 15.15 Talsu Valsts ģimnāzijā

7., 14., 21., 28. maijā plkst. 14.30 Vandzenes pamatskolā

 

Vingrošana grūtniecēm

7., 14. maijā plkst. 10.00 fizioterapeites S. Vilkastes privātpraksē Talsos, Lielajā ielā 35-2

 

Lekcija – mazuļa krūts barošana

8. maijā plkst. 16.00 Talsos, Kalna ielā 4, 2. stāvā (virs Talsu biznesa inkubatora)

 

Deju nodarbības pieaugušajiem

10., 17., 24. maijā plkst. 18.00 Valdemārpils bibliotēkas zālē

 

Deju nodarbības senioriem

11., 18., 25. maijā plkst. 14.00 Talsu tautas namā

 


30.05.2018.

31. maijs – Pasaules diena bez tabakas

2018. gadā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) uzmanība pievērsta  tabakas postošajai ietekmei uz cilvēku sirds un asinsvadu veselību visā pasaulē.

Smēķēšana ir augsts riska faktors koronāro sirds slimību, insultu un perifēro asinsvadu slimību attīstībai. Globālā tabakas epidēmija katru gadu nogalina vairāk nekā 7 miljonus cilvēku, no kuriem gandrīz 900 000 ir nesmēķētāji, kuri mirst no pasīvās smēķēšanas – tabakas dūmu ieelpošanas. (PVO, 2018).

Latvijā, atbilstoši 2016.gada datiem,  sirds un asinsvadu slimību rezultātā mira 15866 iedzīvotāji, no kuriem 3633 miruši smēķēšanas rezultātā izraisītu sirds un asinsvadu slimību dēļ. (SPKC, 2017). Latvijā ir augstākais smēķēšanas rezultātā izraisītu kardiovaskulāro slimību nāves gadījumu skaits Eiropas Savienībā – 22,9%.

Pēc PVO datiem, smēķēšana ir arī ļaundabīgo audzēju saslimšanas galvenais riska faktors Latvijā, kas kopumā izraisa 31,8% no visiem ļaundabīgo audzēju nāves gadījumiem.

Pašlaik  ir būtiski aktualizēt smēķēšanas atmešanu, lai iedzīvotāji  izprastu savus ieguvumus veselības uzlabošanai un saglabāšanai ilgtermiņā. Vēloties uzsākt kādas pārmaiņas savā uzvedībā, mainot dzīves paradumus, svarīga ir ne tikai motivācija to darīt, bet arī droša un atbalstoša vide. Tādu vidi varēs rast bezmaksas smēķēšanas atmešanas grupu nodarbībās.

Informatīvā smēķēšanas atmešanas grupas bezmaksas nodarbība notiks:

Talsu novada pašvaldības Mazajā zālē  13. jūnijā plkst. 18.00.

Uz nodarbību aicināts ikviens smēķējošs pilngadīgs iedzīvotājs, kurš vēlas atmest smēķēšanu, vai ir saņēmis ārsta rekomendāciju atmest smēķēšanu un ir motivēts to darīt.

 

Sabiedrības veselības speciāliste

Tatjana Neilande

 


  

Veselības veicināšanas pasākumi – visā novadā               

Talsu novada pašvaldībā uzsākta projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Talsu novadā” īstenošana.

Projekta ietvaros jau iegādāts sporta inventārs – nūjošanas nūjas, pildbumbas, fitnesa hanteles, lecamauklas, vingrošanas paklājiņi, vingrošanas bumbas un fitnesa lentes. Katra pilsētas un pagasta pārvalde saņems inventāra komplektu, kas tiks izmantots veselības dienu pasākumos un fizisko aktivitāšu nodarbībās visās pārvaldēs un būs pieejams visiem iedzīvotājiem.

Visas vasaras garumā notikušas veselības dienas Balgales, Laucienes, Ģibuļu pagastā, uztura speciālista nodarbības, lekcijas par zīdīšanas priekšrocībām, fitnesa un deju nodarbības, vasaras nometnes bērniem un citi pasākumi.

No septembra plānotas dažādas informatīvas lekcijas, informatīvi pasākumi gan bērniem, gan vecākiem, turpināsies āra fitnesa un deju nodarbības un citi pasākumi.

Projekta kopējās izmaksas ir 363 544,00 EUR, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 309 012,40 EUR un valsts budžeta finansējums 54 531,60 EUR. Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/030.


 

Aiva Dimante,
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja vietniece

 

 

Izstrādāts Talsu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas plāns


Talsu novada pašvaldība ir iesaistījusies Nacionālā veselīgo pašvaldību tīklā un 9.05.2016. ar veselības ministra rīkojumu mums ir piešķirts Veselīgas pašvaldības statuss. Sekmīgam darbam šajā tīklā ir izstrādāts Talsu novada veselības veicināšanas plāns 2016.–2020. gadam, kas ar balsu vairākumu tika apstiprināts 28. aprīļa Talsu novada domes sēdē.

Plāna mērķis ir palielināt Talsu novada iedzīvotāju veselīgi nodzīvoto dzīves gadu skaitu, saglabājot, uzlabojot un atjaunojot veselību. Lai to sasniegtu, plānā izvirzīti vairāki uzdevumi. Viens no uzdevumiem ir veidot iedzīvotāju izpratni par veselību veicinošo pasākumu nozīmi veselības saglabāšanā un nostiprināšanā, izglītojot dažādas sabiedrības grupas par tām piemērotām fiziskām aktivitātēm un regulāru fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz veselību, veselīgiem ēšanas paradumiem.

Tāpat plāna uzdevumi ir veidot un uzturēt veselību un veselīgu dzīvesveidu atbalstošu vidi un infrastruktūru Talsu novadā, veicināt ikviena iedzīvotāja iesaistīšanos pašvaldības organizētās regulārās fiziskās aktivitātēs un veselību veicinošos pasākumos un uzlabot iespējas bez maksas nodarboties ar sportu, nodrošinot dažādu aktivitāšu pieejamību.

Plāns paredz arī veikt pasākumus, lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par agrīnas diagnostikas un preventīvu pasākumu nozīmi veselības saglabāšanā, kas ļauj samazināt bīstamāko saslimšanu nodarīto kaitējumu un mazināt mirstību.

Tāpat paredzēts veikt informējošu un izglītojošu darbu atkarību profilaksei, kas būs īpaši vērsts uz jauniešu auditoriju. Plāna uzdevumi ir arī panākt visu nozaru iesaistīšanu un līdzatbildību iedzīvotāju veselības veicināšanā un saglabāšanā un veicināt kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību novadā.

Izstrādājot veselības veicināšanas plānu, tika veikta iedzīvotāju aptauja par veselības aprūpi, sociālajiem pakalpojumiem un veselības veicināšanas pakalpojumiem Talsu novadā, saņemti arī ieteikumi un norādes par to, kas būtu uzlabojams. Tika iepazīta arī citu pašvaldību pieredze veselības veicināšanā.

Plāns izstrādāts atbilstoši Veselības ministrijas (VM) izstrādātajai sabiedrības veselības politikai un veselības veicināšanas vadlīnijām, VM un Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajai „Latvijas veselības platformai 2015–2065”, kā arī pašvaldības plānošanas dokumentiem.

Talsu novada veselības veicināšanas plāns 2016.-2020.gadam

 
 
 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas