Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Vārda, uzvārda vai tautības ieraksta maiņa

Vārdu vai uzvārdu var mainīt persona, kura ir Latvijas pilsonis, nepilsonis vai persona kurai Latvijas Republikā piešķirts bezvalstnieka statuss, ja tā sasniegusi 15 gadu vecumu un ja pastāv kāds no iemesliem:

1.      Vārds vai uzvārds apgrūtina personas iekļaušanos sabiedrībā;

2.      Persona vēlas dzimšanas reģistrā ierakstītajam vārdam pievienot otru vārdu.

Vārds, kurš reģistrā ierakstīts pirmais, uzskatāms par pamatvārdu;

3.      Persona vēlas iegūt vai pievienot savam uzvārdam laulātā uzvārdu;

4.      Persona vēlas iegūt savu dzimtas uzvārdu tiešā augšupējā līnijā;

5.      Persona vēlas atgūt savu dzimto vai pirmslaulības uzvārdu, ja tas nav izdarīts, šķirot laulību, vai pēc laulības atzīšanas par spēkā neesošu;

6.      Personai mainīts dzimums.

Tautības ierakstu var mainīt Latvijas pilsonis, nepilsonis vai persona kurai Latvijas Republikā piešķirts bezvalstnieka statuss vienu reizi pret savu tiešo augšupējo radinieku tautību divu paaudžu robežās.

Nepilngadīga persona vecumā no 15 līdz 18 gadiem iesniegumu iesniedz arvecāku vai aizbildņu piekrišanu.

Lēmuma pieņemšanas kārtība

Dzimtsarakstu nodaļa pieprasa no citām nodaļām un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra nepieciešamos dokumentus iesnieguma izskatīšanai.

Sagatavoto uzvārda, vārda vai tautības ieraksta maiņas lietu nodaļa nosūta Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam.

Departamenta direktors izskata dokumentus un pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu vai par atteikumu mainīt vārdu, uzvārdu  vai tautības ierakstu.

Lai saņemtu jaunu personu apliecinošu dokumentu, persona 30 dienu laikā pēc tam, kad stājies spēkā lēmums par atļauju mainīt vārdu vai uzvārdu, iesniedz šo lēmumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk