Trešdiena, 8. jūlijs
Šodien sveicam: Antra, Adele, Ada

Tautas nami

TALSU TAUTAS NAMS

 

Adrese: Lielā iela 19/21, Talsi, Talsu novads, LV - 3201

Direktore: Kristīne Kristberga

Tel.: 28642222

E-pasts: kristine.kristberga@talsi.lv

E- pasta adrese: tautasnams@talsi.lv

Ivo Priedītis - direktora vietnieks saimniecības jautājumos - ivo.prieditis@talsi.lv, t.28/311775

Ieva Brūna - mākslinieciskās daļas vadītāja - ieva.bruna@talsi.lv, t.26395935

Talsu tautas nama dežurants: 29488242

Darba laiks: 9.00 – (saskaņots atbilstoši pieprasījumam)

Mājas lapa: http://www.talsutautasnams.lv/

TALSU TAUTAS NAMA NOLIKUMS


Talsu tautas nams izveidojies no Talsu Sadraudzīgas biedrības, kas dibināta 1887.gadā. Tās mērķis - rūpēties par garīgās kultūras veicināšanu un izkopšanu savos biedros un apkārtnē. Kopš 1912.gada biedrība darbojās savā namā, kas celts par ziedojumiem, biedru iemaksām, loterijās gūtiem ienākumiem un citiem piesaistītiem līdzekļiem. Šis pats nams šobrīd ir Talsu tautas nama mājas. Talsu tautas nams ir vislielākā Talsu novada kultūras iestāde. 

Nams atvērts no 9.00 līdz vēlam vakaram darba dienās, kad mēģinājumi notiek tā paspārnē mītošajiem septiņpadsmit amatiermākslas kolektīviem: pūtēju orķestra deju grupai, Tautas lietišķās mākslas studijai „Dzīpars", vīru korim „Dziedonis", jauktajam korim „Uz augšu", Talsu fotoklubam, senioru mūsdienu deju klubam „Tango”, sieviešu korim „Vaiva”, Talsu ev.lut. draudzes korim „Amenda”, senioru deju kolektīvam „Draudzība”, senioru korim „Atbalss”, tautas mūzikas ansamblim „Tals' trimiš”, Talsu tautas teātrim, folkloras kopai „Talsi”, audēju kopai „Talse”, vidējās paaudzes deju kolektīvam „Talsu kurši”, jauniešu teātra studijai „Jandāls” un amatieru vizuālās mākslas kopai.

Savukārt nedēļas nogalēs pilsētniekiem un novada iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt viesmākslinieku koncertus, izrādes, kā arī piedalīties Talsu tautas nama rīkotajos pasākumos.

Talsu tautas namā vienmēr ir iespēja aplūkot izstādes un iegādāties biļetes uz visā Latvijā notiekošajiem kultūras pasākumiem.

Talsu tautas nams sadarbībā ar radošajiem novada ļaudīm, veido un vada lielākos Talsu pilsētas pasākumus: Talsu pilsētas svētkus, Dižmāras gadatirgu, Latvijas Neatkarības dienas svinības u.c.


SPĀRES TAUTAS NAMS

Adrese:  Brūžlejas, Spāre, Ģibuļu pag., Talsu nov., LV-3298

Vadītāja: Tabita Kalniņa

Tel.: 28620076

E- pasta adrese: tabita.kalnina@talsi.lv

Darba laiks: Darba dienās: 9:00 – 17:00

SPĀRES TAUTAS NAMA NOLIKUMS

Pirmssākumi Spāres tautas nama izveidošanā meklējami ap 1940. gadu, kad Spāres iedzīvotāji sākuši dziedāt, dejot un spēlēt teātri. Pēc otrā pasaules kara pasākumi notika Spāres skolas ēkā (Spāres muižā), vēlāk  - "Gulbju" mājā. Bet no 1954. gada par kultūras dzīves apmetni kļūst  "Brūžleju" mājas (bijušā barona spirta brūzis). Sākumā apdzīvots ēkas otrais stāvs, bet no 1972. gada tautas nams atrodas ēkas pirmajā stāvā.

Pēc neliela pārtraukuma aktīva Spāres tautas nama darbība atsākta 1995.gada pavasarī.

Kopš 2012.gada 1.septembra, kad darbību pārtrauca Spāres skola, Spāres muižas ēka un tai apkārt esošā parka teritorija nonāca Spāres tautas nama un tā kolektīva rīcībā. Spāres muižas ēka patlaban tiek labiekārtota, pielāgojot amatierkolektīvu un Spāres tautas nama kolektīva vajadzībām, savukārt nākotnē to plānots izveidot par daudzfunkcionālu kultūras, tūrisma un sabiedrisko aktivitāšu centru. 

 


STENDES TAUTAS NAMS

Adrese: Dumpīšu iela 3, Stende, Talsu novads, LV 3257
Vadītājs: Andris Priednieks
Tālr.: 26380121
E-pasta adrese:
andris.priednieks@talsi.lv
Darba laiks: Darba dienās: 10:00 - 18:30

STENDES TAUTAS NAMA NOLIKUMS

Pēc novadpētnieku informācijas šī brīža tautas nama sākums varētu būt 1946.gadā. Gadiem ejot iestādes atrašanās vieta mainījusies, un patlaban Stendes tautas nams atrodas bijušajā "mežniecības" ēkā, kura tagad ir pašvaldības īpašumā. Lai arī ēka nav celta kā kultūras nams, tajā jau sākotnēji ir bijusi zāle un neliela skatuve, kura bijusi paredzēta mežniecības darbinieku pasākumu organizēšanai, tāpēc arī skatuve ir samērā neliela un zema. Stendes tautas nama zālē, pateicoties saglabātajai koka apdarei un tam, ka zālē nav parastu griestu, bet gan siltināts divslīpņu jumts, kurš reizē veido arī telpas griestus, ir īpaša aura un brīvības sajūta. Stendes pašvaldības ēkā atrodas arī visas pašvaldības iestādes. Izstāžu zālē iespējams rīkot izstādes un arī dažāda veida informatīvus pasākumus.

Stendes tautas namā darbojas visu paaudžu amatierkolektīvi. Pirmsskolas vecuma bērni dejo kolektīvā „Saulstariņi” un dzied popgrupas „SOL” jaunākajā grupā, bet skolēni apgūst dziedātprasmi „SOL” vidējā un vecākajā grupā. Jaunieši dejo ritma deju grupā „HOT STEP” un „Kvartāla lēkātāji”. Savukārt vidējā paaudze pulcējas kopā tautas deju kolektīvā „Teika”, vokālajā ansamblī „GAISMA” un līnijdeju grupā „Evita”. Seniori satiekas pensionāru klubā un vokālajā ansamblī „Atmiņas”. Iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku ir ikvienam!


VALDGALES TAUTAS NAMS

 

Adrese: "Tautas nams", Pūņas, Valdgales pag., Talsu nov., LV-3253

Vadītāja: Daina Erenberga

Tālr.: 29608547

E-pasta adrese: daina.erenberga@talsi.lv

VALDGALES TAUTAS NAMA NOLIKUMS

Valdgales tautas nams celts 1972.gadā, taču 2009.-2010. gada sezonā tautas nams tika pilnībā rekonstruēts un jaunajā izskatā strādā kopš 2010. gada februāra. Iestādē uz šo brīdi darbojās četri amatiermākslas kolektīvi: vidējās paaudzes deju kolektīvs „Māra”, bērnu vokālais ansamblis, amatierteātris un divas līnijdeju kluba „C-Step club” grupas. Tautas namā ir divas zāles - lielā zāle ar skatuvi un jauniešu zāle. Valdgales tautas nama telpās notiek gan tradicionālo, gan valsts svētku svinēšana, kā arī norisinās pasākumi dažādām interešu grupām.

Valdgales tautas nama telpas ir piemērotas dažādu sarīkojumu norisēm, kā arī izstāžu organizēšanai.


 VANDZENES TAUTAS NAMS

 

Adrese: Vandzenes pag., tautas nams, LV-3281

Vadītāja: Dace Jankevica

Tel.: 26162278

E-pasta adrese: dace.jankevica@talsi.lv

Darba laiks: Darba dienās: 9:00 - 12:00, 15:00 - 20:00 

Vandzenes tautas nama vēsture sniedzas tālajā 1892.gadā, kad tika dibināta viena no vecākajām un rosīgākajām biedrībām Talsu novadā – Oktes-Iģenes-Garlenes dziedāšanas biedrība. Biedrībai, kurā bija vairāk 100 biedru, 1932.gadā pēc inženiera A. Brieža projekta tika uzcelts biedrības nams, kas izmaksāja 60 000 latus. Visus nepieciešamos līdzekļus biedrība savāca pašu spēkiem un no iedzīvotāju ziedojumiem, vien neliela daļa tika saņemta no valsts un kultūras fonda.    

Vandzenes tautas namā vēl arvien norisinās aktīva sabiedriskā un kultūras dzīve – darbojas 7 amatiermākslas kolektīvi – sieviešu vokālais ansamblis „Madaras”, sieviešu koris „Dīva”, vidējās paaudzes deju kolektīvs, bērnu vokālais ansamblis, senioru vokālais ansamblis „Ozolzeme”, sieviešu deju grupa „Afrodītes” un Vandzenes drāmas teātris.

2012. gada 18. aprīlī, nams atzīmēja 80 darba gadu jubilejas svinības.

Notikumu kalendārs

Jūlijs, 2015
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Šobrīd:
14º C
Rīt:
15.5º C