Svētdiena, 11. decembris
Šodien sveicam: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

TALSU PILSĒTAS SVĒTKI 2013


UZMANĪBU – šonedēļ Talsu ielās būs satiksmes ierobežojumi!

25-06-2013

Talsu pilsētas svētku laikā no 27. jūnija līdz 30. jūnijam paredzēti satiksmes ierobežojumi, un uz laiku tiks slēgtas šādas Talsu pilsētas ielas:

ceturtdien, 27.jūnijā

No plkst. 8.00 būs slēgts Pilsētas laukums pie Talsu tautas nama;

No plkst. 20.00 līdz 22.00 tiks slēgta Lielā iela no Zvaigžņu ielas līdz Ezera

ielas krustojumam un Fabrikas iela.

piektdien, 28.jūnijā

No plkst. 8.00 būs slēgts Pilsētas laukums pie Talsu tautas nama;

No plkst. 17.00 līdz 00.30 tiks slēgta Lielā iela visā garumā līdz Ezera ielas

krustojumam un Fabrikas iela.

sestdien, 29. jūnijā

No 6.00 būs slēgts Pilsētas laukums pie Talsu tautas nama, Lielā iela visā garumā un Fabrikas iela;

No 6.00 līdz 17.00 būs slēgts Ezera ielas posms no Lielās ielas līdz tirgum;

No 17.00 būs atvērta satiksmei Ezera iela un Lielā iela virzienā uz baznīcu;

No 7.00 līdz 15.00 būs slēgts Kareivju ielas 7 auto stāvlaukums (pie Kristīgās skolas) un Kareivju iela posmā no Stabu ielas.

No plkst. 18.00, Pilsētas svētku gājiena laikā būs ierobežota satiksme, sākot no a/s „Talsu autotransports” stāvlaukuma (Stendes iela) – pa Rīgas ielu – Raiņa ielu – Lielo ielu līdz Pilsētas laukumam pie Talsu tautas nama.

svētdien, 30.jūnijā

No plkst. 12.00 līdz 13.30 tiks slēgta Fabrikas iela un Pilsētas laukums pie Talsu tautas nama;

No plkst. 13.00 līdz 13.30 Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiena laikā būs ierobežota satiksme no pieminekļa „Koklētājs” līdz Sauleskalna estrādei.


Talsos muzicēs „Xylem TRIO”

24-06-2013

Talsu pilsētas svētku ceturtdienas vakara programmā notikušas izmaiņas tehnisku iemeslu dēl, paverot Talsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem vienreizēju iespēju tikties ar profesionāliem un starptautiski atzītiem mūziķiem – „Xylem TRIO”.  Ansambļa sniegumu būs iespējams izbaudīt 27. jūnijā plkst. 21.00 Pilsētas laukumā pie Talsu tautas nama.
 
Trio jau no 2006. gada apvieno trīs starptautiski atpazīstamus Latvijas mūziķus – marimbas un sitaminstrumentu virtuozu Rihardu Zaļupi, taustiņinstrumentālistu Raimondu Petrauski un saksofonistu Oskaru Petrauski. Nosaukumu „Xylem TRIO” ieguvis tikai 2010. gadā.

 

Šāda veida ansamblis nav bieži sastopams, tieši tādēļ to var uzskatīt par lielu izaicinājums, jo lielākoties mūzika ir pašu trio dalībnieku radīta un aranžēta.

 

Kādu konkrētu mūzikas žanru trio repertuāram piedēvēt ir diezgan neiespējami un tādēļ tas tiek dēvēts par 'crossover', proti, dažādu mūzikas stilu un novirzienu apkopojums un sajaukums.

 

„Xylem TRIO” aktīvi koncertē gan ārpus Latvijas, gan Latvijā un līdz šim piedalījušies tādos projektos, kā Saulkrastu Jazz festivāls, Liepājas Pianisma zvaigžņu festivāls, 7 Stories Of The Gospel of Thomas - sadarbībā ar kori MASKA un diriģentu Jāni Ozolu, Eiro Radio tiešraides koncerts Eiropā un Kanādā projekta "Eiropas Ziemassvētki" ietvaros, kā arī Raimonda Tigula „Ārpasaules mūzika” Tiguļkalnā, Talsos, šī gada 8. jūnijā.

 

Trio izveidotais albums "In The Mood of Giya Kancheli" ir ieguvis „Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvu 2010” nominācijās „Gada Debija” un „Labākais instrumentālais Filmu vai Teātra mūzikas albums”.

Plašāka informācija: www.greenrivermusic.lv.   Ieeja koncertā bez maksas.


Talsu pilsētas svētkos nodrošinās bezmaksas konsultācijas darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos

27.06.2013.

Turpinot informatīvo izstāžu ciklu Latvijas reģionos, kura mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izpratni par viņu darba tiesībām un darba aizsardzības jautājumiem, šo sestdien, 29. jūnijā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) piedalīsies Talsu pilsētas svētkos. To apmeklētājiem būs iespēja bez maksas saņemt praktiski noderīgus informatīvos un metodiskos materiālus par aktuālajiem darba tiesību un darba aizsardzības jautājumiem, kā arī kvalitatīvas LBAS ekspertu konsultācijas.  

„Mūsu darba tiesību un darba aizsardzības ekspertu pieredze liecina, ka Latvijā joprojām daudzos uzņēmumos netiek ievērotas darbinieku darba tiesības un pat visnotaļ elementāras normas, kas attiecas uz darba aizsardzību. Katru mēnesi konsultācijas darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos sniedzam vairāk nekā 150 iedzīvotājiem visā Latvijā. Kurzemē vien - vidēji 30 iedzīvotājiem. Turklāt, ja cilvēku skaits, kuri vēršas pēc padomiem darba tiesību jautājumos, pēdējā laikā ir stabilizējies, sniegto konsultāciju skaits darba aizsardzības jomā aizvien palielinās. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji nepārzina savas tiesības. Lai vērstu situāciju kaut nedaudz uz labu, esam uzsākuši šo informatīvo izstāžu ciklu Latvijas reģionos,” skaidro LBAS projektu vadītāja Inga Svirska. 

Šis izstāžu cikls tiek īstenots Eiropas sociālā fonda projekta “Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros. Kopumā tā laikā plānoti 15 izbraukumi uz Latvijas reģioniem, aptverot lielākās Latvijas pilsētas – Liepāju, Rēzekni, Limbažus, Alūksni u.c.  

LBAS informatīvā telts Talsos darbosies šo sestdien, 29. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 14.00 pļavā aiz Talsu novada domes ēkas (Kareivju iela 7, Talsi).Ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja saņemt izglītojošus informatīvos un metodiskos materiālus par darba tiesībām un darba aizsardzību Latvijā, kā arī kvalitatīvas darba tiesību un darba aizsardzības ekspertu konsultācijas Tāpat šīs telts apmeklētāji varēs pārbaudīt savu erudīciju darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos, piedaloties dažādos konkursos. 

Talsu pilsētas svētku ietvaros LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča tiksies ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Aivaru Lācarusu, lai pārrunātu aktuālos nodarbinātības jautājumus pilsētā un novadā kopumā. Tāpat šīs tikšanās laikā plānots apspriest arodbiedrību aktivitāti Talsu novadā, to lomu nodarbinātības jautājumu sakārtošanā un turpmākajām sadarbības iespējām ar pašvaldību. 

LBAS informatīvais izstāžu cikls Latvijas reģionos tika uzsākts šā gada 8. jūnijā Madonā. 

LBAS ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno 20 dalīborganizācijas, īstenojot profesionālu arodbiedrības biedru un darba ņēmēju interešu aizstāvību nozaru un starpnozaru līmenī.

 

Papildu informācija:

Karīna Javtušenko, LBAS komunikācijas konsultante

Mob. tālr.: (+371) 28 360 777

E-pasts: karina.javtusenko@lbas.lv

http://www.darbatiesibas.lv

http://www.lbas.lv 


Sagaidīsim pilsētas svētkus ar Talsu pilsētas karogu!

27-06-2013

Būsim Talsu patrioti un savas pilsētas svētkos 27.-30.jūnijam izdaiļosim savas mājas ar Talsu pilsētas karogiem!

Karogs ar Talsu pilsētas ģerboni pieejams Talsu novada tūrisma informācijas centrā (tel. 63224165, 26469057).


Talsu pilsētas svētku laikā - izmaiņas pilsētas autobusa kursēšanas grafikā

26-06-2013

A/S "Talsu autotransports" informē, ka sakarā ar satiksmes ierobežojumiem Talsu pilsētas svētku laikā, sestdien, 29. jūnijā, maršruta „Autoosta – Poliklīnika” autobuss kursēs pa Dundagas ielu - Raiņa ielu - Brīvības ielu - Saules ielu līdz Poliklīnikai - Laidzes ielu līdz Zvirgzdiem - Ezera ielu līdz tirgum un atpakaļ. Autobuss nekursēs gar Talsu tautas namu.
Informācija pa tālr.: 63222105.

Pilsētas svētku laikā notiks spēle „Zaļā punkta distance”

26-06-2013

Sestdien, 29. jūnijā Talsos, bērnu pļavā no plkst. 11.00 līdz 14.00 „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA „Eco Baltia vide” piedāvā Talsu novada svētku dalībniekiem piedalīties spēlē „Zaļā punkta distance” un laimēt vienu no trīs Tallink jūras ceļojumiem uz Stokholmu četrām personām.

„Zaļā punkta distance” ir spēle, kurā dalībnieki var pārbaudīt savas zināšanas par videi draudzīgu dzīvesveidu: videi draudzīgu iepirkšanos veikalā, saimniekošanu mājās un atpūtu dabā, kā arī atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Spēle veicama aptuveni 15 minūtēs, un tajā vienlaicīgi var piedalīties trīs individuāli dalībnieki vai komandas.

Dalībnieki, kuri uz pārbaudes jautājumiem atbildēs visprecīzāk plkst. 14.15 piedalīsies izlozē par galvenajām balvām un veicināšanas balvām.


Aicina pieteikties Pilsētas svētku tradicionālajam svētku gājienam

un amatnieku tirgum  

Straujiem soļiem tuvojas gada skaistākais notikums Talsos - Talsu pilsētas svētki, kas šogad noritēs no 27. līdz 30. jūnijam.  Un kā jau katru gadu Pilsētas svētkos notiks tradicionālais, un nu jau ļoti iemīļotais, svētku gājiens ”Es, tu, viš - mēs i talsniek`!”. Tādēļ aicinām ikvienu uzņēmumu, kolektīvu, iestādi un citas apvienības piedalīties un būt redzamiem gājienā, jo kā teikts gājiena sauklī - ja tevis nav gājienā - tevis nav Talsos!

  • Savu dalību gājienam aicinām pieteikt līdz 21. jūnijam pa tālruni 29442113.

Savukārt 29.jūnijā, Talsu pilsētas svētku ietvaros, no plkst. 8.00 līdz 16.00 Talsos norisināsies amatnieku tirgus. Tirgoties ar amatniecības izstrādājumiem varēs Lielajā, Zvaigžņu, Ezera, Fabrikas ielā, Ezeru un Pilsētas laukumā.

  • Pieteikties tirdzniecībai iespējams no 24. maija līdz 20.jūnijam, zvanot darba dienās no 9.00 līdz 18.00 pa tālruni 28624799.

Pasākumu organizē Talsu tautas nams. E-pasts: tautasnams@talsi.lv 

 


Pilsētas svētkos notiks tradicionālais svētku gājiens ”Es, tu, viš - mēs i talsniek`!”

22-05-2013

Straujiem soļiem tuvojas gada skaistākais notikums Talsos - Talsu pilsētas svētki. Un kā jau katru gadu pilsētas svētkos notiks tradicionālais, un nu jau ļoti iemīļotais, svētku gājiens ”Es, tu, viš - mēs i talsniek`!”.
 
 
Tādēļ aicinām ik vienu uzņēmumu, kolektīvu, iestādi un citas apvienības piedalīties un būt redzamiem gājienā, jo kā teikts gājiena sauklī - ja tevis nav gājienā - tevis nav Talsos!
Savu dalību gājienam pieteikt līdz 21. jūnijam pa tālruni 29442113.

Talsos pilsētas svētkus svinēs četru dienu garumā

22-05-2013

Kā ik katru gadu, arī šovasar, no 27. - 30. jūnijam, četru dienu garumā, pilsētas un pakalnu vidū, ar mūziku, dziesmām, dejām, jautrību un pārsteigumiem, sauli, ūdeni un zvaigznēm, koši un daudzkrāsaini tiks svinēti Talsu pilsētas svētki.

Nepalaidiet garām iespēju pašā vasaras viducī izbaudītu Talsu pilsētas burvību, iepazīt jaunus un atpazīt slavenus pilsētas talantus un viesus, sajust un saklausīt simfoniskās mūzikas pērles nopietnās mūzikas koncertā Pilsētas laukumā, atrast sev tīkamāko, amata meistaru darinātu lietiņu Amatnieku gadatirgū vai izgatavot to pašam, uzgavilēt dziedāt un dejot kopā ar visu laiku labākajiem Talsu dejotājiem, solitiem un mūziķiem "Danču placī" vai jaunatklātajā Sauleskalna estrādē, kā arī piedalīties atraktīvajā svētku gājienā.

Tas viss gara acīm jau skatāms, ar sirdi un dvēseli nojaušams, bet VASARAS VIDUCĪ - vien Talsos dabūjams!

Uz tikšanos jūnijā Talsos!


Amatnieki aicināti tirgoties Talsu pilsētas svētkos

19-05-2013

Amatnieku tirgus lustes 29.jūnijā, Talsu pilsētas svētku ietvaros, no plkst. 8.00-16.00 Talsos norisināsies amatnieku tirgus. Tirgoties ar amatniecības izstrādājumiem varēs Lielajā ielā posmā no Zvaigžņu ielas, Ezera ielā posmā no Lielās ielas līdz Ezera ielai 3, Ezeru laukumā, Pilsētas laukumā, Fabrikas ielā posmā no Lielās ielas līdz piemineklim „Koklētājs”.

Pieteikties tirdzniecībai iespējams no 20. maija līdz 20.jūnijam pa tālruni 28624799 ( darba dienās no 9.00-18.00).

Tirdzniecību organizē Talsu tautas nams. Vairāk informācijas www.talsutautasnams.lv


20.04.2013.
Tuvojas Talsu pilsētas svētki

Kaut arī aiz loga vēl nekas neliecina par vasaras tuvošanos, ticiet, pavisam nemanot tā pienāks, lai no 27. - 30. jūnijam ar mūziku, dziesmām, dejām, jautrību un pārsteigumiem mūs visus atkal pulcētu kopā Talsu pilsētas svētkos.

Nepalaidiet garām iespēju pašā vasaras viducī, četru dienu garumā izbaudītu Talsu pilsētas burvību, iepazīt jaunus un atpazīt slavenus pilsētas talantus un viesus, sajust un saklausīt simfoniskās mūzikas pērles nopietnās mūzikas koncertā Pilsētas laukumā, atrast sev tīkamāko, amata meistaru darinātu lietiņu Amatnieku gadatirgū vai izgatavot to pašam, uzgavilēt dziedāt un dejot kopā ar visu laiku labākajiem Talsu dejotājiem, solitiem un mūziķiem "Danču placī" vai jaunatklātajā Sauleskalna estrādē, kā arī piedalīties atraktīvajā svētku gājienā.

Tas viss gara acīm jau skatāms, ar sirdi un dvēseli nojaušams, bet VASARAS VIDUCĪ - vien Talsos dabūjams!

Uz tikšanos jūnijā Talsos!


  

19.06.2013.

Kā ik katru gadu, arī šovasar, no 27. - 30. jūnijam, četru dienu garumā, pilsētas un pakalnu vidū, ar mūziku, dziesmām, dejām, jautrību un pārsteigumiem, sauli, ūdeni un zvaigznēm, koši un daudzkrāsaini tiks svinēti Talsu pilsētas svētki.
Nepalaidiet garām iespēju pašā vasaras viducī izbaudītu Talsu pilsētas burvību, iepazīt jaunus un atpazīt slavenus pilsētas talantus un viesus, sajust un saklausīt simfoniskās mūzikas pērles nopietnās mūzikas koncertā Pilsētas laukumā, atrast sev tīkamāko, amata meistaru darinātu lietiņu Amatnieku gadatirgū vai izgatavot to pašam, uzgavilēt dziedāt un dejot kopā ar visu laiku labākajiem Talsu dejotājiem, solitiem un mūziķiem "Danču placī" vai jaunatklātajā Sauleskalna estrādē, kā arī piedalīties atraktīvajā svētku gājienā.
Tas viss gara acīm jau skatāms, ar sirdi un dvēseli nojaušams, bet VASARAS VIDUCĪ - vien Talsos dabūjams!
Uz tikšanos jūnijā Talsos!

SVĒTKU PROGRAMMA

(PROGRAMMĀ IESPĒJAMAS IZMAIŅAS) 

CETURTDIENA, 27.06.2013
Nāk vakars manā pilsētā

19.00 - 20.30 Ekumēniskais brīvdabas dievkalpojums Tiguļkalnā 
21.00 Grupas "Xylem trio" koncerts pilsētas laukumā

PIEKTDIENA, 28.06.2013
Un pāri pilsētai nolaižas nakts
18.00 - 20.00 Talsu draudžu koncerts Danču placī (pie Martinelli)
20.00 - 21.20 Liepājas simfoniskā orķestra un LNO solistu koncerts (pilsētas laukumā pie Tautas nama)
21.30 - 22.00 Sapnis vasaras naktī - LNO baleta solistu koncerts (pie Martinelli)
22.00 - 24.00 Nakts Pastaiga Sentalsos - Talsi 50.-80.gados ,sākums pie Mākslas skolas.

SESTDIENA, 29.06.2013
Vasaras un pilsētas vidū
Pilsētas laukumā pie Tautas nama
10.00 - 11.00 Talsi uzdod toni! Jauno vokālistu koncerts
11.00 - 12.00 Oranžā māja piestāj Talsos pasaku tēlu izrāde
12.00 - 13.00 Svētki Minku parkā Talsu novada BJC koncerts
13.00 - 13.20 Ierodas Retro auto parāde
13.20 - 14.00 Septiņas izelpas -meiteņu apvienības SUS DUNGO koncerts
14.00 - 15.00 Pastum, pastum, pietupies-mūsu spēkavīri, K1 un kyokushinkai karatē, deju battli, Stieņu Supermeni
15.00 - 16.00 Spiedz meitenes un smaida zēni - grupas Musiqq koncerts
16.00 - 16.15 Ierodas Harley Davidson parāde
16.15 - 17.45 Aktieru apvienības Miers un Bērziņš koncerts
18.00 Svētku gājiens "Es, tu , viš- mēs i talsniek'" no Talsu ATU laukuma ar 9 pakalnu puikām

Bērnu pļava - pie novada administratīvā centra
11.00 - 14.00 Nebēdnīgi, radoši, aizraujoši pasākumi un darbošanās visiem kustīgajiem talseniekiem -atrakcijas, spēles, sacensības kopā ar Talsu izglītības iestādēm un interešu centriem, dažādiem pasaku tēliem, klauniem, bebru Bruno, runci Rūdi, Cūkmenu un vēl un vēl...

Māmiņu oāze un piepūšamās atrakcijas. 
Zaļā punkta distance.
Nāc veidot, krāsot, līmēt, locīt, meistarot, vīt, pīt, pērļot, zīmēt, pūst, skavot, skriet un piedalīties...

Darba vara lielu dara -vecajā tirgus laukumā
09.00 - 15.00 Mūspuses amatnieku izrādīšanās un amata prasmju mācīšana. Karošu grebšana, grozu pīšana, metāla kalšana, vainagu vīšana, ziepju vārīšana, nažu gatavošana, sveču liešana, adīšana, aušana, rotu gatavošana, virpošana, siera siešana, slotu siešana, maizes degustēšana, pīrāgi un kliņģeri, krāmu tirgus, lustes un izrīcības pašam darot un citos veroties.

Danču placis - pie Martinelli 
11.00 - 11.30 BJC deju kolektīvi „Graudiņi" un „Rūdis"
11.30 - 12.00 Fitnesa centrs 1
12.00 - 12.30 Modes deju studija „Elfas"
12.30 - 13.00 Fitnesa centrs 1
13.00 - 13.30 Mūsdienīgas Solo līnijdejas
13.30 - 13.45 BJC sporta deju klubs „Sara" - standarta dejas
13.45 - 14.00 BJC ritmikas grupa
14.00 - 14.15 BJC sporta deju klubs „Sara" - latīņamerikas dejas
14.15 - 15.00 Talsu tautas nama deju kolektīvs „Talsu kurši" un TVĢ Jauniešu deju kolektīvs „Delveri"

Skeitparkā
10.00 -16.00 Ghetto Games - Talsu pilsētas kausa izcīņa florbolā (pieteikšanās pa tālruni 26332773)

Nolikums: http://www.talsi.lv/uploads/filedir/Talsu%20pilsetas%20svetki/2013/florbolanolikums.docx 

Ghetto Basket, armvreslings, šovi, konkursi (pieteikšanās www.ghettogames.lv)

10.00 - 15.00 Karavīru placis - NBS un Zemessardzes tehnika

Sauleskalna estrāde
20.00 - 5.00 Zvaigznes pār Sauleskalnu - vakara koncertballe. Piedalās 6.jūdze, Credo, Otra puse, Dzelzs vilks, V.Lapčenoks, A.Stafecka, A.Ērglis, H.Spanovskis, M.Dukurs, Samanta Tīna, DJ Roberts Lejasmeijers.
Biļetes iepriekšpārdošanā par Ls 3.00 nopērkamas Talsu tautas nama un "Biļešu servisa" kasēs, pasākuma dienā Ls 5.00

Pilsētā 
08.00-16.00 Amatnieku tirgus lustes (piereikšanās no 20. maija - 20. jūnijam pa tālruni 28624799)
09.30-10.00 Talsi mostas! Šveices-Talsu apvienoto pūtēju orķestru parāde Talsu ielās

Pie Talsu Valsts ģimnāzijas
10.00-16.00 Deviņu pakalnu auto svētki-dažādu spēkratu izrādīšanās (pieteikšanās pa tālruni 25510463)

 

Lielajā ielā pie Kastaņas 
Iekšiņa un āriņa - Talsu foto kluba izstāde

Talsu 2. vidusskola
10.00-16.00 Talsu pilsētas kausa izcīņa futbolā (pieteikšanās pa tālruni 26122587)

Nolikumshttp://www.talsi.lv/uploads/filedir/Talsu%20pilsetas%20svetki/2013/nolikumsfutbols.doc

 un volejbolā (pieteikšanās pa tālruni 28385008)

Nolikumshttp://www.talsi.lv/uploads/filedir/Talsu%20pilsetas%20svetki/2013/talsupilstusvtkuvolejbolaturniranolikums.docx 

SVĒTDIENA, 30.06.2013
Deviņos pakalnos atbalsis plūst
06.00 - 0 9.00 Plunkšķis ausmā - Makšķerēšanas sacensības Talsu ezerā
10.00 - 13.00 Dievkalpojumi Talsu baznīcās
13.00 Saule līgo Sauleskalnā Dziesmu un Deju svētku ieskaņu koncerts

 

 


Notikumu kalendārs

Decembris, 2016
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Tīkla kamera

Laika ziņas