Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona

Talsinieki Latvijas U19 izlases sastāvā izcīna augsto 5. vietu Pasaules čempionātā

14-05-2019

No 8. līdz 12.maijām Kanādā, Halifaksā Pasaules čempionatā florbolā U19 komandām Talsus un komandu “Talsu NSS/Krauzers” pārstāvēja pieci laukuma spēlētāji – Jānis Ragovskis, Emīls Krūmiņš, Viesturs Mārtiņš Rubenis, Armands Budreika, Matīss Fogelis un vārtu sargs Valters Kasjaņenko.

Visi mūsu spēlētāji komandā spēlēja nozīmīgu lomu, papildu – Viesturs, Emīls un Matīss darbojās komandas mazākuma virknējumos, Viesturs, Jānis un Emīls vairākuma maiņās, savukārt Valteram izlases vārti tika uzticēti trijās no četrām spēlēm.

Pirmajā spēlē Latvijas U19 izlase tikās Norvēģijas vienaudžiem, kuri aizraujošā cīņā tika pārspēti ar 6:2, divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Jānis Ragovskis, vārtos Valters Kasjaņenko atvairīja 20 no 22 pretinieku metieniem. Otrajā apakšgrupas spēlē, kas bija izšķiroša par iekļūšanu pusfinālā, Latvija tikās ar Šveici un piedzīvoja minimālu zaudējumu ar 5:6, šajā mačā rezultatīva piespēle Emīlam Krūmiņam, vārtos Valters Kasjaņenko, kurš atvairīja 15 no 21 metiena. Trešajā spēlē Latvija tikās ar Somijas vienaudžiem, kur piedzīvoja sagrāvi ar 2:9. Valteram Kasjaņenko vārtos brīvdiena, vietu dodot Liepājas kolēģim. Mūsējie piedalījās abos vārtu guvumos, pirmo vārtu guvumam asistēja Armands Budreika, bet otie vārti tika gūti ar soda metienu palīdzību, kuru ar savu aktivitāti mazākumā nopelnīja Rubenis un Krūmiņš. Ceturtajā spēlē Latvijai mačs ar Slovākiju par piekto vietu. Latvijas iesāka pārliecinoši, pirmo trešdaļu noslēdzot ar 3:0 un daudzām nerealizētām izdevībām. Pamazām aktivizējās arī slovāki un spēles beigās pat neliela drāma un veiksmīga izglābšanās ar rezultātu 6:5. Uzvaras vārtu guvums un rezultatīva piespēle šajā spēlē Jānim Ragovskim, komandas ceturtos vārtus guva Emīls Krūmiņš. Vārtos Valters Kasjaņenko atvairīja 27 no 32 pretinieku metieniem.

Pēc čempionāta spēlētāji komentēja izlases un savu individuālo sniegumu.

Valters Kasjaņenko: “Čempionāts līdz galam nebija izdevies, jo mērķējām augstāk, vēlējāmies cīnīties par medaļām, bet to mums liedza vājā spēle pret Somiju un zaudējums ar -1 pret Šveici. Spēli pret Šveici iesākām labi, lai gan bijām iedzinējos, spējām atgūties, tomēr spēles beigās nopelnījām 5 minūšu noraidījumu un tas bija liktenīgs noraidījums, pēc kura ielaidām divus vārtus un nespējām tikt atpakaļ. Nākošajā spēlē jau likās, ka pret Šveici visas emocijas ir izliktas un spēlē pret Somiju visi bija saguruši. Kopumā vērtēju, ka mums čempionāts bija labi izdevies, jo piektā vieta Pasaulē arī ir augsts sasniegums, komanda arī bija saliedēta, nebija nekādas problēmas vai nesaskaņas. Uzskatu, ka mans sniegums bija labs, bet varēja būt vēl labāks.

Lakonisks ir Jānis Ragovskis: “Varēju pozicionalā aizsardzībā labāk nospelēt individuāli. Komandā visi varejām pacietīgāk nospelēt uzbrukuma zonā ar bumbu, bet kopumā labi nocīnījāmies”.

Emīls Krūmiņš: “Čempionātu var vērtēt ar plusa zīmi, bet mērķējām, protams, augstāk – uz TOP 4, ko gandriz arī sasniedzām. Ir neliela rūgtuma sajūta, ka līdz galam čempionāts nav aizvadīts. No sevis gaidīju labāku sniegumu, pieļauju, ka arī treneri gaidīja, it īpaši uzbrukumā. Prasījās lielāku rezultivitāti no manas puses. Uzskatu, ka nospēlēju labi aizsardzībā un izdariju labu spiedienu uz pretiniekiem. Priecājos, ka treneri man uzticēja spēlēt daudz mazākumā svarīgos brīžos, kur komandai varēju palīdzēt. Kā komanda bijām viena liela un vienota, jo bija daudz emociju un uzmundrinājuma sava starpā, viens otru atbalstījām un dzinām uz priekšu!!

Armands Budreika: “Čempionāta pirmajās spēles minŪtēs bija neliela “mandrāžiņa”, bet pēc tam jau aizgāja viss labi un likās, ka pildu savus tiešos pienākumus aizsardzibā ļoti labi! Čempionātā gribējās atzīmēties arī ar goliņu, bet tas nesanāca bet iespējas bija. Pašam savs sniegums visa čempionāta laikā likās labs un stabils un fiziskā ziņā ari labi jutos! Komandai bija labs potenciāls, cinīties par medaļām, bet pietrūka ļoti, ļoti nedaudz! Daudz emocijas atdevām pret Šveici un tāpēc nākošajā dienā pret Somiju bijām nekādi tieši spēles sākumā, kad spēli sākām no 0:4. Čempionāta laikā varēja novērot to, ka komanda nav vēl kārtīgi saspēlējusies. Kopumā esmu apmierināts arī ar to, ka izcīnījām 5. vietu Pasaules čempionātā, bet arī nevar noslēpt to, ka ir tāda nepadarīta darba sajuta.

Matīss Fogelis: “”Čempi” komandai vērtēju pa pusei izdevušos, it kā spēlējām labi, 5. vieta arī ir ok, bet baigais rūgtums par to, ka neizpildījām mērķi par četrinieku. Rūgtuma sajūta, jo pietrūka ļoti maz. Pašam “čempis” izdevās diezgan normāli, manuprāt, nospēlēju stabili, savu darbiņu izdarīju, devu enerģiju, tikai žēl, ka bez punktiem.

Vieturs Rubenis: “Čempionāts patika. Lieliska pieredze un atmiņas. Savu sniegumu čempionātā vērtēju pozitīvi, jo komandas saliedētība ļāva pārvarēt grūtības un izcīnīt uzvaras. Protams, mērķis bija tikt augstākā vietā, bet 5. vieta pasaulē arī ir jānovērtē!

 

Mārtiņš Maķevics

Notikumu kalendārs

Jūlijs, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk