Ceturtdiena, 19. jūlijs
Šodien sveicam: Jautrīte, Kamila, Digna

Talsenieks Lasenbergs būs Latvijas studentu basketbola izlases kapteinis pasaules Universiādē

11-08-2017

No 17. līdz 31. augustam Taivānā risināsies 29. Pasaules vasaras Universiāde, kurā trešo reizi vēsturē piedalīsies arī Latvijas studentu vīriešu izlase. Viens no mūsu komandas līderiem būs talsenieks Edgars Lasenbergs, kurš aizvadītajās sezonās pārstāvējis Latvijas Universitātes studentu komandu, turklāt tieši Edgaram uzticēts komandas kapteiņa gods.

''Pirmais mazais mērķis mums būs iekļūt divu labāko komandu skaitā. Sacensībās piedalās 24 komandas, sadalītas četrās grupās pa sešām komandām, un pirmās divas jau automātiski iekļūst astoņu labāko skaitā. Tad varētu spēlēt par pirmo līdz astoto vietu,'' komandas mērķus preses konferencē pirms došanās uz Ķīnas Republiku skaidroja izlases galvenais treneris Guntis Endzels. Tāpat treneris minēja, ka gatavošanos Universiādei komanda sāka 30. jūlijā, taču pilnā sastāvā visi tikušies tikai pagājušajā nedēļā: ''Nav viegli spēlētājus dabūt kopā trenēties studentu izlases sastāvā, jo viņi tomēr piesaistīti daudziem klubiem''. Vēl viens mīnuss, kā norāda treneris, ir fakts, ka komandai nav bijusi neviena pārbaudes spēle, kurā modelēt savu taktiku un saprast, kas vēl uzlabojams, taču tam lieliski kalpos plānotais sagatavošanās turnīrs Ķīnā, kurā mūsējie tiksies arī ar savas apakšgrupas pretiniekiem Serbiju un Montenegro. Tas arī ir fakts, kādēļ Latvijas studentu basketbola izlase ceļā uz tālajiem austrumiem dosies nedēļu ātrāk.

‘’Cik esmu dzirdējis, Pasaules Universiāde ir ļoti augsta līmeņa sascensības, tādēļ, neskatoties uz jano līgumu ar ‘’Valka/Valga’’ komandu, ilgi nevilcinoties piekritu pārstāvēt Latvijas studentu izlasi šajā turnīrā, ‘’ stāsta talsenieks Edgars Lasenbergs. Spēlētājs nešaubās, ka pieredze izbaudīt tāda līmeņa turnīru gan no spēles viedokļa, gan organizatoriski, būs neatsverama. ,,Savulaik pasaules Universiāde kalpoja kā sagatavošanās turnīrs Olimpiskajām spēlēm, kur visas izlases devās optimālajos sastāvos. Šobrīd šī tendence ir nedaudz mainījusies, taču tas neimaina faktu, ka turnīrs būs ļoti augsta līmeņa. Mums šī būs pirmā Universiāde, taču jau esam daudz laba dzirdējuši par augsto organizatorisko līmeni, kas esot tuvu olimpiādei. Nevaram sagaidīt!’’

Pirmā Latvijas vīriešu studentu basketbola izlases spēle notiks 20.augustā plkst.15.00 pēc Latvijas laika ar Ķīnas Republiku (mājiniekiem), kam sekos spēle 21.augustā ar Meksiku (plkst.7.30 pēc Latvijas laika) un dienu vēlāk ar Serbiju (22.augustā plkst.7.30). Pēc tam Latvijas sportistus redzēsim 24.augustā cīņā ar Ungāriju (plkst.12.30) un 25.augustā pret Koreju (plkst.10.00).

Notikumu kalendārs

Jūlijs, 2018
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas