Starptautiskās škēpmešanas sacensības – jaunā līmenī

10-07-2019

9. jūlijā Talsi uzņēma starptautisko šķēpmešanas sacensību “Talsu šķēpi 2019” dalībniekus no septiņām valstīm. Šāda veida sacensības ir trenera Mārča Štrobindera izauklētas, un viņš par padarīto ir gandarīts.

“Šādā formātā šķēpmešanas sacensības notiek jau otro gadu. Jau iepriekš saviem audzēkņiem biju organizējis sacensības, bet vietējā mērogā. Kad tika atjaunots Talsu 2. vidusskolas stadions, nolēmu, ka tām jābūt citā līmenī,” pastāstīja M. Štrobinders.

 

 

Šajā gadā sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Beļģijas un Islandes. Latviju pārstāvēja jaunie un vadošie sportisti, savu meistarību rādīja arī Madara Palameika, Rolands Štrobinders un Krišjānis Suntažs.

“Šis Madarai un Rolandam bija sagatavošanās posms Pasaules čempionātam, kas notiks oktobrī, savukārt Krišjānis piedalīsies U – 20 čempionātā Zviedrijā. Sacensību laikā sasniegts daudz personīgu rekordu.

 

M. Štrobinders atzina, ka ir izdevies panākt sacensību respektēšanu arī no ārvalstu sportistiem – viņi zina, ka šeit viss būs ļoti labi noorganizēts. “Šajā gadā viss ritēja raitāk uz priekšu, ik reizi cenšamies, lai sacensības būtu patīkamas gan sportistiem, gan skatītājiem. Gribam, lai pasākums kļūst aizvien labāks un kvalitatīvāks,” viņš sacīja.

 

“Talsu šķēpi 2019” norisi bija iespēja vērot tiešraidē, ko nodrošināja sportacentrs.com. Sacensību organizēšanā iesaistīti ļoti daudzi: Mārcis ir pateicīgs ikvienam atbalstītājam un arī audzēkņu vecākiem, kas iesaistās dažādos darbos un jūtas piederīgi procesam.

“Pavasarī labākos audzēkņus cenšos aizvest uz nometni Spānijā, lai bērnus motivētu. Arī sacensības rīkoju idejas vārdā, priecājos, ka tās popularizē mūsu pilsētu un parāda, cik mums pašiem ir daudzsološu sportistu,” sacīja M. Štrobinders.

 

Ar rezultātiem var iepazīties te: rezultāti sievietēm; rezultāti vīriešiem

 

Inita Fedko

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.lv
26-08-2019