Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Mūsu novadnieks Iļjins - sestais Pasaules čempionātā

04-09-2017

3. septembrī Latvijas labākais stand up airētājs Arvis Iļjins startēja ISA (International Surfing Association) Pasaules Stand Up airēšanas čempionātā Dānijā, Kopenhāgenā, kur finālā izcīnīja 6. vietu 200m sprinta distancē, uz starta stājoties 42 valstu pārstāvjiem.  

 

Valdemārpilnieks Arvis Iļjins pārliecinoši uzsāka sacensības 200m sprintā, uzvarot savu pusfinālu ar dienas labāko laiku, kā arī ātrāko laiku, kāds jebkad fiksēts 200m kursā attiecīgajā dēļu klasē, automātiski iekļūstot Pasaules čempionāta finālā, kur vēlāk sīvā cīņā izcīnīja 6. vietu. Uz starta fināla braucienā izgāja Latvijas, Ungārijas, Austrijas, Brazīlijas, Dānijas, Itālijas, Francijas un Jaunzēlandes sportisti. Par sacensību uzvarētāju kļuva dāņu sportists Kaspers Steifelds.

Iļjins patīkamu sensāciju sagādāja, uzvarot savu priekšbraucienu, kur otrajā vietā atstāja par sacensību favorītu uzskatīto Jaunzēlandes sportistu Trevoru Tuningtonu, uzstādot visu laiku ātrāko laiku šai distancē. Tādējādi Iļjinam tika dota pirmā izvēle starta pozīcijai finālā. Fināla braucienā Iļjinam sanāca saķeršanās ar Dāņu sportistu, kas patraucēja, noturēties taisnā kursā līdz finišam, tādējādi Iļjinam nācās sabremzēt un uzsākt kustību no jauna, līdz finišam aizcīnoties sestajā pozīcijā.

Iļjins pēc starta atbildēja – „Šodien, liela diena Latvijai, pēc mana priekšbrauciena daudzi paskatījās kartē, kur ir Latvija un kas ir Prestol boats. Braukt Pasaules čempionātā, tūkstošu skatītāju priekšā bija neticami, izbaudīju katru metru distancē, kaut arī šoreiz bija netīrs brauciens, kas bija versts uz manis apturēšanu finālā. Tāpat milzīgs prieks ir dzirdēt, ka SUP sports lēnām, bet ar skaļu soli, sāk pieteikt savu vārdu 2024. gada Olimpiskajām spēlēm Parīzē. Mēs esam vieni no ātrākajiem pasaulē šai sporta veidā, kaut arī Latvijā retais apzinās, ar kādiem apmēriem notiek sacensības pasaulē. To apliecina 42 valstis no 5 kontinentiem un vairāki simti sportistu no visas pasaules, kas stājās uz starta Pasaules SUP čempionātā, šeit Kopenhāgenā”.

Arvis Iļjins sestdien stājās uz starta arī 20 km maratona distancē, kur izcīnīja augsto 22. pozīciju 70 airētāju konkurencē.

 

Vairāk par sacensībām www.isaworlds.com

 

 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas