Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Sieviešu

SIEVIEŠU KORIS „VAIVA”

Talsu tautas nams

Vadītāja: Lāsma Gorska

Kormeistare: Antra Strikaite

Koncertmeistare: Ilze Vaice

Tel.: 26053045 (Lāsma) 26667659 (Antra)

E-pasts: lasmagorska@inbox.lv, antra_strikaite@inbox.lv

Nodarbību laiks: trešdienās, plkst.18.00 

Koris savu vārdu ieguvis, pateicoties senajai teikai par Vaivu, kur jaunais Talsu kunigs Gundedzis meklējis sev dzīvesbiedreni no novadu labākajām dziedātājām. 1947.gadā tiek noorganizēts jauktais koris, bet sieviešu grupa 60 cilvēku sastāvā koncertē arī kā patstāvīgs kolektīvs. 1967. gadā, beidzot pastāvēt jauktajam korim, izveidojas divi atsevišķi kolektīvi - sieviešu un vīru koris. No 2000.gada koris, kurš iepriekš bijis Talsu rajona patērētāju biedrības koris nonāk Talsu Tautas nama paspārnē. Kolektīva kormeistare ir Antra Strikaite, koncertmeistare - Ilze Vaice un kopš 2010.gada ar kori strādā diriģente Nora Vītiņa. 2010./2011.gada sezonā korī dzied 36 dziedātājas. 

Gadiem cauri izveidojusies cieša draudzība ar Sāremā salas (Igaunija) vīru kori „SŪM”, RTU vīru kori „Gaudeamus”, Valmieras kultūras centra vīru kori „Imanta”, Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas vīru kori „Ozols”, Krimuldas vīru kori „Vecie draugi”, Rīgas vīru kori „Dziedonis”, Ķekavas vīru kori „Ķekava”, Limbažu vīru kori „Ziedonis”, Vecumnieku jaukto kori „Malduguns”, Tjøttas salas (Norvēģija) jaukto kori, Ķekavas sieviešu kori „Daugaviete”. 
Dziedāts Igaunijā, Lietuvā, Armēnijā, Polijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Norvēģijā. „Vaiva” piedalījusies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos no 1948.gada (daudzu skatu laureāts), Kurzemes novada dziesmu dienās, kā arī sieviešu un vīru koru salidojumos. Koris aktīvi koncertē savā pilsētā, novadā, Latvijā un organizē ikgadējus koncertus sadarbībā ar dzejnieci Maiju Laukmani, sniedz Ziemassvētku koncertus baznīcās, piedalās Operas svētkos Ogrē, starptautiskos festivālos Ventspilī. Gadu gaitā kora dziedātājas izpelnījušās atzinību dažādos konkursos un skatēs Latvijā un ārvalstīs. Kolektīvs var lepoties ar šī gada janvārī iegūtu II pakāpes diplomu IX starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani” Daugavpilī. 

„Vaiva” ir koris, kurš orientēts ne tikai uz kopīgu mērķi – labu skanējumu, bet arī veido īpašas savstarpējās attiecības. Atrodi jaunus draugus, kopā pavadi brīvo laiku, baudi kopīgus braucienus un kopīgu gandarījumu par labu uzstāšanos. Tas ir savs, īpatnējs dzīves stils, kas rada piederību mākslas un mākslinieku pasaulei, kam nepieciešama publikas atzinība, vajadzība būt uz skatuves un prieks par aplausiem. Tā ir sava veida narkotika, bet labā nozīmē!


SIEVIEŠU KORIS „BALGALE”

Balgales tautas nams

Vadītāja: Dina Bičule

Tel.: 26129249

E-pasta adresedinabicule@inbox.lv

Nodarbību laiks: trešdienās, 19.00 – 21.00

Sieviešu koris „Balgale” dibināts 2001. gada oktobrī. Kora pamatsastāvā dzied 25 dziedātājas. Koris piedalījies Kurzemes Dziesmu svētkos, republikas koru salidojumos, sniedzis Ziemassvētku un Lieldienu koncertus baznīcās. Ar koncertprogrammām viesojies apkārtējos novados un pagastos, kā arī uzstājies Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani”. 2008.gadā sieviešu koris „Balgale” piedalījies XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. 


SIEVIEŠU KORIS „DĪVA”

Vandzenes tautas nams

Vadītāja: Inese Ozoliņa

Tel.: 26526524

E-pasta adrese: ineseemilija@inbox.lv

Nodarbību laiks: pirmdienās un ceturtdienās, plkst.  19.00 – 21:00

Pirmā kopā nākšana sieviešu korim „Dīva” atzīmēta 1998. gadā. Koris piedalās dziesmu un deju svētkos, novada skatēs, sadraudzības un sadziedāšanās notikumos kaimiņu pagastos un, protams, visos vietējos pasākumos. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

SABILES KULTŪRAS NAMA SIEVIEŠU KORIS

Vadītāja: Eva Znots - Znotiņa

Tel:63252269

E-pasta adrese: ezzits@inbox.lv

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas