Pirmdiena, 20. augusts
Šodien sveicam: Bernhards, Boriss

Pašvaldības stipendijas

Ārstniecības un pedagoģijas specialitāšu studentiem iespēja iegūt Talsu novada pašvaldības stipendiju

Lai Talsu novadam piesaistītu kvalificētus speciālistus, jau otro gadu Talsu novada pašvaldība ir noteikusi atbalstāmās specialitātes, kurās studentiem iespējams iegūt pašvaldības stipendiju.

Arī šogad stipendijas piešķirs izglītības un veselības nozarēs. Pedagoģijas studenta stipendijas apmērs ir puse no valstī noteiktās vienas minimālās mēneša algas mēnesī. Ārstniecības studenta stipendijas apmērs ir viena valstī noteiktā minimālā mēneša alga. (No minētās summas pašvaldība normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ietur noteiktos obligātos nodokļu maksājumus).

Stipendiju prioritārā secībā var saņemt šādu pedagoģijas specialitāšu studenti:

krievu valodas skolotājs/pedagogs;
izglītības psihologs;
fizikas skolotājs/pedagogs;
ķīmijas skolotājs/pedagogs.

Ārstniecības speciālista stipendiju piešķir studentam, sākot no 4. kursu, kurš apgūst Latvijas valsts akreditētu profesionālo izglītības programmu medicīnā, vai ārstam – rezidentam, kurš ir darba tiesiskajās attiecībās ar izglītības programmu īstenojošu ārstniecības iestādi specialitātes iegūšanai saskaņā ar Latvijas valsts akreditētu profesionālo rezidentūras izglītības programmu medicīnā.

Stipendiju prioritārā secībā var saņemt šādu ārstniecības specialitāšu apguvēji:

otolaringologs, 
neirologs,
ķirurgs,
internists,
reanimatologs anesteziologs;
ģimenes ārsts.

Studenta stipendiju vai rezidenta stipendijas pretendentam Pašvaldībā jāiesniedz šādi dokumenti:

·         iesniegums par stipendijas piešķiršanu, kurā norādīts – vārds, uzvārds, personas kods, deklarētās dzīvesvietas adrese, iegūstamā studiju kvalifikācija, studiju programmas nosaukums, augstskola un fakultāte /attiecīgi norādot adresi, tālruņus/, studiju uzsākšanas gads augstskolā;

·         izziņa no augstskolas par studiju faktu; sekmju izraksts par iepriekšējo studiju periodu vai iepriekšējās izglītības iestādes sekmju izraksts (1. kursa 1. mācību semestra studentiem);

·         sadarbības līgums ar personām, kuras reģistrētas Komercreģistrā vai ārstniecības personu reģistrā, un kuru darbības teritorija ir Talsu novads, kurā pēc studiju beigšanas pretendents apņemas nostrādāt pamatdarbā attiecīgajā specialitātē pilnas slodzes darba laiku saskaņā ar iestādes darba kārtības noteikumiem un maiņu grafikiem turpmākos piecus gadus.

Talsu novada pašvaldības stipendiju pretendentu dokumenti iesniedzami līdz 20. septembrim. 

 

Izvērtējot pretendentu iesniegumus par stipendijas piešķiršanu un ņemot vērā budžetā paredzētos līdzekļus, stipendijas piešķirs konkursa kārtībā.

Sīkāka informācija - Saistošie noteikumi

Notikumu kalendārs

Augusts, 2018
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas