Ceturtdiena, 14. decembris
Šodien sveicam: Auseklis, Gaisma

Nedēļas notikumi

Notikumi Talsu novadā no 20. līdz 27. aprīlim

20-04-2015

Uzzini par iespējām Laidzē!

22. aprīlī 10.30 profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” Laidzes teritoriālā struktūrvienība aicina uz  atvērto durvju dienu.

Jaunajā mācību gadā Laidzes teritoriālā struktūrvienība audzēkņus uzņems dažādās specialitātēs. Jaunieši, kas ieguvuši vispārējo pamatizglītību, četru gadu laikā varēs apgūt klientu apkalpošanas speciālista, komercpakalpojumu darbinieka, ēdināšanas pakalpojumu speciālista un apdares darbu tehniķa specialitāti.

Jaunieši ar pabeigtu astoņu klašu izglītību trīs gadu laikā varēs apgūt apmetēja profesiju.

Darbosies arī ESF finansētās grupas personām no 17 līdz 29 gadiem. Tās paredz, ka ar vidējo izglītību būs iespēja apgūt klientu apkalpošanas speciālista profesiju, mācībām veltot 1,5 gadus. Pavāra arodu varēs apgūt gada laikā, bet jaunieši ar pamatizglītību gada laikā kļūs par apdares darbu strādniekiem. ESF finansētās grupās studenti saņem mērķstipendijas no 70 līdz 115 eiro mēnesī.

Sīkāka informācija pa tālruņiem 20004898, 27808440 un skolas mājas lapā www.laidze.rvt.lv.

 

 Izdos informatīvu materiālu par Latvijas sadarbību ar Dāniju

22. aprīlī, Talsu novadā ieradīsies viesis no Kopenhāgenas, lai apkopotu informāciju par Talsu novada pašvaldības sadarbību ar Lejri. Peters Fjerrings iecerējis izdot informatīvu materiālu par Latvijas un Dānijas sadarbību, īpaši uzsverot turpmāko sadarbību izglītības jomā, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju sektorā.

Talsu novada pašvaldībai 2013. gadā ir noslēgts oficiāls sadarbības līgums ar Lejres pašvaldību, bet aktīva sadarbība starp Ģibuļu pagasta padomi un Brāmsnes Komūnu notikusi jau kopš 1997. gada, bet pēc apvienošanās ar Lejri turpinājusies no 2007. gada. P. Fjerrings Latvijā plāno apmeklēt pēc iespējas vairāk pašvaldību, kurās veiksmīgi notiek savstarpēja sadarbība starp abām valstīm. Peters dosies uz Talsiem, Daugavpili, Cēsīm, Siguldu, Jēkabpili un Krustpili, apmeklēs Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Dānijas vēstniecību Latvijā, Dānijas Kultūras institūtu Rīgā un citas institūcijas.

Talsu novadā P. Fjerrings viesosies pašvaldībā, kur iepazīsies ar Talsu novada pašvaldības funkcijām un paveikto starptautiskās sadarbības jomā, pēc tam kopā ar izglītības pārvaldes vadītāju Uldi Katlapu apmeklēs Talsu vispārizglītojošās skolas, pēcāk tiksies ar NVO Kurzemes atbalsta centra, Talsu novada fonda un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Vizītes noslēgumā P. Fjerrings dosies uz Ģibuļu pagasta Pastendi, kur apskatīs izstādi par īstenotajiem sadarbības projektiem un pārrunās nākotnes sadarbības iespējas.

 

  „Plašā Apvāršņa” reģionālais konkurss notiks Talsos

23. aprīlī 12.00 Talsu tautas namā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes organizētā „Plašā Apvāršņa” Kurzemes reģiona konkurss. Tajā, pateicoties labam novada bibliotēku darbam, piedalīsies 40 Kurzemes reģiona bērni no 1. līdz 9. klasei. Dalībnieki prezentēs iepriekš sagatavotus Raiņa un Aspazijas karogus un veiks dažādus uzdevumus, kā arī tiksies ar dažādiem rakstniekiem.

„Plašā Apvāršņa” konkurss iekļauts Raiņa un Aspazijas gada programmā „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Tas norisinās trīs kārtās atsevišķās vecuma grupās – lokālie un reģionālie konkursi, un fināls. Reģionālajos konkursos bibliotēkas un skolas izvirza pirmās kārtas konkursa uzvarētājus, kas tālāk sacenšas jau plašākā mērogā. 

Talsu novadu konkursa reģionālajā kārtā pārstāvēs četri skolēni – Inguss Karlsons (Talsu 2. vidusskola; no 1. līdz 4. klašu grupa), Ieva Smilga (Talsu 2. vidusskola; no 5. līdz 7. klašu grupa), Kristiāna Kristberga (Stendes pamatskola; no 5. līdz 7. klašu grupa) un Kristīne Diāna Ramata (Talsu 2. vidusskola; no 8. līdz 9. klašu grupa).

Konkursa fināls gaidāms maijā, tā laikā tiks noskaidroti uzvarētāji, kas vasarā nedēļu pavadīs Jūrmalā jauno lasītāju radošajā nometnē „Plašā Apvāršņa pilsēta”.

Konkursa mērķis ir aktualizēt Raiņa un Aspazijas darbus, kā arī ieinteresēt jauniešus lasīšanā, parādot, ka literatūra ir aizraujoša laika pavadīšana.

 

Lielā talka Talsu novadā

25. aprīlī notiks jau astotās Lielās talkas aktivitātēs, rūpējoties par apkārtējās vides tīrību un sakoptību. Talkas aicinājums arī šogad paliks nemainīgs – sakārtot un labiekārtot vidi, vēršot to cilvēkiem draudzīgāku un patīkamāku.

Talsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt aktīviem un nepalikt malā, vēršot apkārtējo vidi patīkamāku ne tikai sev, bet arī citiem. Arī šajā gadā talkotājiem būs pieejami darbiem nepieciešamie atkritumu maisi, ko varēs saņemt pie darbu koordinatoriem, savukārt par piemērotiem darba cimdiem dalībnieki aicināti parūpēties paši.

Talsu novadā Lielās talkas aktivitātes sākušās jau no 14. aprīļa, tomēr vairumā teritoriju tās organizētas no 22. līdz 25. aprīlim.

Konkrētas teritorijas, ko plānots sakopt, un darbu organizatori atrodami Talsu novada mājaslapā www.talsi.lv sadaļā „Lielā talka 2015”.

Tā kā 2015. gads ir Aspazijas un Raiņa jubilejas gads, par Lielās talkas saukli ir izvēlēta Raiņa paustā atziņa „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Tā ietver pārliecību, ka, tikai mainoties pašiem, cilvēku domāšanai un rīcībai, ir iespējams izmainīt arī visu sabiedrību, saglabājot skaisto Latvijas dabu, cilvēces vērtības un veselību.

 

Nacionālā Suņu izstāde Talsos

No 25. līdz 26. aprīlim Talsu sporta hallē K. Mīlenbaha ielā 32 norisināsies ikgadējā nacionālā šķirņu suņu izstāde, ko organizē Talsu kinoloģiskais klubs.

Paredzams, ka izstādē piedalīsies vairāk nekā 500 dažādu šķirņu suņi, kurus vērtēs eksperti.

Izstādē piedalīsies dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas un Norvēģijas.
Izstādes laikā notiks paraugdemonstrējumi, būs iespēja iepazīties ar suņu šķirnēm, uzzināt interesējošus jautājumus par šo mājdzīvnieku kopšanu. Būs iespēja iegādāties dzīvnieku barību, dažādus kārumus, vitamīnus un aksesuārus. Plašāka informācija www.talsusuns.lv.

 

Atjauno Kalēju ielu Talsos

Šonedēļ sākta Kalēju ielas Talsos rekonstrukcija. Lēmums par būvdarbiem pieņemts, izvērtējot līdzšinējo ielas tehnisko stāvokli.

Līdz 19. jūnijam, informēja Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks tehniskajos un nekustamā īpašuma jautājumos Oskars Kļava, plānots atjaunot Kalēju ielu. SIA „Talsu spriegums” un SIA „Prestons” atjaunos ielas bruģakmens segumu un izbūvēs lietusūdens un virsūdens kanalizācijas sistēmu, lai turpmāk novērstu iespējamos ielas izskalojumus. Šajā ielas posmā tiks ierīkoti arī gājēju celiņi.

Darbi paredzēti 57 754 eiro vērtībā.

 

 

Kultūras notikumi:

No 20. līdz 25. aprīlim Spāres bibliotēkā tiks atzīmēta Bibliotēku nedēļa – ikvienam ir iespēja iemācīties pielietot bibliotēkas kataloga mobilo versiju.

No 20. līdz 25. aprīlim Pastendes bibliotēkā notiks Bibliotēku nedēļas aktivitāte „Bibliotēka tavā telefonā – nāc un iepazīsties!”.

20. aprīlī 12.00 Valdgales tautas namā būs radošā darbnīca pērļošanā.

20. aprīlī 14.00 Lībagu bibliotēkā notiks radošā darbnīca „Spēles ar gumijām”. Piedalīsies arī Lībagu sākumskolas audzēkņi.

21. aprīlī 13.00 Pastendes kultūras namā notiks sarīkojums senioriem „Raiņa dzeja bērniem un vecmāmiņām”. Piedalīsies Pastendes pamatskolas teātra pulciņš „Dzīvsudrabs”.

22. aprīlī 11.00 Talsu Valsts ģimnāzijā notiks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku starpnovadu skolu zēnu, no 5. līdz 9. klašu un jaukto koru konkursa 1. kārta.

22. aprīlī 16.00 Sabiles bibliotēkā atzīmēs Bibliotēku nedēļu „Bibliotēkai dāvinātā grāmata”. Pasākuma laikā paredzēta sanākšana kopā ar labvēļiem, kas pēdējos gados bibliotēkas fondu papildinājuši ar dāvinājumiem.

22. aprīlī 16.00 Ģibuļu pagasta brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrā būs radošā nodarbība floristikā „Stilīgas pavasara ziedu kompozīcijas”. Konsultante Inta Ose.

23. aprīlī 15.00 Valdgales Dienas centrā gaidāma filmu pēcpusdiena.

24. aprīlī 9.00 Stendes pilsētā notiks Lielās talkas aktivitātes. Līdzi jāņem labs garastāvoklis un darba cimdi. Pulcēšanās pie Stendes pilsētas pārvaldes.

24. aprīlī 9.00 pie Valdgales tautas nama būs Lielā talka.

24. aprīlī 17.00 Valdemārpils izstāžu zālē notiks dāmu kluba „Skārleta” tikšanās ar bijušo valdemārpilnieci Māru Krauli.

24. aprīlī 19.00 Virbu kultūras namā būs Talsu teātra kopas uzvedums „Anekdošu šovs”. Ieeja bez maksas.

24. aprīlī 19.30 Lībagu brīvā laika pavadīšanas centrā būs amatierteātra „Īve” izrāde „Kredīts” (A. Banka). Ieejas maksa 1,00 eiro.

25. aprīlī 9.00 Dižstendē būs Lielā talka „Diždarbi Dižstendē”, bet noslēguma pasākums – Dižstendes estrādē.

25. aprīlī 9.00 Balgales sporta un brīvā laika pavadīšanas centra apkārtnē notiks Lielā talka „Pastāvēs, kas pārmainīsies”.

25. aprīlī 10.00 Laidzes brīvā laika pavadīšanas centra apkārtnē notiks Lielā talka.

25. aprīlī 14.00 Spāres tautas namā būs 2. Akordeonistu salidojums „Šai brīdī jūtos brīvs jeb Akordeonā sirdi liku”.

25. aprīlī 16.00 Talsu tautas namā princese Jogita aicina uz Talsu vokālās studijas „Tonis” vadītājas Kristīnes Brokas Kristbergas oriģināldziesmu albuma „Bērnības soma” prezentāciju un bērnu ballīti. Ieejas maksa 1,00 eiro.

25. aprīlī 18.00 Tiņģeres pils lielajā zālē būs pavasarīga koru sadziedāšanās.

25. aprīlī 21.00 Strazdes brīvā laika pavadīšanas centrā ikviens aicināts uz jautru Lielās talkas noslēguma tematisko pasākumu „Izlikšana pie goda dēļa”. Aicina Ieva un DJ Rolands. Ieejas maksa 3,00 eiro.

26. aprīlī 10.00 Spāres mežā būs Dullās Paulīnes 4. sēņu sēšanas svētki.

26. aprīlī 14.00 Talsu tautas namā būs Endijas Aleksandras un Daiņa Skuteļa koncerts „Pieskaries brīnumam”. Ieejas maksa no 8,00 līdz 10,00 eiro.

 

 

Sporta notikumi:

20. aprīlī 16.00 Sukturos notiks orientēšanās sacensības „Zig – Zag”.

22. aprīlī 9.00 Talsu sporta namā būs Talsu novada pensionāru pavasara kausa izcīņas 6. posms zolītē.

23. aprīlī 10.00 Vandzenē notiks Talsu novada skolu sacensības „Krosa stafetēs”.

23. aprīlī 19.00 Talsu sporta namā būs Talsu novada kausa izcīņas seriāla sacensības sporta bridžā.

24. aprīlī 10.00 Laucienes sporta centrā notiks „Laucienes kausa” izcīņa zolītē.

24. aprīlī 20.00 Pļavmuižas saieta namā būs IV dubultspēles novusā „Arņa Bergmaņa kauss 2015”.

24. aprīlī 21.00 Valdemārpilī notiks orientēšanās skrējiens. Tikšanās pie Valdemārpils jaunatnes iniciatīvu centra.

25. aprīlī 10.00 Talsu sporta namā notiks Talsu novada kausa izcīņas šaha ātrspēlē (8. posms).

26. aprīlī 10.00 Laucienes sporta centrā būs „Laucienes kausa” 5. posms novusā.

26. aprīlī 12.00 Abavciema apkārtnē būs riteņbraukšana (kopējais starts 29 km, atsevišķais starts – 14,5 km).

26. aprīlī 12.30 Talsu sporta namā būs starptautiskais Ulda Kundziņa turnīrs svaru bumbu celšanā.

 

 

 

Inita Fedko

Talsu novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste

Notikumu kalendārs

Decembris, 2017
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas