Trešdiena, 21. augusts
Šodien sveicam: Janīna, Linda

Nedēļas notikumi

Nedēļas notikumi Talsu novadā no 20. līdz 27. augustam

19-08-2019

Ja studē medicīnu vai pedagoģiju, tad piesakies stipendijai!

Jau vairākus gadus Talsu novada pašvaldība nodrošina studenta un ārstniecības speciālista stipendijas piešķiršanu. Tas ir gan finansiāls atbalsts jaunajiem speciālistiem, gan veids, kā tos piesaistīt darbam Talsu novadā.

Sadarbojoties ar SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, šogad ir papildināts iepriekš noteikto atbalstāmo ārstniecības specialitāšu klāsts, tas ir: internists, ķirurgs, neirologs, anesteziologs – reanimatologs, traumatologs, pediatrs, nefrologs, radiologs – diagnosts, neatliekamās medicīnas ārsts un ģimenes ārsts.

​Savukārt pedagoģijas studenta stipendijas piešķiršanā prioritāte būs jaunie speciālisti, kuri apgūst matemātiku, fiziku, ķīmiju, latviešu valodu un izglītības psiholoģiju.

Ja vēlies pretendēt uz stipendiju un pēc studiju beigšanas savas iemaņas pielietot Talsu novadā, tad līdz 20. septembrim pašvaldībā jāiesniedz iesniegums, izziņa no augstskolas par studiju faktu un sadarbības līgums ar iestādi, kur pretendents apņemas strādāt turpmākos piecus gadus (vairāk informācijas www.talsi.lv).

 

Likvidē Strazdes bērnunamu

Tā kā Strazdes bērnunamā, īstenojot valsts kopējo nostāju par bērnu dzīvošanu ģimeniskā vidē, ne institūcijās, vairs netiek ievietoti jauni iemītnieki, tad līdz 20. septembrim to pametīs pēdējais bērns. Talsu novada dome šī iemesla dēļ nolēmusi iestādi likvidēt.  

Augusta sākumā Strazdes bērnunamā dzīvoja trīs bērni, no kuriem divi septembrī dosies uz citām institūcijām, bet viens jaunietis, kurš sasniedzis pilngadību, gaida Dzīvokļu komisijas lēmumu par dzīvesvietas piešķiršanu.

Tā kā iestādē vairs bērni netiek ievietoti, tad Talsu novada dome ir nolēmusi Strazdes bērnunamu likvidēt. Tas attiecas arī uz šajā iestādē esošajām struktūrvienībām: krīzes istabas un jauniešu mājas pakalpojumu, kas arī turpmāk vairs netiks nodrošināts.

“Mūsu mērķis nav bērnunami, mūsu mērķis ir bērni, kuri aug ģimenēs,” Talsu novada pārliecību atklāja Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols.

Paredzēts, ka 2020. gada rudenī Strazdes bērnunama ēkā tiks uzsākta Atelpas brīža un specializēto darbnīcu nodrošināšana deinstitucionalizācijas projektā. Līdz tam laikam par ēkas uzturēšanu rūpēsies Strazdes pagasta pārvalde.

  

Izbūvēs ceļu Raudu un Asaru ielā

Līdz oktobra sākumam Talsu pilsētas pārvalde paredzējusi izbūvēt piekļuves īpašumiem Raudu un Asaru ielā. Lai to paveiktu, tiks ieguldīts nedaudz vairāk par 150 000 eiro.

Neesošas piekļuves Raudu, Asaru un Līdaku ielā Talsos ir bijis aktuāls jautājums jau daudzus gadus. Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Normunds Strēlnieks atklāja, ka regulāri saņem iedzīvotāju jautājumus un arī iesniegumus par piekļuvju nodrošināšanu īpašumiem šajā kvartālā.

Grants ceļu izbūvi un novadgrāvju izveidi Raudu un Asaru ielā nodrošinās SIA “Talce” par 151 112 eiro. Savukārt piekļuvju izbūve Līdakas ielā paredzēta nākošajā gadā.

 

Talsu novads palielinās savu kapitāldaļu skaitu “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā “Piejūra””

Līdz šim “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” bija deviņu pašvaldību pārstāvēts uzņēmums, bet tagad no savām kapitāldaļām tajā ir atteikusies Jūrmalas pilsēta. Lai palielinātu savu kapitāldaļu skaitu, tās iegādāties ir nolēmis Talsu novads.

Līdz šim Talsu novada pašvaldībai SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” pieder 235 kapitāla daļas vai 23%, bet Talsu novada galvojuma saistības šajā uzņēmumā ir 414 988 eiro apmērā. Talsu novada domes deputāti ir pārliecināti, ka pašvaldības nodrošināta atkritumu apsaimniekošana iedzīvotājiem garantē ilglaicīgumu un pārskatāmību.

To, cik kapitāldaļu būs iespējams iegādāties, lems visi “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” dalībnieki. Zināms, ka vēlmi iegādāties akcijas izteikušas arī citas pašvaldības, tādēļ tās tiks dalītas proporcionāli, ņemot vērā ieinteresēto skaitu.

 

 

Kultūras notikumi:

23. augustā 11.00 pie pieminekļa “Koklētājs” notiks Staļinisma un nacisma upuru piemiņas brīža pasākums.

24. augustā 10.00 Tiņģeres pilī notiks Ilonas Wetterud evaņģelizācijas pasākums „Es gleznoju savu dzīvi".

24. augustā no 10.00 notiks Laucienes pagasta svētki.

 

Sporta notikumi:

21. augustā 9.00 Talsu sporta namā notiks senioru zolītes kluba 2. nodarbība.

22. augustā 18.30 Sabiles sporta laukumā “Graviņas” notiks Sabiles kausa pludmales volejbolā 6. posms. Noslēgums.

23. augustā 15.00 Sabiles sporta laukumā “Graviņas” notiks Sabiles kausa mini futbolā 5. posms. Noslēgums.

23. augustā 19.00 Stendes sporta centrā notiks Stendes kausa izcīņas 6. posms pludmales volejbolā.

23.-25. augustam Talsu sporta namā un Talsu sporta hallē norisināsies Starptautisks basketbola turnīrs zēniem “Talsu kauss 2019”.

23.-24. augustam Laucienes sporta stadionā notiks Laucienes pagasta dienas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk