Sestdiena, 24. jūnijs
Šodien sveicam: Jānis

Nedēļas notikumi

Notikumi Talsu novadā no 19. līdz 26. jūnijam

19-06-2017

Izstrādātas skiču idejas Talsu novada vides objektam un iespēja nobalsot par tīkamāko

Maija beigās Talsos trīs dienas plenērpraksē uzturējās četri Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un divi pasniedzēji, lai izstrādātu idejas Talsu novada vides dizaina objektam.
Plenērprakses mērķis bija rast labāko risinājumu Talsu novada vides objekta instalācijai pie pašvaldības ēkas, kas būtu vizuāli uztverams akcents iedzīvotājiem un viesiem un kas veicinātu Talsu novada pašvaldības atpazīstamību. Par pamatu priekšlikumu izstrādei tika ņemts viens no galvenajiem Talsu novada vizuālās identitātes simboliem – ozollapu vainags.
Katrs no māksliniekiem izstrādāja vairākas ideju skices. Kopumā mākslinieki prezentēja 16 idejas, no kurām žūrijas komisija izvēlējās trīs labākās, lai tās nodotu iedzīvotājiem tālākai vērtēšanai.
“Mākslinieku izstrādātās idejas ir gana interesantas, lai dažas no tām tiktu izvietotas arī citviet Talsos un novadā, jo šāda veida vides objektiem Talsos ir potenciāls,” atzina Būvvaldes arhitekte Nellija Dziedātāja-Osallivana.
Žūrijas komisijas sastāvā, kas izvēlējās trīs atbilstošākās vides objekta idejas, bija Būvvaldes vadītājs Reinis Mārtinsons, viņa vietnieks Aivars Lācis, arhitekte Nellija Dziedātāja-Osallivana, ainavu arhitekte Zanda Bitmane un Kultūras, sporta un tūrisma centra māksliniece Inese Bērziņa.
Par iespējamajiem vides objekta variantiem iespējams nobalsot pašvaldības mājaslapā www.talsi.lv.

 

Talsu novada uzņēmēji aicināti piedalīties “Talsu uzņēmēju placī”

Talsu pilsētas svētkos 1. jūlijā no 9.00 līdz 16.00 pilsētas laukumā pie Talsu Tautas nama tiks organizēts “Talsu uzņēmēju placis”. Tajā aicināti piedalīties Talsu novada uzņēmēji.
Ikviens uzņēmums ir laipni aicināts izmanot iespēju reklamēt savu uzņēmumu un tā darbības veidu, izvietojot stendus, produktus, bukletus, preču katalogus, paraugus, plakātus, uzskates vai cita veida reklāmas informāciju. Tāpat katram uzņēmuma pārstāvim tiks dota iespēja “dižoties ar savu uzņēmumu”, iepazīstinot pilsētas viesus ar savu produkciju, servisu un pakalpojumiem brīvajā mikrofonā.
Lai rosinātu apmeklētājus iepazīties ar visiem plača dalībniekiem, apmeklētāji aicināti krāt zīmodziņus pie katra no dalībnieka stendiem un pēc tam, balsojot par sev tīkamāko uzņēmēju stendu, piedalīties izlozē par balvām. Aicinām uzņēmējus iesaistīties balvu groza veidošanā pilsētas svētku apmeklētājiem!
Par dalību “Talsu uzņēmēju placī” paziņot līdz 20. jūnijam Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītājai Baibai Lorencei pa tālruni 22018236 vai e-pastu baiba.lorence@talsi.lv

 

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā jūnijā norisināsies Talsos

Šī gada Latvijas čempionātu šosejas riteņbraukšanā uzņems Talsu un Baldones novadi. Prestižās sacensības, kas pulcēs visus labākos valsts riteņbraucējus, sāksies 21. jūnijā, kad Baldonē notiks individuālā brauciena sacensības. Grupas braucieni tiks aizvadīti 22. un 25. jūnijā Talsos un to apkārtnē.

Turpinot popularizēt šosejas riteņbraukšanu Latvijas reģionus, šī gada valsts čempionāts norisināsies jaunās vietās – Talsu un Baldones novados. Valsts čempionāts ir vienīgās sacensības gadā, kad vienkopus tiek pulcēti visi labākie pašmāju šosejas riteņbraucēji.

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā startēs 21. jūnijā Baldonē. Dienu vēlāk Talsos startēs pirmie grupas braucieni. 10.00 par valsts čempionāta godalgām 70,6 kilometru garajā distancē cīnīsies jauniešu un junioru meiteņu grupu sportisti. 12.30 starta šāviens tiks dots junioru un sieviešu elites grupām. Šo kategoriju pārstāvji veiks 118,6 kilometru garu distanci ar startu un finišu Talsos.

Latvijas čempionāta kulminācija notiks svētdien, 25. jūnijā. Talsu pilsētas centrā 10.00 par valsts čempiona titulu cīņu uzsāks “cycling for all” un “master” grupu amatieru sportisti, veicot 70,6 un 30 kilometru garas distances. Pēc 12.00 sacensības uzsāks elites un U23 vīri. Paši ātrākie valsts riteņbraucēji mērosies spēkiem 182 kilometru garajā distancē, veicot divus lielos apļus no Talsiem līdz Sabilei, bet beigu daļā sportisti veiks piecus apļus Talsu pilsētas ielās.

 

Talsos būs Asins donoru diena

27. jūnijā 10.00–14.00 Valsts asins donoru centrs rīko asins donoru dienu Talsu novada pašvaldības administratīvā centra lielajā zālē Kareivju ielā 7.

Par asins donoru var būt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlam pēc nakts maiņas, saspringa darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

Kompensācija asins apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā, tādēļ lūgums ņemt līdzi savus bankas konta numurus. Donori bez bankas konta asinis ziedot nevarēs. Līdzi ir nepieciešams ņemt arī personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte (autovadītāja apliecība kā personu apliecinošs dokuments šoreiz nederēs).

Vairāk informācijas pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājaslapā www.donors.lv.

 

 

Kultūras notikumi:

19. jūnijā 21.00 Tiguļkalna ozolu aplī tiks atzīmēti Vasaras saulgrieži kopā ar folkloras kopu “Talsi”.

21. jūnijā 13.00 Lībagu tautas namā notiks Vasaras saulgriežu ieskaņu pasākums “Siers, smiekli un Jāņu zāles – viss vienuviet!”.

21. jūnijā 19.00 Virbu kultūras namā notiks Jāņu ielīgošana kopā ar amatiermākslas kolektīviem no Kandavas un Talsu novada.

21. jūnijā 19.00 Stendes brīvdabas estrādē notiks Stendes tautas nama amatierkolektīvu Jāņu ielīgošanas koncerts “Zīļoti, zaļoti saulīte lēca …”. Ieeja bez maksas.

22. jūnijā 11.00 Sabilē un Abavas pagastā būs Jāņu ielīgošana.

22. jūnijā 19.00 Dižstendes parka estrādē uzstāsies K. Valdemāra Talsu teātris pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” motīviem “Tā un šitā, un nekā” (režisore Jolanta Skujeniece). Ieeja bez maksas.

22. jūnijā 20.00 Laucienes estrādē būs dziesmotais ugunskurs un Balgales amatierteātra Līgo izrāde. Ieeja bez maksas.

22. jūnijā 21.00 pie Pastendes kultūras nama būs iespēja vērot Saulgriežu uzvedumu “Trejus vārtus appušķojam, Jāņu dienu gaidīdami!”. Lai dūdu skaņas pulcina ciema ļaudis!

23. jūnijā 12.00 Pasta laukumā Sabilē notiks Līgo dienas koncerts “Ie – griežam jāņuzāli!”. Ieeja bez maksas.

23. jūnijā 16.00 Laidzē notiks teātra grupas “Līgo” tradicionālā Līgo izrāde (R. Blaumanis) “Trīnes grēki” (režisore Anita Deksne). Ieeja bez maksas.

23. jūnijā 18.00 Anču birzī Vandzenē būs Līgo vakara notikums “Visa laba Jāņu zāle”. 23.00 Jāņu nakts balle ar Indru un Modri (Roja).

23. jūnijā 19.00 Pilsētas laukumā Talsos notiks Līgo svētku pasākums “Līgojam Talsos”. 22.00 Līgo balle ar grupu “No Boundaries” un DJ Igoru. Ieeja bez maksas.

23. jūnijā 20.00 Ķūļciema brīvā laika pavadīšanas centra estrādē aicina svinēt Jāņus kopā – pašmāju teātra izrāde “Līgošanas nerātnības” (A. Grīniece). Ieeja bez maksas. 22.00 notiks Jāņu dienas zaļumballe ar Juri no Laidzes. Ieejas maksa 1,00 eiro.

23. jūnijā 20.00 Balgales sporta un atpūtas laukumā notiks Balgales amatierteātra uzvedums “Līgošanas nerātnības”. 22.00 Saulgriežu balle ar ansambli “Nav problēmu”. Ieeja bez maksas.

23. jūnijā 22.00 Stendes brīvdabas estrādē būs Līgo balle ar grupu “Stende”. Ieeja bez maksas.

 

 

Sporta notikumi:

20. jūnijā 10.00 Sabiles sporta centrā notiks Sabiles kausa 2. posms mini futbolā.

20. jūnijā 11.00 Talsu sporta hallē notiks LČ futbolā B grupā (U13).

21. jūnijā 18.30 Pastendes sporta laukumā notiks Talsu novada kausa izcīņas ielu basketbolā 2017 2. posms.

22. jūnijā 12.00 Talsu sporta hallē notiks LČ futbolā B grupā (U14).

22. jūnijā 19.00 “Graviņā” Sabilē būs Sabiles kausa 2. posms pludmales volejbolā.

 

 

Inita Fedko,

Talsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas

Komunikācijas speciāliste

 

Notikumu kalendārs

Jūnijs, 2017
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Tīkla kamera


Skatīt tiešraidi no tīkla kameras

Laika ziņas