Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Lietišķās mākslas studijas

TAUTAS LIETIŠĶĀS MĀKSLAS STUDIJA „DZĪPARS”

Talsu tautas nams

Vadītāja: Valda Dedze

Tel.: 29137987

Nodarbību laiks: otrdienās, plkst.15.00 

Tautas lietišķās mākslas studija „Dzīpars” ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem Talsu tautas nama kolektīviem, to 1963.gadā dibinājusi tā ilggadējā (līdz 2000.gadam) vadītāja un dvēsele Maiga Anna Trukmane. Pateicoties viņai pulciņš 1985.gadā ieguva Tautas lietišķās mākslas studijas statusu. Patlaban studiju vada Valda Dedze.

Rokdarbnieces izstrādā smalkus un skrupulozus rokdarbus visdažādākajās tehnikās – adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas, aušanas un citās. Dāmu darinātie cimdi un izšuvumi jeb, tā sauktie, „baltie darbi” sava smalkuma un kvalitātes dēļ atzīti par vieniem no labākajiem Latvijā. Bet rokdarbnieču darinājumu slava sniedzas arī ārpus mūsu valsts robežām, jo izcilie rokdarbi aizceļojuši ne tikai uz visdažādākajām Eiropas valstīm, bet arī uz ASV, Austrāliju un Āzijas valstīm.

Tautas lietišķās mākslas studijas „Dzīpars” dalībnieces piedalījušās izstādēs ārpus Latvijas, kā arī regulāri izrāda savus darbus dažādās ekspozīcijās pilsētas, novada un valsts mērogā. Pēdējās no tām ir „Mana zaļā zeme” – pavasara izstāde zaļos toņos –, „Lūk, mana roze zied!” – ziedu motīvos – un „Vestes, vestītes un bezroči”. 
Studijas rokdarbnieces ir izstrādājušas tautas tērpus, kurus īpašās svētku reizēs ar lepnumu arī valkā.


AUDĒJU KOPA „TALSE”

Talsu tautas nams

 

Mudīte Siliņa

E-pasts: muditesilina@inbox.lv

Tālrunis: 25917072

Nodarbību laiks:  piektdienās, plkst.12.00 

Audēju kopa „Talse” ir viens no vecākajiem Talsu tautas nama kolektīviem, rokdarbnieces cītīgi auž jau kopš 1959.gada, kad kolektīvu dibināja E.Muceniece. Kopš 2003.gada kolektīva „māmiņa” ir pilsētas māksliniece Antra Auziņa. 2009.gada audēju kopa ar vērienīgu izstādi „Lidojošie deķi” svinēja kolektīva pusgadsimta jubileju. Tad arī tika pieņemts lēmums turpmāk saukties par audēju kopu „Talse”.

 „Talsē” darbojas 18 rokdarbnieces, kuras ne tikai izstrādā tradicionālos dažādu novadu tautiskos brunčus, blūzes, jostas, villaines, galvassegas, seģenes un lina galdautus, bet auž arī mūsdienīgus un spilgtus lupatu deķus, segas un lakatus. Audējas regulāri piedalās izstādēs un gadatirgos dažādās Latvijas vietās, un viņu darbi ir to kvalitātes dēļ tiek augstu vērtēti.


 

TAUTAS LIETIŠĶĀS MĀKSLAS KOLEKTĪVS "KURŠI"

Pastendes kultūras nams


Vadītāja: Biruta Austrupa

Tālr: 29867162

E-pasts: biruta.austrupa@inbox.lv

Nodarbību laiks: piektdienās no 10.00 līdz 13.00, katra mēneša 1.sestdienā no 10.00-13.00

Kolektīvs savu radošo darbību uzsāka 2009.gada rudenī Talsu novada muzejā kā Tautas lietišķās mākslas meistardarbnīca.

No 2012.gada rudens TLMK "Kurši" mājas ir Pastendes kultūras nams. Kolektīva darbības galvenais mērķis ir nodrošināt latviešu tautas kultūras mantojuma izzināšanu, saglabāšanu un vairošanu. Ikdienā tiek strādāts ar etnogrāfisko mantojumu, veidota metodisko materiālu datu bāze, kā arī sekots līdzi mūsdienu modes tendencēm, veidojot senā un jaunā sintēzi.

Kolektīvā darbojas vairāk kā 30 dalībnieces no dažādiem Talsu novada pagastiem. Notiek aktīva izstāžu darbība gan Pastendē, gan Talsu novadā, kā arī Latvijā. TLMK "Kurši" dalībnieču darbi novērtēti arī ārzemēs - Vācijā, Krievijā, Šveicē, Lietuvā un Igaunijā.

Kolektīvā darbojas talantīgas, ilggadīgas rokdarbnieces un iesācējas. Divas reizes mēnesī tiek organizētas pieredzes apmaiņas meistardarbnīcas, kur pieredzes bagātās meistares dalās savās zināšanās. Kolektīva pirmā un vienīgā vadītāja ir Biruta Austrupa.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

SPĀRES LIETIŠĶĀS MĀKSLAS KOLEKTĪVS "NĀMETIŅŠ"

Spāres tautas nams

Vadītāja: Māra Mertena

Tel.: 28620076

E-pasts: tabitaspare@inbox.lv

 

Lietišķās mākslas kolektīvs "Nāmetiņš" darbojas kopš 1996.gada oktobra, tajā aktīvi darbojas 10 dalībnieces un to vada Tautas daiļamata meistare Māra Mertena.

Kolektīvs katru gadu sagatavo izstādes par tēmu „Smukdarbi mājai”, regulāri piedalās novada un republikas organizētajās lietišķās mākslas izstādēs, un arī Rīgā Brīvdabas muzeja pasākumos, kā arī Ventspils novada pasākumos. 2012. gadā "Nāmetiņš" piedalījās Kultūras izglītības un nemateriālā kultūras mantojuma, un Eiropas savienības projektā „Satiec savu meistaru”.

Kolektīva dalībnieces lepojas ar kolēģes Sandijas Paipalas panākumiem - viens no viņas darinājumiem uzņemts Talsu Novada muzeja fondos.

 


STENDES LIETIŠĶĀS MĀKSLAS KOLEKTĪVS – AUDĒJAS

Stendes tautas nams

 

Vadītāja: Lidija Priedīte

Tel.: 29387507

Nodarbību laiki un vieta: Brīvības iela 55, Stende, Talsu novads, LV 3257,

SIA „Viko” telpās. Nodarbību laiks: pēc vajadzības

Audēju kolektīvs Stendē darbojas jau no 1965. gada, kad PMK – 26 telpās kopā sanāca sievas, kuras vienoja radīt prieks un nemiers, kurš tā vien dīdīja - nu ej taču, kusties - stelles tevi gaida!  Pirmā kolektīva vadītāja bija Lizete Briede - no 1965. līdz pat 1985. gadam. No viņas vadību pārņēma Irma Strujēviča, bet no 2001. gada kolektīva labais gariņš un „dīdītāja” ir Lidija Priedīte. Stendes audējas lepojas ar tādiem aizkaru rakstiem un aušanas tehniku, kādas nav nevienam. Patlaban kolektīvā darbojas vien 6 dalībnieces, taču neskatoties uz nelielo dalībnieku skaitu, viņas ir neiztrūkstošas Brīvdabas muzeja rīkotā ikgadējā tirgus dalībnieces. Ar izstādēm pabūts gan Rīgā, gan Olainē, gan arī tepat, mūsu pusē, Mērsragā, Sabilē un Talsos. Jau divus gadus pēc kārtas audējas ar saviem darbiem lepojas arī starptautiskā mērogā - viņas ir Vihmas (Igaunija) pilsētas svētku  dalībnieces un ar savu veikumu priecē arī kaimiņvalstu skatītājus un pircējus!


 LIETIŠĶĀS MĀKSLAS KOLEKTĪVS „TINGA”

Tiņģeres saieta nams

 

Vadītāja: Veronika Šlaudere

Tel.: 20231286

Nodarbību laiks: otrdienās un ceturtdienās, plkst.14.00 – 18.00

Kolektīvs dibināts 2007.gadā, kurā vienkopus pulcējas čaklākās Tiņģeres rokdarbnieces. Darbības laikā apgūtas visdažādākās tehnikas: tamborēšana, šūšana, lakatu aušana, dakšiņtamborēšana, tapošana un pērļošana. Tapusi ne viena vien skaista sega, vairāki desmiti čībiņu, lietas sveces.  Kolektīvs darbojas ļoti radoši un aktīvi, veidojot arī noformējumus dažādiem Tinģeres saieta nama pasākumiem. Regulāri apskatāmas rokdarbnieču izstādes.


 LIETIŠĶĀS MĀKSLAS KOLEKTĪVS „PĪNE”

Pļavmuižas saieta nams

Vadītāja: Agita Kalniņa

Tel.:

E-pasta adrese:

Nodarbību laiks: otrdienās, plkst. 13.00 – 15.00

Lietišķās mākslas kolektīvs „Pīne” dibināts 1998.gadā. Nosaukumu ieguva 2003.gadā, atzīmējot kolektīva piecu gadu pastāvēšanu.

Kolektīvā regulāri darbojas septiņas rokdarbnieces. 

Kolektīva tradīcijas: sezonas noslēguma rokdarbu izstāde, pieredzes braucieni, piedalīšanās meistarklasēs.


 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas