Trešdiena, 21. augusts
Šodien sveicam: Janīna, Linda

Laulības reģistrācija

Dzimtsarakstu nodaļa reģistrē laulības un izsniedz laulības apliecību.

Laulības noslēgšana atļauta no astoņpadsmit gadu vecuma. Izņēmuma gadījumā nepilngadīga persona pēc 16 gadu sasniegšanas var noslēgt laulību ar pilngadīgu personu ar vecāku, aizbildņu vai bāriņtiesas atļauju.

Personas, kuras vēlas noslēgt laulību, personīgi iesniedz dzimtsarakstu nodaļā iesniegumu un uzrāda:

1.      Derīgu personu apliecinošu dokumentu;

2.      Personas, kuras agrāk bijušas citā laulībā – bijušā laulātā miršanas apliecību, laulības šķiršanas apliecību vai tiesas spriedumu par laulības šķiršanu.

3.      Ārzemnieks, kurš laulības noslēgšanas brīdī ir tiesīgs uzturēties Latvijā, var noslēgt laulību ar Latvijas pilsoni, Latvijas nepilsoni, Eiropas Savienības vai citas valsts pilsoni, bezvalstnieku, bēgli papildus iesniedzot attiecīgās ārvalsts kompetentas institūcijas izsniegtu dokumentu par ģimenes stāvokli.

Laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā.

Laulāšana notiek personīgi klātesot līgavainim un līgavai, kā arī diviem pilngadīgiem lieciniekiem.

Pēc personu lūguma laulību var reģistrēt citā piemērotā vietā, ja personas, kuras vēlas noslēgt laulību, nodrošina laulības reģistrācijai atbilstošus apstākļus.

Ja personas vēlas noslēgt laulību pie garīdznieka, tad dzimtsarakstu nodaļā jāsaņem izziņa par laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu pārbaudi un jāsamaksā valsts nodeva.

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk