Ceturtdiena, 8. decembris
Šodien sveicam: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Labdarības skola Talsu novadā 2012

 
Labdarības skolas bilžu galerija skatāma šeit

Labdarības skolā bērni un jaunieši apguva izpratni par labdarības

sniegšanu nelaimē nokļuvušajiem

 

Aizvadītajā nedēļā sešās Latvijas pilsētās norisinājās „Labdarības Skola”, ar kuras iniciatīvu tika aizsākta inovatīva labdarības kustība, kas bērnus un jauniešus centās iesaistīt praktiskā labdarībā.

Projektā piedalījās arī Talsu pamatskolas skolēni, kuri nedēļas laikā veica dažādus labos darbus Talsu novada iestādēs un uzņēmumos.

 

 Talsu novada muzejā skolēni notīrīja sniegu no muzeja balkona. Muzeja dabas nodaļā tīrīja putekļus no eksponēto putnu un zvēru izbāzeņu kažociņiem, spodrināja to acis, nagus, zobus. Vēstures nodaļā šķiroja avīzes, saliekot tās pēc nosaukumiem un izdošanas datumiem, kā arī pārrakstīja datorrakstā Barikāžu laika materiālus. Muzejā skolēni veica arī daudz citu darbu – vaskoja grīdas, palīdzēja mēbeļu restaurācijā, veica ekspertīzi mākslinieka Spriņģa gleznām.

Talsu pamatskolas skolēni izgatavoja interesantas spēles un rotaļas arī Talsu novada krīžu centram, un pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī gatavoja dāvanas un priekšnesumus Laucienas pansionāta iemītniekiem. Skolēni apmeklēja arī sociālās palīdzības punktu „Labo lietu lāde”, kur iepazinās ar tā funkcijām, uzzināja par savām iespējām palīdzēt mazāk nodrošinātiem cilvēkiem, piedalījās bērnu bibliotēkas pasākumā, sarunās par līdzcietību un labdarību literatūrā un dzīvē dalījās ar brīvprātīgā darba veicējām no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

Viens no lielākajiem pārdzīvojumiem skolēniem bija dzīvnieku patversmes apmeklējums un ziedojumu nodošana patversmei.

Nedēļas laikā skolēni gan sniedza, gan ieguva daudz informācijas un aizdomājās par to, ka labdarība ir gan darīt labu, gan vēlēt labu, gan arī domāt labu par citiem.

Labdarības Skolas ietvaros, Talsu pamatskolas skolēniem sadarbībā ar Talsu novada fondu, tika dota iespēja iesaistīties pašu izplānotās labdarības aktivitātēs, tādējādi saskaroties ar konkrētām problēmu situācijām, redzot tām risinājumu un piedaloties problēmas mazināšanā. Tas veido bērnos piederību videi, kurā tie dzīvo, vienlaikus attīstot sadarbošanos, līdzjūtību un iecietību.

Informāciju sagatavoja:

Inga Priede


 

Projekta nedēļas atklāšanas pasākumā, šī gada 6.februārī plkst.10.00 tika dots starts dažādām labdarības iniciatīvām Talsu pamatskolā. Tajā bija iespēja uzzināt par Labdarības Skolas ietvaros paredzētajiem pasākumiem, noskatīties īsfilmas „Labdarības līga” pirmizrādi, tikties ar „Labdarības Skolas” simbolu Alfrēdu, kā arī Latvijā populāro aktieri Rihardu Leperu un uzzināt viņa labos darbus. Labdarības skolā bērniem un jauniešiem mācīs praktisku labdarību

 

 

 

Šodien, 6. februārī, vienlaikus sešās Latvijas pilsētās atklājot Labdarības Skolu, tiek aizsākta inovatīva labdarības kustība, kas bērnus un jauniešus iesaistīs praktiskā labdarībā.

 

Projekta nedēļas atklāšanas pasākumā, šī gada 6.februārī plkst.10.00 tiks dots starts dažādām labdarības iniciatīvām Talsu pamatskolā. Tajā būs iespēja uzzināt par Labdarības Skolas ietvaros paredzētajiem pasākumiem,  noskatīties  īsfilmas „Labdarības līga”  pirmizrādi, tikties ar „Labdarības Skolas” simbolu Alfrēdu, kā arī  Latvijā populāro aktieri Rihardu Leperu un uzzināt viņa labos darbus.

 

„Latvijā vairums cilvēku uzskata, ka ir jāziedo. Tie ziedo naudu un mantas, tomēr vairumā gadījumu ziedošana norit kampaņveidīgi. Latvijā trūkst labdarības tradīciju, kuras balstās audzināšanā. Lai skolēnos veicinātu iniciatīvu, izpratni un pārliecību par to, ko paši var ietekmēt, vēlamies bērnus praktiski iesaistīt pārmaiņu veidošanā”, stāsta Labdarības Skolas idejas aizsācēja Ilze Šēfere-Siliņa.


World Giving Index 2011. gada pētījumā Latvija ievietota 118. vietā (no 153 aptaujātajām). Pētījumā „Labdarības izpratne un attieksme Latvijā, īpaši skolēnu vidū” secināts, ka bērnos nav izpratnes par kopējā labuma nozīmi, ka paši bērni nav gatavi uzņemties iniciatīvu, sniegt palīdzību, darboties brīvprātīgi. Labdarības Skolas ietvaros skolēniem ir iespēja sadarbībā ar vietējām labdarības organizācijām iesaistīties pašu izplānotās labdarības aktivitātēs, tādējādi saskaroties ar konkrētām problēmu situācijām, redzot tām risinājumu un piedaloties problēmas mazināšanā. Tas savukārt veido bērnos piederību videi, kurā tie dzīvo, vienlaikus attīstot sadarbošanos, līdzjūtību un iecietību.

Labdarības Skolas ietvaros paveiktie skolēnu labie darbi būs apkopoti un ievietoti internetā www.draugiem.lv/lskola.

Labdarības Skola ir kustība ar misiju iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Tās mērķis ir ar izglītošanu un praktisku līdzdalību veidot nākamo sociāli atbildīgo paaudzi, kura jūtas piederīga sabiedrībai, ir atbildīga un ņem dalību tās norisēs, kurai nerūp tikai pašlabums, bet kas izprot vietējās sabiedrības vajadzības un iesaistās tās problēmu risināšanā.

Labdarības Skolu organizē sabiedriskā labuma fonds „Charity Factors” (Labdarības Faktors) sadarbībā ar Talsu novada fondu, Valmieras novada fondu, Alūksnes un Apes novadu fondu, Liepājas novada fondu un Lielvārdes Attīstības fondu.

Pirmās Labdarības skolas, kuras jau pievienojušās šai kustībai ir Rīgas 64. vidusskola, Humanitārā privātģimnāzija, Talsu pamatskola, Valmieras Viestura vidusskola, E.Glika Alūksnes valsts ģimnāzija, Malienas pamatskola, Grobiņas pamatskola, Nīcas vidusskola un Jumpravas  vidusskola.

Paldies Latvija Statoil par atbalstu Labdarības Skolas iniciatīvas uzsākšanai! Iniciatīvu Labdarības Skola finansiāli atbalsta Ārkārtas palīdzības fonds. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 

 

 

 

Papildu informācijai:

 

 Iveta Rorbaha, tālrunis: 26596146, e-pasts: iveta.rorbaha@talsi.lv

Uldis Katlaps, tālrunis: 29468902 , e-pasts: uldiskatlaps@inbox.lv

Vairāk: www.draugiem.lv/lskola.

 


 

TALSU PAMATSKOLA

PIRMDIENA

Klase

Aktivitāte

Visas klases (1.-9.kl.)

Piedalīšanās Labdarības skolas atklāšanas pasākumā. Nedēļas plānojuma sastādīšana. Gatavošanās labdarības skolas (projektu nedēļas) aktivitātēm.

 

OTRDIENA

Klase

Aktivitāte

8.b klase

Talsu novada muzejā strādāja 7. februārī.

Muzeja darbinieki bija sagatavojuši veicamo darbu sarakstu, skolēni pieteicās darbam pēc pašu vēlēšanās, izvēloties sev piemērotāko un, viņuprāt, interesantāko nodarbošanos.

Andrejs un Artūrs notīrīja sniegu no muzeja balkona, Gerda un Krista B. Dabas nodaļā tīrīja putekļus no eksponēto putnu un zvēru izbāzeņu kažociņiem, spodrināja to acis, nagus, zobus.

Vēstures nodaļā Sarma un Līga šķiroja avīzes, saliekot tās pēc nosaukumiem un izdošanas datumiem. Krista L. pārrakstīja datorrakstā Barikāžu laika materiālus.

Marta palīdzēja mēbeļu restaurēšanā, tīrot traipus no galdiņa virsmas.
Elizabete rakstīja uzrakstus eksponātiem.

Muzejā bija notikusi avārija- plīsusi ūdens caurule, tādējādi appludinot fondu glabātuvē novietotās mākslinieka Spriņģa gleznas. Tās bija noliktas žāvēties, vairākas ir bojātas. Skolēni palīdzēja veikt revīziju, uzskaitot un salīdzinot gleznas, to inventāra numurus un nosaukumus, kā arī slaucīja putekļus un mazgāja grīdas fondu glabātuvē, pēc tam novietojot gleznas vietās.

Muzeja bibliotēkā Paula šķiroja žurnālus.

Kristaps un Toms mazgāja un vaskoja grīdas Muižu istabā, pēc tam spodrināja tās kopā ar Artūru un Andreju izstāžu telpās 2. stāvā. Muzeja darbinieki bija priecīgi, ka zēni iemanījās tikt galā ar visai "nepaklausīgo" tehniku.

Neskatoties uz to, ka bijām paņēmuši līdzi maizītes, muzeja direktore bija atnesusi savus audzētos dārzeņus, kā arī iegādātos produktus, un mūsu meitenes- Marta un Monika- muzeja virtuvītē gatavoja pusdienas pārējiem klasesbiedriem: mizoja un vārīja kartupeļus, sagatavoja pasniegšanai biezpienu un salātus, cepa dzērveņu maizītes un vārīja tēju.

Kopā pusdienojām ar labi padarīta darba izjūtu.

8.a klase

Skolēni šodien izgatavoja spēles talsu novada krīžu centram: galda hokejs, atjautības spēle, mēmais šovs (kartītes ar zīmējumiem), muzikālā rotaļa.

7.klase

Skolēni strādā pie priekšnesumu gatavošanas PII „Saulīte” bērniem – mācās dzejoļus, dziesmas, iestudē uzvedumu.

Skolēni gatavo rotaļas un spēles, kuras tiks izspēlētas mazākās bērnu grupiņās.

1., 6.b klase

Gatavojam dāvanas un strādājam pie priekšnesuma sagatavošanas Laucienas pansionāta iemītniekiem.

 

TREŠDIENA

Klase

Aktivitāte

8.b klase

Šodien nodarbību sākām 9.30 un turpinājām pirmdien iesākto darbu- labdarbības pasākumu un ideju izvērtējumu.

Galvenie mūsu diskusiju temati :

1) vai mūsdienu sabiedrība Latvijā ir gatava labdarībai (abas puses- gan devēji, gan ņēmēji),

2) vai labdarībai nepieciešama publicitāte,

3) kā trenēt sevī labdarības sajūtu, ar prieku veicot ikdienas pienākumus,

4) vai Latvijā populāra ir labdarības forma- lūgšanas par citiem cilvēkiem.

Domu apmaiņa izvērtusies ļoti interesanta, skolēni gan sniedza, gan ieguva daudz informācijas un aizdomājās par to, ka labdarība ir gan darīt citiem labu, gan vēlēt citiem labu, gan domāt par citiem labu.

Patstāvīgajā darbā skolēni rakstīja pārspriedumus par tēmām:

1) Kā Tu raksturotu labdarības tradīcijas Latvijā?

2)  Kā Tu raksturotu labdarības pieredzi citās valstīs?

3) Kādos labdarības pasākumos Tu esi piedalījies līdz projektu nedēļai?

4) Kādus darbus Tu vakar paveici muzejā?

5) Vai Tev ir gandarījums par paveikto?

6) Kas Tev vislabāk patika Talsu novada muzejā pavadītajā dienā?

8.a klase

8.a klases skolēni šodien tikās ar Talsu navada krīžu centra vadītāju A. Spruģevicu. Skolēni apmeklēja un iepazinās ar Talsu novada krīžu centra darbību. Spēlēja savas izveidotās spēles ar krīžu centra bērniem. Krīžu centra bērni un audzinātājas bija ļoti atsaucīgas, skolēni ātri iedraudzējās ar centrā esošajiem bērniem. Esam ļoti gandarīti par paveikto!

7.klase

Skolēni turpina darbu pie priekšnesumu gatavošanas PII „Saulīte” bērniem – mācās dzejoļus, dziesmas, iestudē uzvedumu –  savā starpā aprobē bērnudārza audzēkņiem sagatavotās spēles un rotaļas.

Klase apmeklē sociālās palīdzības punktu „Labo lietu lāde”, iepazīstas ar tā funkcijām, uzzina par savām iespējām palīdzēt mazāk nodrošinātajiem cilvēkiem.

Klase piedalās bērnu bibliotēkas pasākumā – sarunā par līdzcietību un labdarību literatūrā un dzīvē; tajā piedalās  brīvprātīgā darba veicējas no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas.

1., 6.b klases

Labdarības pasākums Laucienas pansionātā.

 

CETURTDIENA

Klase

Aktivitāte

8.b klase

Darbu sākām plkst. 10.00. Vispirms apkopojām iepriekšējā dienā rakstīto darbu atziņas.

Pēc tam izvirzījām priekšlikumus par prezentācijā sniedzamo informāciju, sistematizējām to un sagatavojām svarīgākās tēzes, atsijājot lieko, lai izveidotu galīgo prezentācijas variantu.

Turpinājumā skolēni devās uz Sociālā dienesta pakalpojumu centru "Labo Lietu Lāde", lai iepazītos ar iespējām, ko šis centrs piedāvā. Centrā skolēni uzzināja, ka ir iespējams atdot lietas, kas citiem varētu vēl noderēt, ka cilvēki tur var saņemt palīdzību- iespēju izmazgāt veļu un nomazgāties dušā.

Daži klases bērni apņēmās tur nogādāt savas drēbes, kas palikušas par mazu, bet vēl ir gluži kā jaunas.

6.b klase

Dzīvnieku patversmes apmeklējums un ziedojumu nodošana patversmei.

7.klase

Skolēni viesojas  PII „Saulīte” – sniedz bērniem koncertu, organizē un iesaistās rotaļās un spēles, sadaloties pa grupiņām.  Pasākums izdevās ļoti labi, gandarījums abpusējs.

 

Notikumu kalendārs

Decembris, 2016
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Tīkla kamera

Laika ziņas