Otrdiena, 26. marts
Šodien sveicam: Eiženija, Ženija

Viktorīnas „Meklē Rakstos” 2. kārta

11-06-2018

Talsu Galvenā bibliotēka Latvijas simtgades, Latvijas literatūras popularizēšanas un lasīšanas veicināšanas pasākumu ietvaros izsludina un aicina lasītājus piedalīties viktorīnā.

2. kārtas jautājumi

1. „Tētis nav vainīgs! Viņš gāja uz kačegarku, bet Tēti neņēma. Jo kačegarka ir svarīgs objekts! Par kranovšķiku arī neņēma. Tas arī ir svarīgs objekts. Varbūt Tētis tiks par gružčiku, varbūt tiks uz stroiku vai brauks uz benzovoza, bet varbūt – uz betonamešalkas! Bet varbūt ies uz haltūrām. Haltūras nav tik svarīgi objekti, kur tādi kā Tētis nedrīkstētu strādāt…”

·         Māra Zālīte

·         Laima Muktupāvela (Kota)

·         Māra Svīre

 

2. „Vai tāda ir tava pateicība, jaunais cilvēk? Vai ar tādu godu tu man atmaksā par visu, ko es tev laba darīju? Vai tādēļ es tev izgādāju vietu mūsu malā, lai tu manu līdzpilsoņu acīs mani kompromitētu?... Ja ar tev bija vienaldzīgs mans gods, tad būtu tak apdomājis par sevi! Kas ar tevi notiks, kad tu šitā uzvedīsies? Vai mūsu godīgie pilsoņi tevi te cietīs? Tevi padzīs no vietas…”

·         Egons Līvs

·         Alberts Bels

·         Kārlis Skalbe

 

3. „Piepeši es spogulī pamanīju kustību. Pašā viņā noliktavas galā kāds lēnām uz pirkstgaliem zagās gar saiņu grēdām. Es nolaidu maisu klēpī, nodūru galvu un izlikos aizsnaudies. Nācējs lēni tuvojās. Drīz es varēju saskatīt gaišus puiciski apcirptus matus, garas, zilas bikses, kuras saukāja par džīnām, cieši piegulošu adītu kamzoli. Par meiteni to būtu grūti nosaukt, tā drīzāk bija pusaudze.”

·         Gunars Janovskis

·         Ēriks Hānbergs

·         Jānis Jaunsudrabiņš

 Atbildes jāiesniedz līdz 30. jūnijam.

Katru mēnesi no maija līdz oktobrim www.talsi.lv un Talsu Galvenās bibliotēkas mājaslapā tiks publicēti trīs citāti no trīs Latviešu rakstnieku darbiem. Katram citātam doti trīs atbilžu varianti, kuros norādīti iespējamie citāta autori. Viktorīnas dalībniekam ir jānorāda pareizais citāta autors, darba nosaukums un citāta atrašanās vieta grāmatā (lapaspuse).

Atbildes var iesūtīt e-pastā: tgbinfo@talsi.lv ar norādi „Viktorīnai „Meklē Rakstos””, norādot savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru vai e-pasta adresi, vai arī atbildes nodot rakstiskā veidā Talsu Galvenās bibliotēkas abonementā. Atbildes jāiesūta līdz kārtējā mēneša pēdējai dienai.

Par pareizi atminētu autoru dalībnieks saņem 5 punktus, par pareizu darba (grāmatas, stāsta u.c.) nosaukumu dalībnieks saņem 5 punktus, par citāta atrašanos grāmatā (lapaspuse) spēles dalībnieks saņem 5 punktus. Iespējamais punktu skaits par vienu jautājumu – 15 punkti. Maksimālais katrā viktorīnas kārtā iegūstamais punktu skaits – 45 punkti. Par viktorīnas uzvarētāju kļūst dalībnieks, kurš savācis lielāko punktu skaitu.

Viktorīnā var piedalīties jebkurš interesents. Uzvarētāja apbalvošana paredzēta novembrī Talsu Galvenajā bibliotēkā. Balvas saņems trīs viktorīnas dalībnieki ar lielāko punktu skaitu.

Viktorīnas noteikumi publicēti Talsu Galvenās bibliotēkas mājaslapā www.talsubiblioteka.lv

Plašāka informācija pa tālr. 63291597 – Andžejs Beļevičs vai rakstot e-pastā: tgbinfo@talsi.lv

 

Notikumu kalendārs

Marts, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Aptauja

Par kuru Aleksandra Pelēča literārās prēmijas pretendentu jūs balsojat?

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk