Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona

Talsos tiek atklāta jauna mākslas telpa kinoteātrī „Auseklis”

11-03-2019

Talsu kinoteātrī „Auseklis” 8. martā tika atklāta mākslinieces Madaras Kvēpas personālizstāde „Krāsu atmiņa”. Izstāde Talsos nonākusi sadarbībā ar fondu „Mākslai vajag telpu”.

Kinoteātris “Auseklis” vestibilā skatāmi Madaras Kvēpas jaunākie darbi, kas radīti māksliniecei esot mācību apmaiņā Milānā. Pati māksliniece raksturo šos darbus kā viņas „krāsu atmiņa” par Latvijas ziemu (no tā arī aizgūts izstādes nosaukums), taču tēli, kas parādās jaunradītajās gleznās ir eksotiski – Ziemeļamerikas indiāņi, kuri māksliniecei ir sākuši it sevišķi interesēt pēc tam, kad lasījusi Džona G. Neiharta romānu „Runā melnais briedis”. Madara Kvēpa skaidro, ka, viņasprāt, Ziemeļamerikas indiāņiem ir zināma saistība ar senlatviešiem, jo abas tautas sevi redzējušas kā vienu veselumu kopā ar dabu, to respektējot, godinot un dzīvojot harmonijā ar to.

Ar Madaras Kvēpas personālizstādi „Krāsu atmiņa” Talsos tiek atklāta jauna mākslas telpa kinoteātrī „Auseklis”. Pateicoties Talsu novada pašvaldības atbalstam ir izremontēts kinoteātra vestibils un iegādāts gleznu izvietošanai nepieciešamais aprīkojums, lai turpmāk kino apmeklētājus un visus mākslas mīļus Talsos priecētu laikmetīgās mākslas ekspozīcijas un iedzīvotājiem reģionā pavērtos plašākas iespējas iepazīties ar profesionālu mūsdienu mākslu.

Laikmetīgās mākslas izstādes Talsu kinoteātrī tiks mainītas ik pa diviem mēnešiem un tās ne vienmēr būs gleznu izstādes, bet arī tēlniecība, keramika, tekstilmāksla, instalācijas.

Madara Kvēpa mākslas studijas uzsāka Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, bet 2012. gadā absolvēja Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Apģērbu dizaina nodaļu. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālas mākslas nodaļā glezniecību. Izstādēs piedalās kopš 2016. gada. 2017. gadā sarīkoja pirmo personālizstādi INTUERI. 2018. gada pavasarī piedalījās starptautiskajā projektā Gattopardo II Palermo-Riga-Vienna, bet vasarā turpināja savu radošo darbību pie personālizstādes Parādība mākslas kolekcijas Art collection by Grand Poet ietvaros, kā arī piedalījās MVT Vasaras mājas izstāžu sērijā „Skaņai vajag mākslu”. Jaunā māksliniece Madara Kvēpa ikdienā audeklu, krāsas un otu dēvē par saviem sabiedrotajiem. Glezniecība viņai ir kā īpaša meditācijas forma. Ar tās palīdzību Madara atklāj cilvēka apziņas plašumus, kas ikdienā slēpjas aiz ārējās čaulas vai aizspriedumiem un attur cilvēku no sevis dziļākas izziņas. Darbu idejas viņai dzimst nejaušībā, izmantojot nejauši uzvilktu līniju, krāsas fragmentu vai noskaņu. Tie atgādina par sevi tik ilgi, kamēr pārtop jaunā mākslas darbā. Lai arī skaidrā apziņa izslēdz ticību nejaušībai, intuīcija ļaujas impulsiem, kas vada prātu un roku, tādējādi radot jaunu darbu. Madara ir pārliecināta, ka glezniecība „nav tikai divdimensionāla plakne pie sienas, tā ir visur un visapkārt. Tas ir veids, kā raudzīties uz pasauli. Saulriets kartupeļu talkā vai saullēkts pār pilsētas gružiem – tas vairs nav svarīgi, jo it visā atmirdz kosmiska kārtība,” tā par glezniecību saka māksliniece.

 Avots: makslaivajagtelpu.lv

Notikumu kalendārs

Jūlijs, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk