Otrdiena, 25. jūnijs
Šodien sveicam: Milija, Maiga

Rotko mākslas centrā Daugavpilī apskatāma Talsu mākslinieku grupas izstāde “Kurzemes krāsas”

09-11-2018

16. novembrī 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jauna izstāžu sērija, kas būs apskatāma līdz 2019. gada 13. janvārim.
Bez Baltijas valstu mākslas izstādēm, kas tiek atklātas šo valstu 100-gades svinībām par godu, būs iespēja skatīt plašu Eiropas tekstila un šķiedras mākslas izstādi “ARTAPESTRY 5”, arī šobrīd Daugavpilī notiekošā tekstila un šķiedras mākslas simpozija noslēguma izstādi un Šveices mākslinieka Jūliusa Fogtli gleznu izstādi. Igaunija un Lietuva rādīs savus grafikas darbus, bet Latviju pārstāvēs Talsu mākslinieku grupa un divas Latvijā labi zināmas keramiķes Lilija Zeiļa un Izabella Krolle. Vairāk informācijas www.rotkocentrs.lv.

Talsu Krūmu mākslas grupa, ieejot savā 33. pastāvēšanas gadadienā, šajā izstādē visvairāk vēlējusies uzsvērt krāsas – aktīvas un dinamiskas – nozīmi, kas varētu arī vislabāk raksturot mūs kā Kurzemes māksliniekus, kuru gaitas aizsākušās, gleznojot dabā  krāšņus jūras saulrietus, mežus,  tīras upes un bangojošu jūru visos gadalaikos. Andra Biezbārža, Guntas Kalseres, Gunas Millersones, Zigurda Poļikova, Elmāra Orniņa un Andra Vītola ekspresīvajai glezniecībai līdzvērtīgi darbosies Lauras Feldbergas  zilo dziju instalācija (  kopā ar video sižetu ) -  “Saviļņojums”. Reālisma līniju pārstāvēs savdabīgie naivista Modra Sapuna un sociāli ietonētie Ineses Mīlbergas darbi, bet fotogrāfu Ulda Balgas, Daiņa Kārkluvalka un Gata Spalvēna darbi būs vairāk meditatīvi, reflektējot gan par sabiedrības noskaņojumu, gan arī par Ziemeļkurzemes reālās dzīves norisēm. Šīs izstādes laikā   notiks arī Talsu novada muzeja un Talsu televīzijas veidotās video filmas “Krūmi. Draugi. Māksla” pirmizrāde.

 

Laura Feldberga. Instalācija "Saviļņojums"

 

Guna Millersone "Rapši un ugunspuķes". M. Rotko mākslas centra krājums

Guna Millersone, izstādes kuratore

Notikumu kalendārs

Jūnijs, 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk