Pirmdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Noslēdzies trešais Talsu Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss

08-05-2019

Piedaloties rekordlielam dalībnieku skaitam, aizvadīts nu jau trešais Talsu Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss.

Divu dienu garumā, no 3. līdz 4. maijam, Talsos izskanēja skanīgākās balsis no dažādām Latvijas vietām – Babīte, Rīga, Talsi, Valdemārpils, Ādaži, Jūrmala, Liepāja, Sabile, Mērsrags, Ventspils, kā arī no Lietuvas pilsētas Kauņas. Pavisam dalību konkursā pieteica 79 dalībnieki. Pēc žūrijas komisijas vērtējuma otrajai kārtai tika izvirzīti 50 dalībnieki.

Dalībnieku sniegumu vērtēja PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas izglītības programmas Vokālā mūzika vadītāja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente Antra Jankava, Vytautas Magnus universitātes Kauņā asociētā profesore Rita Novikaite un Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Rihards Millers.

Godalgotās vietas konkursā saņēma PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas, Babītes Mūzikas skolas, Talsu pamatskolas, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Jūrmalas mūzikas vidusskolas, PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas un Vytauto Didžiojo Universitetas audzēkņi.

GRAND PRIX un talsinieces, Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Danas Bramanes simpātiju balvu – individuālu meistarklasi un dalību Operas Mūzikas svētkos 31. augustā, Laidzē, saņēma PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne Paula Mihailova (pedagogs Gatis Poriņš). 

Paula Mihailova, GRAND PRIX ieguvēja

Talsu novada pašvaldība – Kultūras un sporta attīstības nodaļa un Talsu Mūzikas skola, sadarbībā ar PIKC NMV Rīgas Doma kora skolu 2015. gadā aizsāka tradīciju Talsos pulcēt starptautiskā mēroga akadēmiskās dziedāšanas speciālistus un dalībniekus, lai gūtu zināšanas un pieredzi un konkursā noteiktu izcilāko sniegumu akadēmiskajā dziedāšanā.

Talsu Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss tapis pateicoties Talsu novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

 

Konkursa rezultāti pieejami šeit:

Bildes no Laureātu koncerta un apbalvošanas pieejamas šeit: (foto: Kaspars Poriņš)

 

Sanita Arciševska,
Kultūras un sporta attīstība snodaļas Kultūras daļas vadītāja

Notikumu kalendārs

Maijs, 2019
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk