Trešdiena, 19. decembris
Šodien sveicam: Lelde, Sarmis

Mākslinieki un mūziķi aicina atklāt savu Slepeno Dubultnieku

11-10-2018

Četru nedēļu garumā Talsu novada muzejā mākslinieki aicina runāt par Slepeno Dubultnieku – depresijas problēmu Latvijā un pasaulē.

17. oktobrī 17.30 Talsu novada muzejā tiks atklāta mākslas izstāde Slepenais Dubultnieks. Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki un mūziķi: pianists Vestards Šimkus, gleznotāji –Džemma Skulme, Aleksejs Naumovs, Baiba Rēdere, Čārlzs Deivids Kellijs, kā arī jaunie mākslinieki un amatiermākslinieki. Viņi savos darbos risina šobrīd ļoti aktuālu tematu Latvijā un visā pasaulē – depresijas problēmu. Pirmo reizi Latvijā depresijas problemātika tiks aplūkota vienlaicīgi gan no mākslinieku un mūziķu redzējuma, gan no veselības aprūpes jomas speciālistu viedokļa.  Projekta mērķis ir caur mākslas darbiem un sarunu vakariem uzrunāt ikkatru apmeklētāju, dot cerību, iedrošinājumu, kā arī praktiskus padomus cīņai ar depresiju.

“Mēs vēlamies lauzt stereotipus, noņemt neziņas un aizspriedumu plīvuru, tā vietā izglītojot un runājot par depresiju un ar to saistītiem neērtiem jautājumiem – pašnāvībām, depresijas un atkarību attiecībām, depresiju bērnu, sieviešu, vīriešu vidū, depresiju un bezdarbu,” stāsta izstādes kuratore Madara Lazdiņa. Īpašā improvizācijas skaņdarbā tēmu risinās pianists Vestards Šimkus, čelliste Agate Ozoliņa un vijolniece Ilze Gagaine.  Skaņdarbs ir iemūžināts unikālā ierakstā.

Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt sarunu vakaru 31. oktobrī plkst. 17.30 ar psiholoģēm Zani Avotiņu un Santu Ozoliņu, mākslas terapijas nodarbību 9. novembrī plkst. 17.30 ar terapeiti Līgu Ruttuli, muzikālu vakaru “Mans Slepenais Dubultnieks” 14. novembrī plkst. 17.30 ar gleznotāju un pianistu Čārlzu Deividu Kelliju.

27. oktobrī Talsos notiks plenērs “Slepenais Dubultnieks” māksliniekiem, uz to var pieteikties interneta saitē https://ej.uz/plenersTalsi vai rakstot uz e-pastu lazdinamadara@gmail.com. Dalības maksa 5 EUR.

Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Taja Bell, Māra Dundure, Linda Freiberga, Ilze Gagaine, Kaja Hīemā (Kaja Hiiemaa, EST), Līga Jaunzeme, Čārlzs Deivids Kellijs (Charles David Kelley, ASV), Madara Lazdiņa, Vita Lukstiņa, Madara Molnika, Aleksejs Naumovs, Agate Ozoliņa, Baiba Rēdere, Kristīne Rubene, Džemma Skulme, Svens Ēriks Stambergs (Sven Erik Stamberg, EST), Gundega Strautmane, Vestards Šimkus, Vaiva Šmite, Dainis Rūdolfs Šmits, Vika Šulca, Sanda Undzēna, Ain Vares (Ain Vares, EST).

Izstāde būs apskatāma Talsu novada muzejā no 17. oktobra līdz 14. novembrim katru dienu, izņemot pirmdienas. Darba laiks no 10.00 - 17.00. Ieeja pasākumos un diskusiju vakaros – bez maksas.

Izstādi rīko nodibinājums „Partneri”.

 

Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Notikumu kalendārs

Decembris, 2018
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk