Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Jūnija notikumi Talsu Tautas namā

05-06-2019

8. jūnijā Sauleskalna estrādē Latvijas senioru kora svētki

8. jūnijā Talsos visus kora mūzikas mīļotājus un interesentus gaida vērienīgs pasākums – 48.Latvijas Senioru koru svētki. Par šo svētku norisi Latvijā rūpējas senioru koru kustības vadītāji – Daiga Galeja un Bruno Cabulis.

Talsos ieradīsies 40 kori no visas Latvijas – kopumā pāri par 1300 dalībniekiem. Šādu iespēju – rīkot mazos Senioru koru dziesmu svētkus – mūsu novads izpelnījies, pateicoties aktīvai un radošai Talsu tautas nama senioru kora „Atbalss” un diriģentes Astrīdas Priekules darbībai.

Plkst. 14.00 Talsu tautas nama Radošajā sētā koncertā „Ar tautieti līgojot” muzicēs Valmieras kultūras centra vīru koris „Baltie bērzi”, diriģente Inga Zirne un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” koklētāju ansamblis „Kokļu klubs”, vadītāja Iveta Tauriņa.

Plkst. 15.30 svētku dalībnieki no Talsu pilsētas laukuma krāšņā gājienā dosies uz Sauleskalna estrādi.

Plkst.16.00 svētku koncerts „Jo dziedāju, jo skanēja”. Senioru koru koncertu kuplinās Talsu koru apriņķa 10 kori, virsdiriģents Gints Ceplenieks, Talsu deju apriņķa 12 deju kolektīvi, virsvadītājs Reinis Rešetins, pūtēju orķestris „Talsi”, vadītājs Raitis Rērihs, četri senioru vokālie ansambļi. Spēlēs instrumentālā grupa Māra Vitkus vadībā. Svētku reizē kori atskaņos dziesmas, ko mīl uz pazīst daudzviet Latvijā, tostarp „Savās mājās, savā tēvijā”, „Paši skaistākie vārdi”. Nepārprotami koncertā izskanēs divas talsinieka Raimonda Tigula dziesmas „Lec saulīte” un „Aplīgoju rudzu lauku” ar komponistu pie klavierēm. Komponists Māris Lasmanis pavadīs savu dziesmu „Saules meita, mēness dēls”. Koristi šiem svētkiem par godu ir iemācījušies un, dziedās talsinieka Miervalža Celmiņa dziesmu „Talsu mijkrēslis”. Jā, vēl vienu dziesmu koris dziedās un dejotāji dejos, bet kura tā būs – nāc un skaties!

Plkst. 18.30 sāksies Zaļumballe, spēlēs pūtēju orķestris „Talsi”, vadītājs Raitis Rērihs.  

Latvijas Senioru koru svētku koncerta „Jo dziedāju, jo skanēja” mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks, režisore Inita Pelse. Koncertu vadīs jaunieši, kuri izpildīs arī solo dziedājumu – Niks Freimanis un Patrīcija Katrīna Cepleniece.

Svētku rīkotāji Talsu novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.


10. jūnijā Talsu Tautas namā Kroņu darbnīca kopā ar Brigitu Strodi

 


14.jūnijā plkst. 11:00 pie pieminekļa “Koklētājs” komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis

14.jūnijā plkst. 11.00 pie pieminekļa „Koklētājs” notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis.

Piemiņas brīža pasākumā klātesošos uzrunās Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, Talsu Kristīgās sadraudzības mācītājs Ilmārs Ģērmanis, Latvijas politiski represēto apvienības Talsu nodaļas vadītājs Vilis Ieviņš. Ar muzikālu pavadījumu piemiņas brīdi papildinās bērnu un jauniešu vokālās studijas “Tonis” solistes Kristiāna Purlica, Anna Līna Dārziņa un Krista Prūse.

1941.gada naktī no 13. uz 14. jūniju uz PSRS attālākiem apgabaliem piespiedu kārtā tika izvesti vairāk nekā 15 000 Latvijas iedzīvotāju – vīrieši, sievietes un bērni, kā rezultātā daudzi gāja bojā bada, slimību un necilvēcīga darba apstākļu dēļ.

Aicinām ikvienu piedalīties atceres pasākumā, pieminot traģisko notikumu Latvijas vēsturē.

Pasākumā tiks fotografēts un filmēts, materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

 


22.jūnijā plkst. 19:00 Sauleskalna estrādē izrāde “Skroderdienas Silmačos”- Intara Rešetina režijā

Grandiozs iestudējums “Skroderdienas Silmačos” Sauleskalna estrādē!

22.jūnijā plkst. 19:00  Sauleskalna estrādē  aicinām apmeklēt grandiozu iestudējumu “Skroderdienas Silmačos” Dailes teātra aktiera un režisora Intara Rešetina režijā!

Pirmās izrādes tika spēlētas jau pagājušajā gadā dažās ievērojamākajās Latvijas brīvdabas estrādēs. Izpārdotajās estrādēs skatītāji izrādi sveica ar stāvovācijām un sajūsmu. Lūk dažas no atsauksmēm:
“Šīs Skroderdienas ir lieliskākās, kādas līdz šim redzētas!”
“Ieva Florence ir visfantastiskākā Ieviņa, kāda redzēta līdzšinējos Skroderdienu iestudējumos!”
“Gribējās dziedāt līdzi!”
“Rešetinam izdevies dziļi uztaustīt attiecību tēmu un vienlaikus ārkārtīgā jautrībā izspēlēt visas Blaumaņa ēverģēlības!”

Jaunajā iestudējumā spēlē īstens zvaigžņu sastāvs, lielākoties Dailes teātra aktieri – Ģirts Ķesteris, Vita Vārpiņa, Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Aldis Siliņš, Mārtiņš Upenieks, Kaspars Zāle, Ieva Florence, Lidija Pupure, Akvelīna Līvmane, Lelde Dreimane un Marģers Eglinskis.

Ne velti saka, ka Skroderdienas ir ne tikai visu laiku populārākā latviešu luga, bet tradīcija, kas jāpiedzīvo jebkura vecuma latvietim, lai Līgo svinības būtu patiesi smeķīgas un pilnīgas.

Režisoru Intaru Rešetinu raksturo perfekcionisms, lieliska humora izjūta, skatītāju vēlmju izjušana un režisoriski līdz smalkām detaļām nostrādāti darbi. Par šo iestudējumu viņš saka: ”Blaumaņa trāpīgais cilvēcības, mīlestības, latvietības kods, kas caurstrāvo viņa daiļradi, ir pāri visam! Skroderdienas Silmačos ir visiem zināma, jautra, muzikāla, viegla, bet tai pat laikā smeldzīga un patiesa fabula!”.

Aicinām visus biļetes iegādāties patiešām laicīgi – kā rāda pieredze, labākās sēdvietas tiek izpirktas zibenīgi un ne visi paspēj iegādāties biļeti uz Jāņu tradicionālo “Skroderdienas Silmačos” lugas izrādi!

Biļešu cena – 8;10;12;15 EUR.

Biļetes iespējams iegādāties Talsu Tautas nama un “Biļešu paradīzes” kasēs.


23.jūnijā no plkst.21:00 Radošajā sētā Līgo vakars ar grupu “Rumbas kvartets”

23.jūnijā aicinām līgot Radošajā sētā

Gada īsākā nakts strauji tuvojas! Aicinām griezties dejās un ļauties Jāņu nakts burvībai Talsu Tautas nama Radošajā sētā, 23.jūnijā no plkst. 21:00.

Par labāko un lustīgāko Līgo vakara mūziku gādās grupa “RUMBAS KVARTETS”.

Svinēsim svētkus kopā!

 

Ieeja bez maksas.

Darbosies arī bārs.

Pasākumā tiks fotografēts un filmēts un materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

 


30.jūnijā plkst. 15.00 Sauleskalna estrādē “Putu ballīte” bērniem

Visneaizmirstamākā Bērnu Putu Ballīte viesosies Talsos 30.jūnijā plkst. 15.00  Sauleskalna estrādē!

Nepalaid garām nozīmīgāko bērnu pasākumu šovasar.
Kā vienmēr ar dejām putās, piepūšamajām atrakcijām, cukurvati, popkornu, konkursiem ,balvām, pasākuma vadītāju Smurfeti un mūziku dīdžeja pavadījumā.

Ieejas maksa 2,50 EUR.
Bērniem līdz 5 gadiem ieeja bezmaksas,
bet jānāk kopā ar pieaugušo 2,50 EUR.

Informācija par Putu Ballītēm:
www.djgunchs.lv/
T: 29656501

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk