Piektdiena, 26. aprīlis
Šodien sveicam: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Ingemāras Treijas personālizstāde “Renesanses modināšana” Talsu muzejā

17-09-2018

Talsu novada muzeja zālēs iekārtota gleznotājas  un mākslas pedagoģes Ingemāras Treijas darbu izstāde “Renesanses modināšana”, kas būs apskatāma līdz 14. oktobrim. Tikšanās ar mākslinieci muzejā paredzēta  22. septembrī plkst. 15.30.

Ingemāras Treijas glezniecībā uzreiz var pamanīt viņas interesi par cilvēku: viņa nebaidās gleznot izmēros palielas figurālās kompozīcijas un portretus; kāds pamanīs attālas paralēles ar Maijas Tabakas glezniecību.  

 Par savu izstādi Talsos māksliniece stāsta: “Mani vienmēr ir fascinējis vārds renesanse - atdzimšana. Domāju, ka šī tēma ir vienojoša lielākajai daļai manu darbu. Katru rītu mēs mostamies it kā atdzimstot jaunai dienai, katrs balts audekls ir jauns sākums, un mana atdzimšana ir  jaunā gleznā. Māte atdzimst caur savu bērnu un sieviete atdzimst caur vīrieti. Atdzimšana - tā ir arī attīrīšanās, izmantojot ūdeni. Mazgājoties mēs ne tikai kļūstam tīrāki fiziski, bet arī garīgi. Atdzimt man nozīmē ieiet jaunā pakāpē, pavērt jaunas robežas. Izstādē es turpinu savu nodomu ievest skatītāju gleznās un parādīt tās it kā no iekšpuses, lai katrs, kas tās uzlūko, jūtas tām pietuvināts. Lai katrs,  redzot manu krāsu valodu, sajūt caur tām nodoto vēstījumu…” Izstāde dalās it kā divās daļās: ir senāki darbi un arī šogad tapušie, kuru gleznieciskā izteiksme kļuvusi abstraktāka.

Ingemāra Treija ir Tukuma mākslinieku grupas vadītāja, viņa ar savu ģimeni dzīvo tukumniekiem  un pilsētas viesiem labi zināmā skaistā, apgleznotā mājā Harmonijas ielā, netālu no Tukuma muzeja.  Šīs mājas rotājums ir  viņas veikums. 1990. gados un šī gadsimta sākumā  Ingemāra Treija visai daudz ir darinājusi  lielformāta gleznojumus pilsētvidēs. Mākslinieces pedagoģes darbs, savukārt, norit Rīgas Māras Muižnieces mākslas skolā, arī Tukumā viņa ir nodibinājusi savu mākslas studiju interesentiem. Kopš J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības meistardarbnīcas pabeigšanas, kā arī papildināšanās Brēmenes mākslas augstskolā ir sākusies aktīva piedalīšanās izstādēs un sarīkotas daudzas personālizstādes. Starp citu, Talsu muzeja krājumā ir Ingemāras Treijas glezna, kura tapusi Demokrātiskās glezniecības izstādei “Tā es ar` var” tālajā  1992. gadā , t. s. BUB klubā Talsos. Jāatzīmē arī tas, ka Ingemāras vectēvs gleznotājs Fricis Zandbergs pirms iestāšanās Mākslas akadēmijā ir mācījies Talsu Valsts vidusskolā un kopā ar Žani Sūniņu un Jēkabu Spriņģi piedalījies visās Talsu apriņķa gleznotāju izstādēs 1930. gados.

 

Flora

Veltījums - Sanantonio

Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos

Notikumu kalendārs

Aprīlis, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk