Pirmdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Gleznu izstāde "Rudzu lauks"

07-09-2016

Rudzu lauks ir liecība cilvēka darbam un rosībai, kā arī sākums rudzu maizei – spēka un veselības avotam. Dabā rudzus apputeksnē vējš, kas mūsu gadījumā ir radošais gars. Sens ticējums vēsta, kad tīrumā zied rudzi, klēts durvis jātur vaļā, lai svētība nāk iekšā. Radošā procesa kulminācija ir kā rudzu ziedēšana – jābūt atvērtiem, lai svētība no ideju lauka ieplūstu mūsos. Rezultātā plūcam nobriedušas graudu vārpas un jūtam gandarījumu par paveikto mākslas jomā. Kad zirnekļi sāk zemi tīklot un bērziem raibas lapas kļūst, latvieši sāk rudzus sēt. Senču dzīvesziņa par saules ciklu mūs iedvesmo un spēcina laikā, kad nemierīgi bango pasaules jūras. Gaisā jau virmo rudens smaržas un krāsas, Talsos ierodas trīs jauni un aktīvi liepājnieki – Terēze, Agnese un Jānis, lai padalītos radīšanas priekā ar kurzemniekiem, kas dzīvo uz deviņiem pakalniem.

Agnese Rudzīte ir mākslas maģistre, titula „Gada liepājnieks 2015” ieguvēja. Pērn Agnese radīja taktilo (taustāmo, klausāmo) darbu izstādi „Aiztikt drīkst nebaidīties” neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem, kas tika eksponēta Liepājā, Ventspilī un Rīgā. Savukārt personālizstādē „Plaisa” Liepājas muzejā, šis sociāli virzītais projekts, piedzīvoja savu atskaites punktu un tika iecerēts kā tilts starp cilvēkiem, kas vainagojās ar „Liepājas Kultūras balvas 2015” iegūšanu. Māksliniece uzsver – „cilvēcību it visā”.

Sešgadīgā Terēze Marija ir ģimenes saules stariņš. Arī viņa savas emocijas pauž zīmējot un gleznojot. Formāti ir sākot no mazām līmlapiņām līdz mājokļa sienām. Izstādei atlasīti optimālākie darbu izmēri. Terēzes mīļākās krāsas ir rozā, violetā un sarkanā. Terēzei patīk saulainas dienas, garšo saldējums, viņa ļoti mīl savu omīti un labi jūtas visos gadalaikos. Visskaistākās puķes, Terēzesprāt, ir rozes, pēterpogas,  zilie zvaniņi un pienenes.

Savukārt Jānis Rudzītis ir iedvesmas avots pats par sevi. Enerģisks optimists, mīl cilvēkus, dzīvi un apčubina katru kaķi, ko satiek uz ielas. Jānis jau 14 gadus ir Liepājas 8.vidusskolas kulturoloģijas, vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotājs. Jau studiju gados Jānis aktīvi piedalījies dažādās mākslinieku kopizstādēs un ar mākslu saistītās aktivitātēs. Ikdienā simtprocentīgi velta sevi jaunās paaudzes izglītošanā, cenšoties katrā saskatīt talanta dzirksti un motivējot strādāt kreatīvi. Jānis ir titula Liepājas Gada labākais skolotājs – 2008., 2013., 2015.gada saņēmējs.

Gleznu kopizstāde „RUDZU LAUKS” skatāma veikalā – studijā „SAPŅU ĶĒRĀJS”, Lielā ielā 6, 2.stāvā, Talsos no š.g. 3.septembra līdz 28.oktobrim. Darba laiks no 10.00 līdz 17.00. 

Ieeja bez maksas.

Notikumu kalendārs

Maijs, 2019
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk