Sestdiena, 24. augusts
Šodien sveicam: Bērtulis, Boļeslavs

Dokumentālā filma "Kaza kāpa debesīs" tikai divos seansos Talsu kinoteātrī

12-06-2019

Laimas Žurginas dokumentālā filma "Kaza kāpa debesīs" Talsu kinoteātrī būs skatāma tikai divos seansos - 16. jūnijā 18.00 un 20. jūnijā 20.00! 
Filmā apkopoti unikāli materiāli par Latvijas kultūras dzīvi 20. gadsimta 60-tajos gados, brīvības garu leģendārajā Rīgas kafejnīcā Kaza un kultūras personībām, kas izaugušas no Kazas apmeklētāju loka

Filmas varoņus vieno jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta, neliela kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par Kazu. Šī vieta apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem. No 60. gadu “nepareizajiem jauniešiem”, kas pulcējās Kazā – nonkonformistiem, hipijiem un bitņikiem – izauguši sabiedrībā pazīstami rakstnieki, dzejnieki, mūziķi, režisori, arī jaunās, brīvās Latvijas politiķi. 60. gados viņiem bija 18, 20, 25, šodien – par pusgadsimtu vairāk. Filma ir stāsts par leģendārām Latvijas kultūras un mākslas dzīves personībām – Imantu Kalniņu un Imantu Lancmani, Maiju Tabaku un Māru Ķimeli, Laimu Eglīti un Birutu Delli, Eiženu Valpēteri un Modri Tenisonu, Uldi Bērziņu un Jāni Rokpelni, Juri Zvirgzdiņu un Māri Bišofu, Māru Brašmani un Andri Grīnbergu.

 

Režisore un scenārija autore: Laima Žurgina

Operatori: Edgars Bite, Kaspars Braķis, Uģis Egle, Uldis Jancis, Miks Meirāns

Komponists: Imants Kalniņš

Skaņu režisors: Andris Barons

Producenti: Guntis Trekteris, Laima Žurgina

Treileris: https://vimeo.com/326534042

 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk