Otrdiena, 26. marts
Šodien sveicam: Eiženija, Ženija

Aicina uz tomātu piedzīvojumiem Dižmāras gadatirgū!

07-08-2018

No senajiem Acteku laukiem cauri 16.gadsimta Spānijas, Itālijas un Ziemeļāfrikas dārziem, caur Tālo Austrumu krāšņajiem parkiem līdz Dižmāras gadatirgum atceļojuši TOMĀTI, kuri ar savu daudzveidīgo raksturu pārņems visu gadatirgu. Nu tikai sāksies piedzīvojumi!

11. augustā Talsu pilsētas laukumā Dižmāras gadatirgus dalībniekus, apmeklētājus, draugus un piedzīvojumu meklētājus sagaida tomātošanās visas dienas garumā, plkst.19.00 Sauleskalna estrādē būs skatāma izrāde "Tobāgo!", savukārt plkst. 22.00 Pilsētas laukumā ikviens varēs lustēties 100 gades zaļumballē.

Karstasinīgi ritmi, kaislīga mūzika kopā ar Inetu Rudzīti, uzjautrinoši un elpu aizraujoši cirka mākslinieku priekšnesumi, azartiskas „Tomātu cīņas” par kafejnīcas „Kolumbīne” lielo balvu, kā arī noskaidrosim Dižmāras rekorda “Lieltomāts” titula ieguvēju, tas viss temperamentīgā un atraktīvā Roberto Meloni vadībā. Radošākie tomāti pulcēsies Radošajā sētā - bērniem būs iespēja veidot, krāsot un darināt radošajās darbnīcās, kamēr vecāki kopā ar šefpavāru Andri Jugānu varēs apgūt jaunas receptes tomātu pagatavošanā. Kopā ar krāsaino tomātu saimi būs ieradies arī tomātu audzētājs Valdis Pūliņš un SIA Kurzemes sēklas. Vakarā plkst.19.00 Sauleskalna brīvdabas estrādē muzikālā izrāde “Tobāgo”, savukārt vakara noslēgumā plkst.22.00 Talsu pilsētas laukumā visi aicināti kārtīgi izlocīt kājas Simtgades zaļumballē kopā ar grupu Bloody Mary (No Boundaries) un DJ Gaspačo (Igors).

Tiekamies Dižmāras gadatirgū!

 

 Satiksmes ierobežojumi 11. augustā Talsos

 

 

11.augustā plkst.22:00 būs dancošana Talsu pilsētas laukumā. Sanāksim kopā, lai atzīmētu 100 dienas pirms Latvijas dzimšanas dienas. Simtgades zaļumballē spēlēs Grupa "No Boundaries" un Dj Igors jeb kā uz Dižmāras gadatirgu atceļojošie tomāti saka: "Kārtīgi izlocīsim kājas kopā ar grupu Bloody Mary un Dj Gaspačo."

11. augustā plkst. 19.00 Saules kalna estrādē būs skatāma izrāde “Tobāgo!”

"Tobāgo!' jubilejas izrāde - Mārai Zālītei 65, Uldim Marhilevičam 60

Traģikomiska dziesmuspēle 2 daļās

Atzīmējot vairākus ievērojamus gadskaitļus: komponista Ulda Marhileviča 60 gadu jubileju, dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes 65 gadu jubileju, kā arī vairāku aktieru jubilejas (Katrīnei Pasternakai un Indrai Briķei – 60, Andrim Bērziņam – 65), un 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles Tobāgo! pirmizrādes Dailes teātrī (2001.gada 23.oktobrī), šovasar Tobāgo! atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001.gada izrādes režisors ), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. Visās izrādēs pie klavierēm būs pats mūzikas autors – komponists Uldis Marhilevičs! Atgādināsim, ka 2002.gada “Spēlmaņu naktī” viņš saņēma balvu kā labākais mūzikas autors dramatiskajā teātrī, bet izrādē skanošās dziesmas “Un tūkstoškārt”, “Ai, cik maigi uz sejas krīt sniegs” u.c. tika apkopotas albumā. Ievērības cienīgs ir fakts, ka šī savulaik skatītāju tik iemīļotā izrāde Dailes teātrī tika spēlēta sešas sezonas – no 2001. līdz 2007.gadam, parādot to vairāk nekā 120 reižu.

”Tobāgo!” ir viens no mīļākajiem darbiem manā daiļradē, un arī viens no dārgākajiem, jo tas ir saistīts ar manu dzimto pusi – Kurzemi,” atzīst izrādes mūzikas autors Uldis Marhilevičs, piebilstot – tas neapšaubāmi ir viens no skaistākajiem un arī skumjākajiem latviešu tautas likteņstāstiem. Starp citu, viņam vasaras izrādes būs arī sena sapņa piepildījums: “Visu mūžu esmu gribējis būs aktieris, un šajā iestudējumā esmu dabūjis Stāstnieka lomu, tā ka varēšu ne tikai piespēlēt mūziku, bet varēšu arī izspēlēties kā aktieris!”

“Ir izaugusi vesela paaudze, kas šo izrādi, ko tolaik noskatījās tūkstošiem cilvēku, nav redzējusi, un man liekas – ja vēl nav redzēta Tobāgo!, tad šīs izrādes varētu būt labs iemesls to izdarīt,” saka izrādes libreta un dziesmu tekstu autore – dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte.

Lomās: Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Olga Dreģe, Jānis Paukštello, Katrīne Pasternaka, Juris Kalniņš,  Mārcis Maņjakovs, Juris Frinbergs, Indra Briķe, Madara Botmane, Varis Vētra,  Andris Bērziņš u.c.

Režisors: Valdis Liepiņš
Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv  un Talsu tautas nama kasē. Biļešu cenas – 10;12;15 EUR.
Grupu biļešu iegādei tālr. + 371 29131458

 

 

 

Notikumu kalendārs

Marts, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Aptauja

Par kuru Aleksandra Pelēča literārās prēmijas pretendentu jūs balsojat?

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk