Pirmdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Konkurētspējīga uzņēmējdarbības apmācība

 

21.02.2013.

Pašvaldības, valsts un uzņēmēju vienota sadarbība - "trīs vaļi" veiksmīgai uzņēmējdarbības attīstībai

Piektdien, 15.februārī Talsu novada administratīvajā centrā notika atvērtā konference „Vienoti attīstībai: uzņēmējs, pašvaldība, zinātne”. Tajā piedalījās LR ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Talsu Komersantu kluba valdes priekšsēdētājs Andis Araks, LR Saeimas deputāts no Talsu novada Edmunds Demiters, Ventspils augstskolas prorektors Arnis Sauka, SIA „Dendrolight” dibinātājs Jānis Vašuks, Kurzemes reģiona plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Kristians Godiņš un citi. Pasākumu vadīja - Ansis Bogustovs.

Konferences moderators Ansis Bogustovs


Kā galvenās konferences tēmas bija izvirzītas - biznesa vides veidošana pašvaldībā, zināšanu un tehnoloģiju pārnese no teorijas uz praktisku pielietojumu. Diskusiju laikā pakāpeniski iezīmējās tie "trīs vaļi", uz kuriem jābalstās veiksmīgai uzņēmējdarbības attīstībai ikvienā pašvaldībā, proti, pašvaldības, valsts un uzņēmēju vienota sadarbība. Ja sadarbības nebūs, vai arī tā nebūs vērsta uz kopīga mērķa sasniegšanu, tad vaļi peldēs katrs savā virzienā, kā tas nereti mūsu valstī arī notiek. Izskanēja viedokļi, kas pašvaldībām būtu jādara, lai sakārtotu uzņēmējdarbības vidi. Bet, kā atzina Talsu puses uzņēmēji, ir stipri jūtams, ka valsts nav pietiekami iedziļinājusies pašvaldību specifikā, ka starp valsts vadību un pašvaldībām pastāv liela plaisa, kā rezultātā pašvaldība kļūst bezspēcīga, jo valsts atbalsts nav sasniedzams. „Māju būvē no pamatiem, bet, ja nav radīta atbilstoša infrastruktūra, nav sakārtoti ceļi, ekosistēma, elektrības padeve un citas komunikācijas, nav pamatu uz ko būvēt šo ēku”, rezumēja Andis Araks, norādot, ka Latgale ir priviliģētākā situācijā, jo ir vietas Latgales reģionā, kur tik milzīgs atbalsts ilgtermiņā nemaz nav vajadzīgs. Runājot par Talsu novadu, tika norādīts uz sliktajiem valsts un pašvaldības ceļiem. Dzelzceļš, lai gan atrodas Talsu novadā, mūsu uzņēmējiem ir nesasniedzams mērķis, tā teikt „neiespējamā misija”, jo nenodrošina nekādas pārvadājumu iespējas.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Saeimas deputāts Edmunds Demiters un Talsu Komersantu kluba valdes priekšsēdētājs Andis Araks

 Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzina, ka pašvaldībām ir jādod vairāk naudas, bet stingri jāseko līdzi, kādiem mērķiem finansējums aiziet. Viņaprāt, pašvaldības finansējumu tērē īslaicīgu mērķu sasniegšanai, bet ne ilgtermiņa mērķiem, pārāk atbalstot tūrisma attīstību, bet ne ražošanu. Talsu novada nākotne ir vidējo uzņēmumu attīstība, bet valsts un pašvaldības pienākums ir nodrošināt infrastruktūras un nodokļu politikas sakārtošanu.

D.Pavļuts, atbildot uz uzņēmēju jautājumiem, kāpēc atbalsts no valsts tiek galvenokārt lielajiem uzņēmumiem, uzsvēra, ka ir paredzēts, ka ES struktūrfondu finansējums tiks piešķirts kapitāla palielināšanai un jaunu iekārtu iegādei arī vidējo uzņēmumu vajadzībām. Patlaban tiekot strādāts pie Nacionālās industriālās politikas plāna, kas paredz valstī izveidot industriālo zonu tīklu un līdz 2020. gadam Latvijā ieguldīt vairāk nekā 540 miljonus latu, lai attīstītu modernu ražošanu, nodrošinātu darbaspēka pieejamības un prasmju attīstīšanu, inovāciju ieviešanu un energoresursu izmaksu samazināšanu. Ministrs uzskata, ka pašvaldībās nekustamo īpašumu nodoklis sevi neattaisno, un arī pārāk daudz ir tādu uzņēmumu, kas ražo produkciju ar zemu pievienoto vērtību, kā, piemēram, zāģmateriālu un tml. preču ražošana. Kā labo piemēru D.Pavļuts minēja Ventspils pilsētu, kur ir radīts līdzsvars starp ekonomisko attīstību, ražošanu, rūpniecību un ostu.
Kā plānot prioritātes pašvaldībā, lai vieta, kurā mēs dzīvojam, ar laiku nekļūtu tikai par vēsturisku centru? Kas nepieciešams, lai nākotnē iedzīvotājs par Talsiem varētu teikt: jā, šeit ir droša un radoša vide, iespējas izglītoties, labas darba un biznesa veidošanas iespējas? Šie ir jautājumi, uz kuriem tika meklētas atbildes.

Konference bija noslēdzošais pasākums ES finansētā projekta ietvaros, kas kopš 2012.gada Talsu novadā tiek īstenots Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā "Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību". Projektu īstenoja Talsu novada pieaugušo izglītības centrs (PIC), kas uzsākot šo projektu, bija izvirzījis vairākus mērķus, gan praktiskus, gan izglītojošus. Praktisku lietu sarakstā noteikti jāpiemin renovētās un moderni aprīkotās administratīvā centra telpas - aktu zāle, sēžu zāle un Zaļā zāle Talsos, Kareivju 7, ko varēja novērtēt arī konferences dalībnieki. Savukārt stratēģiska nozīme bijusi īstenotajai apmācību programmai.

 

Inga Priede

Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

e-pasts: inga.priede@talsi.lv,  T.: 26350440; 63232125 

 


Ekonomikas ministrs diskutēs par atbalstu ekonomiskai attīstībai

04.02.2013.

Piektdien, 15.februārī plkst.10.00 Talsu novada Administratīvajā centrā, Kareivju ielā 7, notiks atvērtā konference "Vienoti attīstībai: uzņēmējs, pašvaldība, zinātne”.

 

Ar „atvērto konferenci” tiek pieteikta iespēja pasākuma laikā piedalīties konstruktīvā sarunā ikvienam interesentam. Diskusijas gaitā meklēsim atbildes uz sekojošiem jautājumiem: kā „ieslēgt biznesa domāšanu” tiem, kas vēl šaubās? Kas nepieciešams primāri attīstības veicināšanai- zināšanas vai finansējums (vista vai ola)? Investīcijas kādos projektos nepieciešamas vairāk- komforta vairošanai vai zināšanu sniegšanai? Vai iedzīvotāju vēlmes un vajadzības ir viens un tas pats? Ko par to saka tie, kas veido šī brīža ekonomisko politiku Latvijā?

Diskusijas moderators- Ansis Bogustovs, diskusijā piedalīsies Latvijas Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Latvijas zinātnieki stāstīs par iestrādnēm, kurām tiek meklēti ideju realizētāji Latvijā, savukārt uzņēmēji dalīsies investīciju piesaistes pieredzē. Tehnoloģiju datu bāzes, kā iesaistīties vietējā tirgū, kā pārdot produkciju  Latvijā un ārpus tās un kā kļūt par piegādātāju ārvalstu kompānijām, kādas aktivitātes  tiek plānotas biznesa atbalstam Latvijā un iespējams plānot pašvaldībā- uzzināsiet diskusijas laikā, kā arī varēsiet saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem!

Diskusija notiks Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros, kur  pašreiz Pieaugušo izglītības centrs  nodrošina uzņēmējdarbības apmācības, kurās piedalās 75 iedzīvotāju.  Projektu realizē  Talsu novada Pieaugušo izglītības centra vadītāja Inga Sokolova.

Aicinām piedalīties pašvaldības deputātus,  esošos un topošos uzņēmējus, kā arī interesentus, kurus saista turpmākās Talsu novada attīstības iespējas.

 

Papildus informācija: www.talsi.lv

Tālrunis: 26518464, e-pasts: talsupic@apollo.lv


 inkubators.jpg

2013.gada 13.februārī

No apmācību dalībniekiem par jauniem uzņēmējiem

Šo sestdien, 2013.gada 16.februārī Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs (PIC) sadarbībā ar Talsu Biznesa inkubatoru pasniegs sertifikātus par veiksmīgu Uzņēmējdarbības iesācēju apmācību kursa apgūšanu Talsu novada biznesa ideju autoriem.

Bezmaksas uzņēmējdarbības iesācēju apmācību kursa ietvaros gandrīz 6 mēnešu laikā visiem interesentiem bija unikāla iespēja apgūt uzņēmējdarbības pamatprincipus, izvērtēt savas personiskās iemaņas kā uzņēmuma vadītājiem un noklausīties pieredzējušo uzņēmēju veiksmes stāstus un ieteikumus biznesa pasaules iekarošanai. Intensīvais apmācību kurss 324 akadēmisko stundu apmērā nodrošināja gan teorētiskās lekcijas, gan individuālās pēc-apmācību konsultācijas visiem kursa dalībniekiem, kuras sniedza Talsu Biznesa inkubatora speciālisti.

Apmācību kursam tika aicināti pieteikties visi, kas domā par sava biznesa uzsākšanu vai vēlas atsvaidzināt zināšanas šajā jomā. Izrādījās, ka šādu cilvēku Talsos netrūkst – pavisam apmācībām pieteikušies 60 cilvēki, kuri šo sestdien saņems apliecinājumus savām iegūtajām zināšanām.

Noslēguma pasākumā ar motivējošiem vārdiem piedalīsies Jauno uzņēmēju centra pārstāvis Jānis Straumēns, kā arī uzņēmējs no Indijas Kartik Desai, kurš dalīsies pieredzē par biznesa attīstību starptautiskā līmenī.

 

 

Uzņēmējdarbības iesācēju apmācību kursa noslēguma pasākums notiks

 

2013.gada 16.februārī plkst. 10:00

 

Talsu novada domes administratīvajā ēkā, Lielajā zālē [Kareivju ielā 7, Talsi]

 

Tiem kursa dalībniekiem, kuri pēc apmācībām pieņems lēmumu par biznesa ideju ieviešanu dzīvē, Talsu Biznesa inkubators sniegs atbalstu idejas dzīvotspējas izvērtēšanā, kā arī finansējumu līdz pat 85% dažādu izmaksu segšanai.

Apmācības tika īstenotas Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros, kuru realizē PIC.

 

 

 

Detalizēta informācija:

Mārtiņš Velde

Talsu Biznesa inkubatora vadītājs

Tālrunis: +371 26461188

E-pasts: martins.velde@vatp.lv  

 


 

Apaļā galda diskusija par pašvaldības iespējamo atbalstu uzņēmējiem

 15.01.2013.

Piektdienā, 1.februārī plkst.10.00 Talsu novada Administratīvajā centrā, Kareivju ielā 7, notiks apaļā galda diskusija "Ko vēlas mājražotājs". Šoreiz izvērtēsim atbalsta iespējas mājražošanai- gan pašvaldības iesaisti, gan valsts plānotās aktivitātes. Aicinām piedalīties pašvaldības deputātus un tos iedzīvotājus, kurus interesē iespējas darboties mājas apstākļos. 

Diskusija notiks Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros. Aiz muguras jau pirmā diskusija, kurā piedalījās lielākie Talsu novada uzņēmēji. Projektu realizē  Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs.

Diskusijas gaitā meklēsim atbildes uz sekojošiem jautājumiem: ko pašvaldība spēj sniegt mājražotāju atbalstam? Ko sagaida iedzīvotāji? Ko paredz  likumdošana? Kāda šobrīd ir zināšanu loma ekonomiskās attīstības veicināšanā? Kās izraisa bailes uzsākt patstāvīgu darbību – šķēršļi? Vai savstarpēja ražotāju sadarbība veicinās attīstību?

Diskusijas moderators- Ansis Bogustovs, diskusijā piedalīsies pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes, Talsu rajona partnerības, Pārtikas un veterinārā dienesta.

Savas domas varēsiet izteikt un citu domās ieklausīties! Esiet gaidīts arī kā klausītājs!

 

Papildus informācija:

Inga Sokolova

Tālrunis: 26518464

e-pasts: talsupic@apollo.lv


Pašvaldība, zinātne, uzņēmējs. Sadarbība [precamies]?

04.01.2013.

Ko pašvaldība spēj sniegt uzņēmējdarbības atbalstam? Ko sagaida uzņēmējs? Kāda šobrīd ir zināšanu loma ekonomiskās attīstības veicināšanā? Ko paredz  likumdošana? Kādus pakalpojumus vēl var realizēt pašvaldība attīstības veicināšanai? Uz šiem un citiem Jūs interesējošiem jautājumiem varēsiet saņemt atbildi Talsu novada Pieaugušo izglītības centra organizētajā apaļā galda diskusijā  Talsu novada administratīvajā centrā Jaunā gada 11.janvārī.

 

Šī diskusija notiks Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros. Diskusiju organizē  Talsu novada Pieaugušo izglītības centra vadītāja Inga Sokolova, moderators- Ansis Bogustovs.

Šī projekta ietvaros Pieaugušo izglītības centrs pašreiz realizē uzņēmējdarbības apmācības, kurās piedalās 75 interesenti. Jaunas idejas un  zināšanas, veiksme, spēja konkurēt-  uzņēmēja komplekts biznesa attīstībai. Tomēr, praktiski katram pašam mēģinot veidot un attīstīt savu biznesu, parasti rodas virkne problēmu. Kā pašvaldība veido atbalstu uzņēmējiem? Vai tas ir tikai finansējuma jautājums, kā to apgalvo daudz politiķu Latvijā? Kā ir ar zināšanām par šī finansējuma produktīvu izmantošanu?  Kā paplašināt pašvaldības atbalstu? Ko par šiem jautājumiem domā esošie un topošie Talsu novada deputāti, vēlēšanas gaidot?

Diskusijā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis un  tirdzniecības un rūpniecības  kameras vadītājs Jānis Endziņš, Biedrības "Latvijas Kokrūpniecības federācija" izpilddirektors Kristaps Klauss .

Ikvienā novadā pēc novadu izveides tapušas stratēģijas, kurās noteiktas attīstības prioritātes.  Tas ir līdzīgi, kā mūsu saimniecībās. Izglītība- visos līmeņos, no bērnu dārza līdz augstākajai, no vispārējās līdz ikdienas mācīšanos un dažādiem kursiem. Ikdienas – mēs lasām, klausāmies, apgūstam tehnoloģijas, izvēlamies vienmēr labāko. Jo saimnieks vispirms parūpējas, lai nopelnītais tiktu ieguldīts gudri, ilgtspējīgi un ar maksimālu atdevi.

Tāpat ir arī pašvaldībās. Vienmēr no visām vajadzībām jāizvēlas, kura galvenā, jo visām vēlmēm finansējuma nepietiek. Kura vajadzība prioritāra- kultūras pasākumi, pasniedzēju kvalifikācijas celšana, ceļu seguma uzlabošana, pensiju un pabalstu palielinājums, atbalsts uzņēmējiem, lai novads atgūtu līdzekļus nodokļu veidā un būtu vairāk darba vietu? Savas domas varēsiet izteikt un citu domās klausīties 11.janvārī apmeklējot apaļā galda diskusiju "Valsts, pašvaldība un uzņēmējs: kā plānot attīstību kopīgi"

Ja esat uzņēmējs vai esošais vai topošais politiķis, piesakieties uz diskusiju! Ja esat vienkārši interesents un vēlaties novērot no malas, piesakieties kā klausītājs!

t.26518464 


 

Sākas pieteikšanās bezmakasas apmācību programmām uzņēmējdarbībā.

Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros piedāvājam bezmaksas 4 mēnešu apmācības esošajiem un topošajiem uzņēmējiem biznesā un vadībā.

Apmācību moduļi veidoti gan iesācējiem (piektdienās vai sestdienās), gan arī ar priekšzināšanām uzņēmējdarbībā (sestdienās).

 

Topošiem uzņēmējiem būs iespēja apgūt zināšanas par uzņēmējdarbības izveides pamatprincipiem un praktiski izvērtēt savas personiskās iemaņas veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai, organizācijas juridiskās formas izvēli, apgūstot finanšu un grāmatvedības pamatus. Interesentiem  ar praktisko pieredzi vai iepriekšējo izglītību - daudzpusīgas, kvalitatīvas lekcijas par būtiskiem procesiem uzņēmējdarbības vadībā un attīstībā, kā arī būs iespēja gūt praktiskus ieteikumus par eksporta iespējām, inovāciju piesaisti, pārrobežu sadarbību, vadības psiholoģiju, stratēģisko plānošanu, produktu virzīšanu vairumtirdzniecības ķēdēs.  Dažādu uzņēmējdarbības formu priekšrocības, loģistika un mārketings, sabiedriskās attiecības, prezentāciju meistarklase, zīmola attīstība, uzturēšana un citi aktuāli jautājumi- interesentiem, kas gatavi uzņemties atbildību un rūpēties par savu nākotni.

Kā mācību spēki tiks piesaistīti augsti kvalificēti eksperti- praktiķi, kā arī ārvalstu speciālisti. Plānots arī teorijas darbību aplūkot praksē- pieredzes apmaiņas izbraukumi uzņēmumos.

Tā kā apmācību moduļos iekļautas arī augstskolu programmas,  ar iegūtajiem sertifikātiem iespējams pretendēt  kredītpunktu atzīšanai profesionālās vai augstākās izglītības iegūšanai!

Pirmā apmācību diena 8.septembrī no 10.00 – 16.00, Talsu novada administratīvā centra Lielajā zālē, Kareivju 7.

Informācija par apmācībām: e-pasts: talsupic@apollo.lv., tālr. 26518464, atbildīgā speciāliste Inga Sokolova .

Reģistrējies savlaicīgi, vietu skaits ierobežots!

2012. gada septembris


 

inkubators.jpg

15.08.2012.

Uzņēmējdarbības uzsākšanas un attīstīšanas bezmaksas apmācības Talsos

Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs sadarbībā ar nodibinājumu „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” kopīgi īsteno bezmaksas uzņēmējdarbības apmācības Talsos.

Apmācību ietvaros būs iespēja apgūt zināšanas par uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kas ļaus praktiski izvērtēt savas personiskās iemaņas veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī iegūt daudzpusīgas, kvalitatīvas zināšanas par būtiskiem procesiem uzņēmējdarbības vadībā un attīstībā un gūt praktiskus ieteikumus ar uzņēmējdarbību saistītu jautājumu risināšanā, lai programmas noslēgumā iegūtu sertifikātu par piedalīšanos apmācību kursā un iespēju saņemt mentoringa pakalpojumus Talsu Biznesa inkubatorā.

Lai celtu apmācību kvalitāti un praktisko zināšanu līmeni, tās procesā tiks rīkotas tikšanās ar veiksmīgi strādājošiem uzņēmējiem no dažādām nozarēm un organizētas ekskursijas uz ražojošiem uzņēmumiem Kurzemē.

Apmācību moduļi veidoti gan iesācējiem uzņēmējdarbībā, lai sniegtu padziļinātāku priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi un pamatprincipiem, gan arī  jau pieredzējušiem uzņēmējiem, lai viņiem sniegtu noderīgu un praktisku informāciju, kā efektīvāk un straujāk attīstīt savu biznesa ideju.

Mācību programmas lektori ir savas nozares eksperti un praktiķi ar spēcīgu akadēmisko izglītību un pieredzi savā darbības jomā, kuri sniegs zināšanas par tādām tēmām kā  eksporta iespējas, inovāciju piesaiste, pārrobežu sadarbība, vadības psiholoģija, stratēģiskā plānošana, produktu virzīšana vairumtirdzniecības ķēdēs, organizācijas juridiskās formas izvēle – priekšrocības, loģistika un mārketings, sabiedriskās attiecības, prezentāciju meistarklase, zīmola attīstība un uzturēšana un citiem aktuāliem un būtiskiem jautājumiem.

Apmācības notiks Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros.

Pieteikties apmācībām var līdz 2012.gada 31.augustam.

Lai uzzinātu papildus informāciju vai pieteiktos apmācībām lūgums sazināties ar Talsu novada Pieaugušo izglītības centra atbildīgo speciālisti Ingu Sokolovu: e-pasts: talsupic@apollo.lv, tālr. 26518464.  

Sīkāka informācija atrodama mājaslapas www.talsi.lv sadaļā „Pieaugušo izglītības centrs” un nodibinājuma „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” mājaslapā www.vatp.lv.

Reģistrējies savlaicīgi, vietu skaits ierobežots!

 


 

 

Mūžizglītības un uzņēmējdarbības attīstība – roku rokā 

 2012. gada 28. jūnijs

Visiem zināms, ka Latvijas tautsaimniecības rādītāju un ekonomikas attīstības nodrošināšanai nepieciešams atbalstīt uzņēmējdarbību. Arī Kurzemes plānošanas reģions un tā pašvaldības saskata uzņēmējdarbības attīstības aktualitāti. Lai arī valsts kopumā un pašvaldības veic nozīmīgas izmaiņas uzņēmējdarbību veicinošas likumdošanas izstrādē, kā arī investē pilsētu un novadu infrastruktūras attīstībā, salīdzinoši niecīga uzmanība līdz šim veltīta cilvēkresursu attīstībai. Kurzemes un Zemgales plānošanas reģioni saskata iespēju, īstenojot  mūžizglītības aktivitātes, celt uzņēmēju konkurētspēju. Tādēļ uzsākta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Konkurētspējīga uzņēmējdarbības caur sadarbību” LLIII-175 realizācija, kura mērķis ir uzņēmējdarbības apmācība un pieaugušo izglītības centru infrastruktūras uzlabošana. Projekta ietvaros esošajiem un topošajiem uzņēmējiem būs iespējams gūt aktuālas un praktiskas zināšanas sava uzņēmuma izaugsmei – augstas kvalitātes pieaugušo izglītības kursus, kā arī dalīties pieredzē ar Lietuvas uzņēmējiem sev aktuālu jautājumu risināšanā. Atgādinām, ka Latvijā turpmāk iegūtos neformālās izglītības sertifikātus būs iespējams atzīt, iegūstot augstāko vai profesionālo izglītību, jākārto tikai gala pārbaudījums!

Jau pašlaik projekta partneri aktīvi strādā pie mūžizglītības / pieaugušo izglītības pakalpojumu sniedzošo institūciju infrastruktūras uzlabošanas un jaunu, modernu apmācības kursu programmu izstrādes. Tā, projekta ietvaros Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs veicis trīs zāļu renovāciju Talsu administratīvajā centrā. Sekmīgi noslēdzies iepirkums aprīkojuma iegādei, rit darbs pie apmācību programmu pilnveides. „Vēlamies interesentiem piedāvāt aktuālas un praktiskas zināšanas gan pamatdarbības jautājumos, kā arī mārketingā, organizāciju vadībā, kā arī sniegsim informāciju par eksporta iespējām, pieaicinot labākos augstskolu lektorus un praktiķus- tostarp arī ārvalstu ekspertus,” stāsta Inga Sokolova, vadītāja, „apmācības plānots uzsākt septembrī, un, lai gan paredzēts liels apmācāmo skaits, interesentu ir daudz un lūdzam nekavēties ar pieteikšanos!”  Savukārt Ventspils Augstskolā Mūžizglītības centra vajadzībām tiks rekonstruēta viena no auditorijām. To paredzēts aprīkot ar modernām mācību tehnoloģijām, tai skaitā mobilo sinhronās tulkošanas sistēmu. Projekta realizācijas gaitā tiks izstrādāti jauni apmācību moduļi topošajiem uzņēmējiem, kas palīdzēs tiem sagatavoties veiksmīgai ieiešanai un adaptācijai uzņēmējdarbības vidē. Mūžizglītības pakalpojumu sniegšanai paredzētās telpas renovēs, aprīkojumu iegādāsies un apmācību programmas izstrādās vēl arī Liepājas Universitāte un Kuldīgas novada pašvaldības Pieaugušo izglītības centrs.

Savukārt Kurzemes plānošanas reģions plāno izveidot uzņēmumu datu bāzi, lai atvieglotu uzņēmumiem atrast sadarbības partnerus. Tāpat tiks izstrādāts pētījums par Mūžizglītības institūciju darba efektivitātes novērtējumu un tā sasaistes ar uzņēmējdarbību uzlabošanu. Vēl viena no uzņēmēju aktivizēšanas aktivitātēm būs apaļā galda diskusijas. Projektā kopumā paredzētas 14 šādas diskusijas – to ietvaros pie apaļā galda tiks pulcēti zinātnieki, uzņēmējdarbības un citu sektoru eksperti un uzņēmēji, lai „prāta vētras” rezultātā rastu praktisku atbalstu un izstrādātas rekomendācijas, kā uzņēmējdarbībā pielietot inovācijas un radošu metodiku jaunu produktu attīstīšanā. Tāpat plānotas arī vairākas pieredzes apmaiņas vizītes starp sadarbības partneriem, trīs videokonferences, uzņēmējdarbības iesācēju apmācības, inovāciju dienas un forums Latvijas un Lietuvas uzņēmējiem un ekspertiem.

Jau iepriekš ziņots, ka projekta galvenais mērķis ir veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību pierobežas reģionos Latvijā un Lietuvā, tādējādi novēršot šķēršļus tās attīstībai, aktivējot uzņēmējdarbības vidi un nodrošinot ilgtspējīgus risinājumus mūžizglītības iestāžu un uzņēmēju sadarbībai pārrobežā. Mērķa sasniegšanai projektā sadarbojas 15 partneri: vadošais partneris – Zemgales plānošanas reģions, partneri no Latvijas - Kurzemes plānošanas reģiona administrācija, Ventspils Augstskola, Talsu novada dome (Pieaugušo izglītības centrs), Liepājas Universitāte, Jelgavas novada dome, Dobeles novada dome, Rundāles novada dome, Kuldīgas novada pašvaldība, kā arī partneri no Lietuvas - Pakroujis biznesa informācijas centrs, Kauņas Tehniskā Universitāte, Šauļu attīstības aģentūra, Šauļu pašvaldības izglītības centrs, Jonišķu biznesa un tūrisma centrs un Rokišķu rajona izglītības centrs.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas – LVL 508 290,91 (EUR 723 236,92), Latvijas-Lietuvas programmas līdzfinansējums ir – LVL 432 047,27 (EUR 614 751,38), t.i. 85% no Projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt projekta vadošais partneris un partneri sniedz 15% līdzfinansējumu.


Informāciju sagatavoja:

Ineta Bērziņa

Projekta vadītāja

Kurzemes plānošanas reģiona administrācija

Tālr.: +371 67331492

e-pasts: info@kurzemesregions.lv


Rit sagatavošanas darbi uzņēmējdarbības apmācību īstenošanai

28.06.2012.

Aizvien lielāku iedzīvotāju interesi izraisa fakts, ka nākotnē augstāko izglītību būs iespējams iegūt, mācoties dažādos neformālās izglītības kursos, apkopojot iegūtos sertifikātus un praktiskās pieredzes ceļā iegūtās zināšanas, galā kārtojot pārbaudījumus. Lai gan sistēmas ieviešanas kritērijus katra augstskola izstrādās atšķirīgus, izglītība, ko iedzīvotāji guvuši kursos, iegūs jaunu vērtību.

 

 

Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs ir 12.partneris Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projektā ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175. Projekta mērķis- sniegt iespēju iedzīvotājiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes. Noslēgusies projekta pirmā kārta- veikti renovācijas darbi Kareivju ielā 7, Administratīvā centra trīs zālēs. Jūlijā tiks veikta aprīkojuma iegāde, līdz septembra sākumam renovētās zāles varēs uzsākt apmācību.

 

Projekta ietvaros aptuveni 20 pieaugušo izglītības speciālistu no Zemgales, Kurzemes un Ziemeļlietuvas 18. jūnijā tikās darba gupas sanāksmē Talsu novada muzejā, lai dalītos pieredzē un diskutētu par apmācību programmām. Projekta ietvaros arī tiks iegādātas jaunas datorprogrammas uzņēmējdarbības apmācībai. Savukārt, ievadot Līgo svētku noskaņu, ar saviem gardajiem, visā Latvijā iecienītajiem izstrādājumiem klātesošos cienāja uzņēmumi A/S „Talsu gaļa” un A/S „Talsu piensaimnieks”, kā arī noskaņu papildināja vīnu kolekcijas prezentācija no Dienliliju dārza. Tikai no Latvijas augļiem un ogām  raudzētus mājas vīnus saimnieks jau otrajā paaudzē gatavo aptuveni 40 gadus.

 

 

Talsu novada Pieaugušo izglītības centra vadītāja Inga Sokolova piedalās vēl divos Interreg projektos, kas saistīti ar uzņēmējdarbības atbalstu. Sadarbībā ar Kurzemes reģiona plānošanas administrāciju piedāvājam piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos mūsu mazos un vidējos uzņēmējus - dibināt sadarbības kontaktus, mācīties no somu, zviedru un igauņu partneru pieredzes. Savukārt, sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru un Tehnisko universitāti apgūstam jaunas apmācību programmas un veidus uzņēmēju sagatavošanai praktiskam darbam. Pieaugušo izglītības centrā varat arī vērsties, ja jūsu uzņēmumam nepieciešams tehniskais aprīkojums, bet nezināt, kam jautāt- palīdzēsim!

 

 

Interese par apmācībām ir liela. Lai gan apmācība sāksies septembrī, jau piesakās interesenti arī no kaimiņu novadiem. Sniegsim iespēju izvēlēties apmācību dienu- piektdienas (pašnodarbinātajiem)  vai sestdienas (ar vai bez priekšzināšanām biznesa veidošanā), katru nedēļas nogali. Tādēļ aicinām gan tos, kam ir tikai vēlēšanās apzināt iespējas biznesa plānošanai, gan interesentus ar priekšzināšanām- esošos un bijušos uzņēmējus un studentus! Tiks pieaicināti arī ārvalstu eksperti. Apmācība- bez maksas!

 

Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs

e-pasts: talsupic@apollo.lv., tālr. 26518464, atbildīgā speciāliste Inga Sokolova .


 

Sākas pieteikšanās bezmakasas apmācību programmām uzņēmējdarbībā.

06.05.2012.

Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projekta ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175 ietvaros piedāvāsim bezmaksas 4 mēnešu apmācības esošajiem un topošajiem uzņēmējiem biznesā un vadībā. Projekta ietvaros tiks piedāvātas bezmaksas apmācības kā topošajiem, tā esošajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem. Šim nolūkam tiks renovētas un aprīkotas apmācību telpas Kareivju ielā 7. Apmācības orientētas kā uz uzņēmējdarbības pamata jautājumiem, tā arī uz īpaši aktuālām tēmām- eksporta iespējas, inovāciju piesaiste, pārrobežu sadarbība, u.c.

Tolaik cilvēki tiecās apgūt visu- sākot ar tādām praktiskām lietām, kā floristika un vides dizains, līdz datorpasmēm un svešvalodām. Vēlāk tika piedāvāta iespēja apgūt arī uzņēmējdarbības pamatus, psiholoģiju un ar organizācijas vadības jautājumiem saistītas zinības.

Sākoties krīzei, taupības nolūkā daudzviet Latvijas pašvaldības  PI centrus likvidēja. Tomēr Talsu novada deputāti, par spīti spiedīgajiem ekonomiskajiem apstākļiem, nolēma saglabāt iespēju piedāvāt iedzīvotājiem jaunu zināšanu un informācijas apguvi dzīves kvalitātes uzlabošanai. 

Pašreiz PIC uzdevums ir veidot aktuālu, saprotamu un iedzīvotājiem pieejamu apmācību piedāvājumu pašvaldībā, tādā veidā sniedzot kvalifikācijas celšanas un pašīstenošanās iespējas  tiem, kas nevar izmantot  formālās izglītības iespējas.  Semināri par Eiropas struktūrfondu sniegtajām iespējām, atsevišķu moduļu veidā pasniegtas augstskolu lektoru programmas- iecienītākais apmācību piedāvājums novada iedzīvotājiem. Svarīgākais šobrīd ir „iedot makšķeri”. Apgūt pamatprasmes informācijas meklēšanā un izmantošanā, pašiem meklēt un realizēt mazākas un lielākas biznesa idejas, piesaistīt līdzekļus no pieejamajiem fondiem- mums jāmācās saprast, ka ikviens no mums spēj uzņemties atbildību par savu nākotni, pelnīt un maksāt nodokļus, tādā veidā veicinot visas Latvijas ekonomisko izaugsmi.

Pašvaldībā noris diskusija par sadarbības veicināšanu starp visām organizācijām, kas darbojas pieaugušo izglītības atbalsta jomā. PIC, Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centrs, Talsu novada fonds, un, protams, pašvaldība-  ieinteresētās organizācijas. Šim nolūkam tiek lemts par jaunu telpu piešķiršanu PI centram Talsu kinoteātra ēkā . Dzimusi jauna koncepcija projektam, kas paredz šo ēku izmantot kā Talsu novada iniciatīvu centru „Auseklis”. Šis centrs nākotnē varētu apvienot sabiedrisko organizāciju un pašvaldības sadarbības centienus, kā arī uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas- Ventspils Biznesa inkubatora Talsu filiāles pārstāvi un  Komersantu klubu, kas ir stabilākā uzņēmēju interešu pārstāvniecības apvienība Talsos.

Šobrīd uzņēmumiem, kas joprojām veiksmīgi darbojas, nepieciešams īpašs atbalsts. TN PIC noslēdzis sadarbības līgumu ar Latvijas Tehnoloģisko centru par Eiropas Biznesa atbalsta tīkla pakalpojumu izmantošanu. Uzņēmēji, kuriem ir interese par inovāciju piesaisti,  var vērsties PI centrā pēc palīdzības gan tehnoloģisko risinājumu meklēšanai, gan jaunu kontaktu dibināšanai.

Noslēdzies Grundtvig programmas projekts SIGNS: pagātnes zīmes. Šī projekta ietvaros izveidota starptautiska mājas lapa www.yoursigns.eu. Šeit varat iepazīties ar apmēram 5 minūšu gariem ļoti spilgti laikmetu raksturojošiem video stāstiem par Rumānijas, Itālijas, Portugāles, Lietuvas un Latvijas senioru darba un dzīves pieredzi. Intervētāji ir jaunieši, stāstu personāži apraksta īsus, atmiņā palikušus atgadījumus. Projekts sniedz reālu iespēju ieskatīties citu valstu pagātnē, iepazīties ar reāliem cilvēkiem, saprast, ka mums visiem ir kopīga vēsture un kopīga nākotne.

Mūsu ēras sākumā romiešu filozofs  Seneka tika sacījis: „Tam kuģim, kam nav gala mērķa, nekad nepūtīs ceļa vējš!” . Ikviens no mums meklē mērķi, kam pakārto savu darbību. Ja mūsu mērķus izdotos apvienot, varētu sasniegt lielas lietas. Tādēļ  Talsu pašvaldībā ir mērķis- zinošs un pašapzinīgs  iedzīvotājs- labklājības pamats!

 

Inga Sokolova

TN PIC vadītāja

 

 


Vispirms- jaunas zināšanas biznesam!

Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs darbojas vairākās uzņēmējdarbības atbalsta programmās, kuru ietvaros novada iedzīvotājiem tiek sniegtas konsultācijas un apmācība biznesa uzsākšanai un paplašināšanai .  

Jau vairāk kā divus gadus Pieaugušo izglītības centrs ir Latvijas Tehnoloģiskā centra sadarbības partneris un piedāvā bezmaksas informāciju par LTC sniegtajiem pakalpojumiem:

 • Konsultācijas par ārējo tirdzniecību;
 • Informācija par starptautiskajām nozaru izstādēm;
 • Palīdzība biznesa partneru meklēšanā, izmantojot datu bāzes;
 • Informācija par nacionālo un ES likumdošanu, kas nosaka atsevišķu preču grupu eksportu uz/no trešajām valstīm, tirdzniecības ierobežojumiem, tranzīta procedūrām, nodokļu nomaksas kārtību, preču marķēšanu;
 • Informācija par starptautiskajiem tiesību aktiem, kas reglamentē uzņēmējdarbības uzsākšanu, nodokļu politiku, darba tiesības u.c.
 • Informācija par noteiktas tehnoloģijas, zināšanu vai ražotprasmes nodošanu no viena tehnoloģiju lietotāja otram, ar nolūku radīt jaunus produktus, procesus vai pakalpojumus;
 • Palīdzība pirmo kontaktu nodibināšanai, izmantojot starptautisku jauno tehnoloģiju un inovatīvu risinājumu datu bāzi Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (EEN), tehnoloģisko risinājumu iegādei, tirdzniecībai  un partneru meklēšanai.

Latvijas Tehnoloģiskais centrs uzaicinājis Talsu novada Pieaugušo izglītības centru piedalīties Interreg 4A projektā "Centrālās Baltijas sadarbība uzņēmējdarbības attīstībai". Projekta ietvaros rosināsim pilnveidot uzņēmējdarbības atbalsta sistēmu pašvaldībās un mācību sistēmā. Kopā paredzēti 4 pieredzes apmaiņas braucieni ar izglītojošiem semināriem Somijā, Igaunijā un Latvijā.

Pirmais seminārs notika Helsinkos, Somijā,  2012.gada 13.-14.martā, tā tēma- Centālās Baltijas attīstības resurss- iedzīvotāji un attīstības veids- aktīva iesaistīšanās uzņēmējdarbībā, gan radot jaunas idejas par biznesa veidu un formu, gan meklējot jaunas sadarbības iespējas.

Grupa, kuru pārstāv arī TN PIC vadītāja Inga Sokolova, sastāv no 20 dalībniekiem. Visplašāk pārstāvēti biznesa inkubatori, augstskolas- Fizikālās enerģētikas institūts, pašvaldības un Pieaugušo izglītības centri. Otru grupu no Latvijas vada projekta partneri no Rīgas Stokholmas Ekonomikas augstskolas, Ventspils Mūžizglītības centrs, kā arī pārstāvji no Vidzemes augstskolas, Latvijas Universitātes, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Liepājas universitātes, Daugavpils universitātes un Lauksaimniecības universitātes. Plaši pārstāvēti arī partneri no Igaunijas un Somijas. Braucieni plānoti vēl- pieredzē dalīsies arī partneri no Igaunijas un Latvijas.

Ar autobusu devāmies uz Tallinu- tālāk ar prāmi, uz Helsinkiem. Ilgais pārbrauciens ar grupas vadītājas Diānas Krieviņas palīdzību tapa tik aizraujošs, ka pat vēja brāzmas atklātā jūrā nespēja kavēt diskusijas un sarunas par atšķirīgajām pieredzēm un kopīgajām problēmām, ar ko nākas saskarties, apmācot un konsultējot cilvēkus. Piemēram, visgrūtāk pārvaramas ir bailes, neticība sev un neuzticēšanās apkārtējiem. Bezdarbs un finanšu trūkums rada papildus spriedzi. Lielā daļā sabiedrības valda uzskats, ka rietumu uzkrātās zināšanas nav pielietojamas mūsu postpadomju sabiedrībā.

Apmācības sistēmu uzņēmējdarbībā gaida pārmaiņas- jauna pieeja, attieksme. Uzņēmējdarbību nevar apgūt, noklausoties lekciju, skaitītu dienu laikā, nevar „ar karoti mutē ieliet”. Uzņēmējdarbības apmācībai jāietver daudz plašāks skatījums, un tā ir  biznesa domāšanas veidošana, kas sastāv no izglītības un treniņprogrammām, individuālās iniciatīvas un atbalstošas uzņēmējdarbības vides, uzņēmējdarbību atbalstošas politikas veidošanas vietējā sabiedrībā.

Cilvēks, kas iesaistās uzņēmējdarbībā, pieņem biznesu kā dzīves veidu- ar savu attieksmi pret lietām. Savukārt zināšanas palīdz veiksmīgi īstenot spēles noteikumus. Zināšanas ir mūžizglītības sastāvdaļa: uzņēmējdarbības iemaņas attīstās un jāpapildina visos dzīves posmos. Tas ir dzīves kvalitātes vadības jautājums- prasmes sadarboties, pašizaugsme, spēja radīt inovācijas un spēja vadīt pārmaiņas. Apmācības un treniņi attīsta uzņēmējos spēju meklēt un rast pareizo darbības veidu, kurā izpaužas cilvēka attieksme, vēlmes un vajadzības, kas kombinējas ar uzlabotām kompetencēm un zināšanām.  Visas šīs zināšanas un iemaņas veido uzņēmējdarbības kultūru- attieksmes veidu pret biznesu, kuras veiksmīgu realizāciju nosaka dažādos vecuma posmos saņemtās zināšanas. Tādēļ- secinājumi:

 • Izglītība, kas paredz uz uzņēmējdarbību vērstas attieksmes un uzvedības veidošanu- viena no galvenajām prioritātēm ES dalībvalstīs.
 • Pamatlīmeņa zināšanas uzņēmējdarbībā- veiksmīgas iedzīvotāju pašrealicacijas un visas sabiedrības labklājības priekšnoteikums
 • Zināšanas biznesa attieksmes veidošanai nepieciešams sniegt visās vecuma grupās- no bērnudārza līdz profesionālajai un neformālajai izglītībai.
 • Novada ietvaros nepieciešams veidot vienotu uzņēmējdarbības atbalsta sistēmu, kurā piedalīsies dažādu izglītības līmeņu institūcijas. Uzņēmējdarbības apmācības koncepcija novada ietvaros jāattīsta vienota, piesaistot ES finansējumu no dažādām izglītības programmām attiecīgajām iestādēm.
 • Būtiska iezīme- uzņēmējdarbības pasniedzēju  kompetenču līmenis ir ļoti atšķirīgs, nepieciešams veidot vienotu apmācību sistēmu pašiem pedagogiem- ierastās lekcijas apvienojot ar situāciju simulāciju
 • Veidojas jauni sadarbības veidi starp mācību iestādēm un biznesa organizācijām, kas paredz jaunu tehnoloģisko risinājumu  un audzēkņu biznesa uzvedības veidošanos.
 • Komandas darbs- veiksmīgas idejas realizācijas priekšnoteikums . Biznesa ideju nerada un nerealizē viens cilvēks- visbiežāk veiksmīgas idejas cieš neveiksmi, ja tās autors nav novērtējis nepieciešamību veidot darba grupu idejas realizēšanai.
 • Personības individuālo iezīmju loma komandu darbā- vai es apzinos pienākumus, ko tieši es varu veikt vislabāk noteikta mērķa sasniegšanai? Vai spēju novērtēt citu sniegumu un iesaistīt darbā?
 • Pasaulei vairs nav robežu biznesā. Robežas rada zināšanu trūkums pašos cilvēkos.

Lai šīs idejas iedzīvinātu Talsu novadā,  Pieaugušo izglītības centrs, kopā ar nevalstiskajām organizācijām un pašvaldības pārstāvjiem, plāno izveidot novada radošo  iniciatīvu centru (NRIC). NRIC tiks sniegts atbalsts- apmācība un konsultācijas- gan individuāli, iedzīvotājiem, gan sabiedriskām un biznesa organizācijām sociālās un ekonomiskās aktivitātes veicināšanai. Centrs artradīsies kinoteātrī „Auseklis”, kur jau šobrīd darbojas Pieaugušo izglītības centrs, Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centrs, Talsu Novada fonds, Komersantu klubs un pašvaldības komercdarbības speciālists.

NRIC ietvaros kino zāli iecerēts pielāgot arī konferenču vajadzībām, jo pašreiz mūsdienu prasībām atbilstošas telpas šādiem mērķiem novadā nav pieejamas. Līdz ar to tiks sekmēta visu organizāciju darbība un dalība kopējos projektos.

Šobrīd Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs darbojas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projektā „Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” , kura ietvaros tiks renovētas un aprīkotas telpas Kareivju ielā 7 (administratīvajā centrā), ko pašvaldība ir atvēlējusi iedzīvotāju apmācību vajadzībām. Projekta mērķis ir sniegt iedzīvotājiem bezmaksas iespējas pilnveidot zināšanas uzņēmējdarbībā. Kopējais stundu skaits-324, plānots apmācīt 75 iedzīvotājus. Tēmas aptver visplašāko skatījumu- apmācības paredzētas gan tiem, kas vēlas vēl tikai atrast savu biznesa ideju, gan tiem, kas vada daudznozaru uzņēmumus un meklē starptautiskas sadarbības iespējas un meklē tehnoloģiskus risinājumus darbības paplašināšanai. Lekciju un praktisku vingrinājumu veidā atbildēsim uz interesentu jautājumiem- arī par likumdošanas jaunievedumiem un tiesībām. Uz apaļā galda diskusijām aicināsim interesējošu nozaru ekspertus, kur klātienē būs iespējams uzdot jautājumus arī pašvaldības pārstāvjiem un politiķiem.

Apmācības plānots uzsākt 2012.gada maijā. Interesentiem informācija būs pieejama Talsu novada mājas lapā www.talsi.lv sadaļā izglītība- pieaugušo izglītība.

Projekta aktivitātēs ietilpst arī diskusijas tiešsaiste internetā par uzņēmēju sadarbības iespējām projekta partnervalstī- Lietuvā. Latvijas pusē uzņēmēji būs  gaidīti Ventspils mūžizglītības centrā, kur šī projekta realizācijas vajadzībām tiek iegādāts specializēts videokonferenču aprīkojums. Protams, norisēm sekot varēsiet arī ar interneta starpniecību.

Ventspils Mūžizglītības (MI) centrā viesojāmies arī 23.martā, kad visi projekta partneri tika aicināti iepazīties ar Ventspils Mūžizglītības centra, Biznesa inkubatora un Augsto tehnoloģiju parka sniegtajām iespējām. Apskatījām MI centra uzņēmējdarbības programmas absolventes izloloto sapni- gadu jauno uzņēmumu- maizes ceptuvi. Tas bija stāsts par to, kā reāliem cilvēkiem piepildīt reālus sapņus. Izrādās, ka augsto tehnoloģiju parkā šādu iedvesmojošu stāstu netrūkst-dalībnieki ražo, piemēram,  no diedzētiem kviešiem veselīgu našķi- graliņus. Teritorijā blakus kosmiskajām tehnoloģijām tiek šūdināta sieviešu veļa un komplektēti sveču liešanas komplekti.

Atgādinu, ka arī Talsos ir biznesa inkubators, kurā varat griezties, ja Jums ir sava biznesa ideja, bet jautājumu šajā sakarā ir vairāk, nekā gribētos!

Pieaugušo izglītības centrs izmantos Kurzemes plānošanas reģiona piedāvāto iespēju iesaistīties ari projektā „MVU starptautisko pakalpojumu pieejamības veidošana” (BASIS), kura  mērķis ir apmācīt biznesa konsultantus, paplašinot to zināšanas par mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) iespējām iziet starptautiskajos tirgos un noteikt pareizos starptautiskos tirgus potenciālajiem produktiem un pakalpojumiem. Tā kā pieredzes apmaiņas vizītēs klātienē tiekas arī Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas uzņēmēji, izmantojām iespēju četriem  Talsu novada uzņēmējiem paviesoties Igaunijā un Zviedrijā.

Vietējiem   MVU, kas ir ieinteresēti starptautiskas sadarbības veidošanā, Pieaugušo izglītības centrā tiks sniegtas konsultācijas sadarbībai  ar projektā iesaistīto citu valstu MVU un projekta partnervalstu biznesa konsultantiem. Tiks meklētas arī jaunas pieejas, kā aktivizēt uzņēmumu iziešanu starptautiskajos tirgos.

2012. gada 8. aprīlis

 

Inga Sokolova,

Talsu novada Pieaugušo izglītības centra vadītāja


Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projekts

”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību”

27-12-2011

Septembrī darbību uzsācis  Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projekts ”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175, kura ietvaros Talsu novadā  varēsim piedāvāt bezmaksas apmācības uzņēmējdarbībā un uzņēmēju starptautiska pieredzes apmaiņa.

Projekts tiek realizēts Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 ietvaros. Kopumā projekta aktivitātes īstenos 15 partneri: 8 partneri no Latvijas un 7 no Lietuvas:  Zemgales plānošanas reģions (projekta vadošais partneris), Kurzemes plānošanas reģions, Dobeles pieaugušo izglītības un Biznesa attīstības centrs, Jelgavas pilsētas dome, Rundāles novada dome, Lieājas universitāte, Talsu pieaugušo izglītības centrs, Kuldīgas pilsētas dome, Jonišķu tūrisma un biznesa informācijas centrs, Pakrojas biznesa informācijas centrs, Šauļu reģionālas attīstības aģentūra, Šauļu pilsētas izglītības centrs, Rokišķu pašvaldības izglītības centrs un Kauņas tehniskā universitāte.

Projekta ietvaros ir plānots veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību Latvijas Lietuvas pierobežā:·   paaugstinot 10 mūžizglītības institūciju tehnisko kapacitāti, kas kalpotu biznesa vajadzībām un pārrobežu pieredzes apmaiņai, investīcijām infrastruktūrā un pakalpojumu uzlabošanā; ·  rosinot apstākļus konkurētspējīgas uzņēmējdarbības attīstībai reģionos, radot nepieciešamās biznesa un izglītības struktūras, paaugstinot reģionālo un vietējo atbalstu biznesa attīstībai Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā. · veicinot mūžizglītības iestāžu un uzņēmējdarbības vides sadarbību, lai paaugstinātu eksporta un inovāciju potenciālu, tādējādi uzlabojot ekonomisko un darba tirgus situāciju.

Projekta īstenošana plānota no š.g. 1.septembra līdz 2013.gada februārim. Projekta kopējais finansējums ir 734 881,63 EUR, kur 85 % ir ERAF finansējums, 15 % partneru līdzfinansējums. Talsu novada domes plānotajām aktivitātēm projekta ietvaros paredzēti 91 699 EUR.

Talsos tiks renovētas un aprīkotas apmācību telpas- aktu zāle, sēžu zāle un Zaļā zāle Kareivju ielā 7. Apmācību ilgums 324 stundas, pavisam paredzēts apmācīt 75 dalībniekus. Apmācības orientētas kā uz uzņēmējdarbības pamata jautājumiem, tā arī uz īpaši aktuālām tēmām- eksporta iespējas, inovāciju piesaiste, pārrobežu sadarbība, u.c. Paredzētas arī uzņēmēju apaļā galda diskusijas, paneļdiskusija ar Latvijas vadošo nozaru zinātniskajiem darbiniekiem, tiks pieaicināti politiķi un pašvaldības pārstāvji, lai kopīgi apspriestu problemātiskus jautājumus un iespējamos risinājumus, meklētu jaunas sadarbības formas un idejas.

Tādējādi būs iespēja īstenot dažādu apmācību organizēšanu, konsultatīvo atbalstu un tehnisko palīdzību jaunu biznesa ideju īstenotājiem, kā arī nodrošināt ar atbilstošām telpām pašvaldību un tās iedzīvotājus sanāksmju organizēšanai. Reģistrācija apmācībām plānojas maijā,  vietu skaits ierobežots!

Projekta ieviešanu Talsu novadā veic Talsu novada Pieaugušo izglītības centrs, atbildīgā speciāliste Inga Sokolova (e-pasts: talsupic@apollo.lv., tālr. 26518464).

 


2011. gada 21. septembris

Septembrī darbību uzsācis  Latvijas- Lietuvas pārrobežu programmas projekts

”Konkurētspējīga uzņēmējdarbība caur sadarbību” COOP EDU-SHIP LLIII-175.

Projekts tiek realizēts Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 ietvaros. Kopumā projekta aktivitātes īstenos 15 partneri: 8 partneri no Latvijas un 7 no Lietuvas:  Zemgales plānošanas reģions (projekta vadošais partneris), Kurzemes plānošanas reģions, Dobeles pieaugušo izglītības un Biznesa attīstības centrs, Jelgavas pilsētas dome, Rundāles novada dome, Lieājas universitāte, Talsu pieaugušo izglītības centrs, Kuldīgas pilsētas dome, Jonišķu tūrisma un biznesa informācijas centrs, Pakrojas biznesa informācijas centrs, Šauļu reģionālas attīstības aģentūra, Šauļu pilsētas izglītības centrs, Rokišķu pašvaldības izglītības centrs un Kauņas tehniskā universitāte.

Projekta ietvaros ir plānots veicināt konkurētspējīgu uzņēmējdarbību Latvijas Lietuvas pierobežā:

·   paaugstinot 10 mūžizglītības institūciju tehnisko kapacitāti, kas kalpotu biznesa vajadzībām un pārrobežu pieredzes apmaiņai, investīcijām infrastruktūrā un pakalpojumu uzlabošanā;

·  rosinot apstākļus konkurētspējīgas uzņēmējdarbības attīstībai reģionos, radot nepieciešamās biznesa un izglītības struktūras, paaugstinot reģionālo un vietējo atbalstu biznesa attīstībai Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā.

· veicinot mūžizglītības iestāžu un uzņēmējdarbības vides sadarbību, lai paaugstinātu eksporta un inovāciju potenciālu, tādējādi uzlabojot ekonomisko un darba tirgus situāciju.

Projekta īstenošana plānota no š.g. 1.septembra līdz 2013.gada februārim. Projekta kopējais finansējums ir 734 881,63 EUR, kur 85 % ir ERAF finansējums, 15 % partneru līdzfinansējums. Talsu novada domes plānotajām aktivitātēm projekta ietvaros paredzēti 91 699 EUR.

Talsos tiks renovētas un aprīkotas apmācību telpas- aktu zāle, sēžu zāle un Zaļā zāle Kareivju ielā 7. Apmācību ilgums 324 stundas, pavisam paredzēts apmācīt 75 dalībniekus. Apmācības paredzētas gan iedzīvotājiem ar priekšzināšanām uzņēmējdarbībā, gan tiem, kam ir doma uzsākt savu biznesu un pašnodarbinātajiem (3 grupas pa 25 dalībniekiem: pašnodarbinātie, bez un ar priekšzināšanām uzņēmējdarbībā)- no uzņēmējdarbības pamata jautājumiem, līdz īpaši aktuālām tēmām- eksporta iespējām, inovāciju piesaistei, pārrobežu sadarbību, u.c.

Paredzētas arī divas uzņēmēju un politiķu apaļā galda diskusijas par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām novadā. Noslēgumā paredzēta konference-paneļdiskusija ar Latvijas vadošo nozaru zinātniskajiem darbiniekiem, lai kopīgi apspriestu aktuālus jautājumus un iespējamos risinājumus, meklētu jaunas sadarbības formas un idejas.

Tādējādi būs iespēja īstenot dažādu apmācību organizēšanu, konsultatīvo atbalstu un tehnisko palīdzību jaunu biznesa ideju īstenotājiem, kā arī nodrošināt ar atbilstošām telpām pašvaldību un tās iedzīvotājus sanāksmju organizēšanai.

Inga Sokolova,

TN PIC vadītāja

t.26518464

 

 

Notikumu kalendārs

Maijs, 2019
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk