Piektdiena, 24. novembris
Šodien sveicam: Velta, Velda

Kinoteātris

TALSU  NOVADA PAŠVALDĪBAS AĢENTŪRA  “AUSEKLIS”


Aģentūra izveidota 2004. gada 1. janvārī, reorganizējot Talsu pilsētas pašvaldības uzņēmumu bezpeļņas organizāciju “Auseklis-1”, kas bija dibināts 1997. gada janvārī, un darbojas saskaņā ar Statūtiem, kas apstiprināti ar Talsu pilsētas domes lēmumu.

Tā galvenie darbības mērķi ir kultūras un izglītības darba organizācija, galvenais darbības virziens – kinofilmu demonstrēšana, izglītojošu un kultūras pasākumu rīkošana.

 “AUSEKLIS” ir ne tikai vienīgais kinoteātris Talsos, bet arī NOVADĀ, un tas ir viens no nedaudzajiem kinoteātriem Latvijā, kurš, pateicoties konsekventam pašvaldības atbalstam un tālredzīgai kultūrpolitikai, ne uz brīdi nav pārtraucis savu darbu.

2000. gadā Latvijas lielākie kinoizplatītāji “Baltic Cinema” un “BDG – Filma”, kas ir arī stabilākie “Ausekļa” sadarbības partneri jau daudzus gadus, apbalvoja Talsu kinoteātri ar gada balvu kā veiksmīgāko reģionālo kinoteātri.

Jaunu situāciju rada apstāklis, ka kino skatītāju skaitam pēdējo divu gadu laikā ir tendence samazināties, kas lielā mērā norāda uz  to, ka morāli un fiziski novecojusī kino aparatūra un neapmierinošais skatītāju zāles stāvoklis prasa nopietnas investīcijas mūsdienīgam aprīkojumam, lai uzlabotu kino demonstrējumu kvalitāti, konkurētspēju un paplašinātu kinozāles funkcionālās iespējas. Šajā virzienā praktiski jau paveikts liels darbs –Talsu pašvaldība ieguldīja līdzekļus zāles griestu remontā un,

Pateicoties valsts mērķdotācijai Ls 5000 apmērā 2002.gadā, kinoteātra ēkai tika nomainīti logi un ierīkota tik ļoti nepieciešamā ugunsdrošības signalizācija, veikti uzlabojumi ventilācijas sistēmā. 2004. gads jaunizveidotās aģentūras zīmē iesācies ļoti veiksmīgi – ar iespēju iegādāties mūsdienīgu kino aprīkojumu no likvidētā Rīgas kinoteātra “KINO –52”, kam Talsu pašvaldība piešķīra nepieciešamos līdzekļus.

 Kinoteātris aktīvi piedalās pilsētas kultūras dzīvē – šeit notiek tematiski pasākumi dažāda vecuma auditorijai, labdarības pasākumi, kā arī izglītojoši pasākumi skolēniem – piemēram, viens no veiksmīgākajiem bija “Rainis un Talsu tiesa”, sadarbībā ar literatūrzinātnieci Gundegu Grīnumu un Talsu 2.vidusskolas skolēniem. Tāpat notiek regulāra sadarbība ar Talsu Sieviešu un bērnu krīžu centru un bērnudārziem. Bērnu seansos tiek nodrošināts sinhronais tulkojums – tiek balsī lasīti titri latviešu valodā, kas ir reta parādība Latvijas kinoteātru praksē. Tāpat  jāpiemin, ka mūsu kinoteātris  konsekventi organizē mūsu latviešu filmu  demonstrējumus no “zelta fondiem” un tikšanās ar aktieriem un filmu veidotājiem.

           .

PRIECĀSIMIES   PAR SADARBĪBU UN LABPRĀT ATSAUKSIMIES JAUNĀM IDEJĀM!

K. Valdemāra ielā 17a, Talsos, LV 3201

    DIREKTORA P.I.: Ija Reile- Krūmiņa,  tālr. 63222511;   29109993

 

 

KINO REPERTUĀRS

Notikumu kalendārs

Novembris, 2017
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas