Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Jauniešu

JAUNIEŠU DEJU KOLEKTĪVS „AUSTRIS”

Pastendes kultūras nams

 

Vadītāja: Iveta Kālberga

Koncertmeistare: Iveta Krišmane

Tālr.: 29231892

E-pasta adrese: iveta.kalberga@gmail.com

Nodarbību laiks: piektdienās, plkst.19.30 – 22.00

Jauniešu deju kolektīvs ir vecākais amatiermākslas kolektīvs Ģibuļu pagastā, kas bez pārtraukuma darbojas kopš 1948.gada. No 1993.gada kolektīva vadītāja ir Iveta Kālberga, savukārt 1997.gadā kolektīvs pieņēma „Austra” vārdu, un tā dalībniece Linda Reinfelde (šobrīd VPDK “Spriganis”  dejotāja) izšuva kolektīva karogu.

2015./2016.gada sezona “Austra”  dalībniekiem bija īpaša, jo viņi  kopā ar citiem novada amatieru kolektīvu dalībniekiem pārstāvēja Talsu novadu Talsu dienās Prieņos Lietuvā un Lejrē Dānijā.

Savukārt 2016./2017.gada sezona ir svarīga ar gatavošanos Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkiem, apgūstot deju lieluzveduma “Māras zeme” repertuāru.

„Austris” apvieno kustīgus, lustīgus, fiziski stiprus un gudrus jauniešus, kuri spēj uz brīdi nolikt pie malas modernās tehnoloģijas, lai izdejotu un turpinātu paaudzēs latviskumu.  

 

JAUNIEŠU DEJU KOLEKTĪVS "DELVERI"

Vadītāja: Lita Freimane, tel.: 29168722, e-pasts: litafreimane@inbox.lv

Nodarbību laiki: sestdienās un svētdienās

Jauniešu deju kolektīvs “Delveri” apvieno dzīvespriecīgus, aizrautīgus, enerģiskus un smaidīgus Talsu puses jauniešus jau vairāk nekā 30 gadu garumā. Mūsu vērtības ir tautas tērps, emocijas un dejas tehniskais izpildījums. Kolektīvu šobrīd vada mūsu draugs un acuraugs horeogrāfe, deju skolotāja Lita Freimane, kura ir pratusi no dejas mīļiem izaudzināt labus dejotājus jau vairākās paaudzēs. Jauniešu deju kolektīvs “Delveri” ir viens no spēcīgākajiem Kurzemes reģiona un arī Latvijas jauniešu deju kolektīviem, ko pierāda ikgadējie sasniegumi deju skatēs. Vienu no neaizmirstamākajām pieredzēm dejas mākslā esam guvuši, 2013. gadā piedaloties deju uzvedumā “No zobena saule lēca” (horeogrāfs Agris Daņiļevičs) kopā ar labākajiem Latvijas deju kolektīviem Ķīpsalas hallē. Tajā izdzīvojām stāstu par latviešu likteni, sāpēm, neatlaidību un laimi. 2014. gadā, piedaloties deju konkursā „Ziemassvētku kauss” Īslīcē, divdesmit septiņu jauniešu deju kolektīvu konkurencē, izcīnījām 1. vietu. 2016. gada sākumā piedalījāmies starptautiskajā deju festivālā “Alūksnes ziema”, kurā godam pārstāvējām Kurzemes reģionu. Katru gadu piedalāmies Talsu pilsētas svētku programmas kuplināšanā, kā arī iepriecinām skatītājus ar pavisam delverīgām un sirsnīgām dejām dažādos koncertos visu cauru gadu.

Vienmēr cenšamies būt labāki nekā bijām vakar. Mēģinājumos apgūstam arvien jaunas un tehniski sarežģītākas dejas, jo vēlamies attīstīt savas praktiskās iemaņas deju mākslā. Pievēršam uzmanību arī fiziskajai sagatavotībai un spējām, trenējoties klasisko deju soļu izpildē. Kolektīva dejotāji atzīst, ka tautiskās dejas labu draugu kompānijā ir kļuvušas par atkarību vislabākajā šī vārda nozīmē. Ja daļa dejotāju katras brīvdienas speciāli brauc no Rīgas uz Talsiem, lai nenokavētu mēģinājumu un dejotu savā pilsētā, tad tas jau vien liecina par mūsu neprātīgo mīlestību pret deju. Deja ir veids, kā mēs uzrunājam pasauli un klausāmies, kā tā runā ar mums!

Mūsu aktivitātēm vari līdzi sekot https://www.facebook.com/tdkdelveri/

 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas