Trešdiena, 22. oktobris
Šodien sveicam: Īrisa, Irīda

Jauktais

JAUKTAIS KORIS „UZ AUGŠU”

Talsu tautas nams

Diriģents: Matīss Tučs

Kormeistare: Romuta Ozolniece

Koncertmeistare: Ilze Vaice

Tel.: 25969818

E-pasts: matisstucs@gmail.com

Nodarbību laiks: trešdienās, plkst.18.30

Jauktais koris „Uz augšu” savu darbību sācis 1994.gadā ar diriģenti Guntu Paškovsku. Pašlaik kora diriģente ir Agrita Priedniece.

Savas pastāvēšanas laikā koris regulāri piedalās dziesmu svētkos – gan novados un reģionos, gan Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos.

Jauktais koris vairākkārt pabijis koru festivālos Grācā Austrijā un Alta Pusteria Itālijā. 2004.gada rudenī korim bija jauks koncertceļojums uz Glostrupu Dānijā – koris sniedza vairākus koncertus Glostrupā un Kopenhāgenā un piedalījās Glostrupas pilsētas svētkos.

 Korim „Uz augšu” ir draugu kolektīvi – Jelgavā, Kandavā, Olainē, Rīgā –, ar kuriem kopīgi tiek rīkoti sadraudzības koncerti.

Kora dalībnieki ir visdažādāko profesiju pārstāvji vecumā no 20 līdz 60 gadiem. Katru sezonu dziedātāju skaits nedaudz mainās, bet vidēji korī ir ap 30 dziedātāju. 
Korim „Uz augšu” ir vairākas tradīcijas, kas tiek koptas visu kolektīva pastāvēšanas laiku – sezonas sākuma un noslēguma atzīmēšana, kā arī tematiskais Ziemassvētku pasākums. Par tradīciju kļuvusi piedalīšanās Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos. Kolektīvs pabijis svētkos Rīgā, Klaipēdā, Tartu un Reikjavīkā.


 TALSU EV. LUT. DRAUDZES KORIS „AMENDA”


Vadītāja: Linda Vicinska

Tel.: 22106860

E-pasts: linda_vicinska@inbox.lv

Speciālists: Kārlis Kundrāts

Tel.: 28625139

E-pasts: karlis_kundrats@yahoo.com

Nodarbību laiks: trešdienās, plkst.18.00 

Ir trešdienas vakars, no Talsu tautas nama atskan varena un skanīga dziedāšana – notiek Talsu ev. lut. draudzes kora „Amenda” mēģinājums. Tā ik nedēļu vairāk kā piecdesmit vīri un sievas sanāk kopā, lai, slavējot Dievu, atkal ķertos klāt kādam, sākotnēji šķietami neapgūstamam, skaņdarbam, celtu savu varēšanu un atzītos mīlestībā kora dziesmām.

Koris „Amenda” dibināts 1995.gadā un kopš tā laika ar vērā ņemamām sekmēm piedalās ikkatros Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, aktīvi uzstājas Talsu ev. lut. baznīcā un citās draudzēs, kā arī regulāri dodas koncerttūrēs ārpus Latvijas.

Kora repertuārā ir vairāk kā 400 skaņdarbi – I.A.Mežaraupa orģināldziesmas, latviešu mūzikas klasiķu darbi, kā arī t.s. lielā formāta skaņdarbi (Riharda Dubras lieldarbs „Hymnus Te Deum”, V.Matiasa „Alleluya Psallat”, Fr.Šuberta mesa sol mažorā, Lūcijas Garūtas kantāte „Dievs, tava zeme deg!”, J.S.Baha „O Jesu Christ, meins Lebens Licht”).

Draudzīgi, viens otru atbalstoši, tiecoties kļūt arvien profesionālāki, koristi saplūst Talsu tautas namā, lai pēc kopīgas lūgšanas „Dziedātu Tam Kungam jaunu dziesmu, jo Viņš ir darījis brīnumu!” [Psalms 98:1]


 JAUKTAIS KORIS „LAUCIENE”

Laucienes kultūras nams

Vadītāja: Agrita Priedniece

Tel.: 26335481

E-pasts: agritatal@inbox.lv

Nodarbību laiks: ceturtdienās, plkst. 18.00 – 20.30

Jauktais koris „Lauciene” darbojas kopš 1915. gada, kad to nodibināja skolotājs Kārlis Veiss. Aktīva kora darbība sākas ar 1918. gadu, pēc I pasaules kara koris savu darbību atsāk 1925. gadā.

Šobrīd kori vada diriģente Agrita Priedniece un neaizvietojama jau daudzu gadu garumā ir koncertmeistare Gunita Pauliņa. Koris piedalās gan vietēja mēroga norisēs un pasākumos, gan novada svētkos un Dziesmu svētkos. 


JAUKTAIS KORIS „AKORDS”

Valdemārpils kultūras nams

Vadītāja: Ilze Vandzberga

Tel.: 26543929

E-pasta adrese: ilze 929@inbox.lv

Nodarbību laiks: trešdienās, plkst. 19.00-21.00

Jauktais koris „Akords” ir kolektīvs ar vissenāko vēsturi Valdemārpilī, jo darbojas jau kopš 1925.gada. Koris ir piedalījies visos Dziesmu svētkos, ar lielu atbildības sajūtu iestudē repertuāru. Piedalās novada rīkotajās koru skatēs, labprāt atbalsta visus pilsētas veidotos pasākumus un koncertē sadziedāšanās koncertos novada robežās un aiz tām.

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Laika ziņas

Šobrīd:
0º C
Rīt:
-2.5º C