Svētdiena, 21. oktobris
Šodien sveicam: Urzula, Severīns

Veselību veicinošas izglītības iestādes Talsu novadā

21-12-2017

15. decembrī Rīgā notika ikgadējais Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla skolu koordinatoru seminārs, ko ik gadu organizē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore Iveta Gavare 37 izglītības iestādēm pasniedza apliecinājumus par Veselību veicinošās izglītības iestādes statusa piešķiršanu.

 

Iveta Gavare un Jana Jaņpētere

2016. gadā Vandzenes pamatskola (koordinatore Jana Jaņpētere) bija pirmā skola Talsu novadā, kas ieguva statusu “Veselību veicinoša izglītības iestāde”. Šogad apliecinājumu “Veselību veicinoša izglītības iestāde” saņēma vēl trīs Talsu novada skolas, kas aktīvi darbojas bērnu izglītošanā veselības jautājumos, kā arī veselību veicinošo pasākumu un aktivitāšu organizēšanā un popularizēšanā: Lībagu sākumskola (koordinatores Vēsma Gaiziņa un Vineta Ziemiņa); Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskola (koordinatore Ineta Pugoviča); Valdemārpils vidusskola (koordinatore Daiga Vasioleka).

Ik gadu seminārā skolas dalās ar savu pieredzi veselību veicinošas vides veidošanā un veselību veicinošu pasākumu organizēšanā. Šogad savu darbu prezentēja Talsu novada vakara un neklātienes vidusskolas direktore Ineta Pugoviča, Daugavpils Vienības pamatskolas skolotāja Inga Sokolova un Arta Kantane no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas.  Semināra noslēgumā atraktīvas un zinošas lektores Evija Čeprova un Sandra Ošleja iepazīstināja ar dažādiem cilvēku sociotipiem un rosināja domāt par veiksmīgas komunikācijas priekšnoteikumiem.

 

Ineta Pugoviča

Kādi ir galvenie ieguvumi, iesaistoties Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā? Tie ir valsts finansēti veselības veicināšanas pasākumi (nodarbības, videolekcijas u.c.) pirmsskolas izglītojamiem, skolēniem un skolotājiem. Tas ir metodiskais atbalsts, vienmēr pieejama jaunākā informācija un materiāli par veselīgu dzīvesveidu un veselības veicināšanu. Tās ir pieredzes apmaiņas iespējas. Dalība Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā ir brīvprātīga. Aicinām visas Talsu novada pirmsskolas izglītības iestādes un skolas izvērtēt iespējamos ieguvumus un kļūt par Veselību veicinošām izglītības iestādēm!

 

Vēsma Gaiziņa

 

Vēsma Gaiziņa un Ineta Pugoviča

Notikumu kalendārs

Oktobris, 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk