Sestdiena, 24. augusts
Šodien sveicam: Bērtulis, Boļeslavs

Talsu Valsts ģimnāzija un a/s “Latvijas Valsts meži” paraksta sadarbības memorandu

08-10-2018

A/S “Latvijas Valsts meži” skolēniem rīkotajos pasākumos atsaucība tikai palielinās, pozitīvo tendenci uzsver uzņēmuma Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners. To pierāda arī 3. oktobrī noslēgtais sadarbības memorands starp a/s “Latvijas Valsts meži” un Talsu Valsts ģimnāziju vides izglītības programmas “Izzini mežu” īstenošanā.

Andris Verners, Dainis Karols un Gundars Sebris pēc sadarbības memoranda parakstīšanas

Mazs mirklis, kas nākotnē var kļūt ļoti būtisks, tā sadarbības memorandu raksturo Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols. “Šāda veida izglītības programmas ir ļoti nepieciešamas, tā ir iespēja iepazīt mežu, tā dzīvesritmu, par ko kādā brīdī interese bija pazudusi. Tagad tā atdzimst ar jaunu uzrāvienu,” sacīja D. Karols.

Talsu Valsts ģimnāzijas direktors Gundars Sebris pastāstīja, ka skolēni jau vairākas reizes ir viesojušies a/s “Latvijas valsts meži” Dundagas filiālē. Tikšanās laikā secināts, ka vairākos jautājumos varētu sadarboties. “Vēlamies šo sadarbību stiprināt un padarīt stabilāku, lai arī starptautiskajos projektos, kur aktīvi darbojamies, mēs varētu izmantot a/s “Latvijas valsts meži” zināšanas un resursu bāzi,” bilda ģimnāzijas direktors.

“Sadarbības memorands ir mūsu iepriekšējās darbības rezultāts. Mūsu uzņēmuma atbildības jautājums ir par uzkrāto zināšanu nodošanu sabiedrībai. Vēlamies iesaistīties aktivitātēs, lai jaunā paaudze izprot, kāpēc strādājam mežā un ko tur darām, lai redz, kā mežu nozare izskatījās pirms 20 gadiem un kā tagad. Dodot iespēju līdzdarboties, jaunietim rodas priekšstats un zināšanu bāze par meža nozari, tā ir arī mūsu bērnu izvēles iespēja nākotnē,” teica A. Verners.

Turpmāk gaidāma sadarbība arī zinātniski pētniecisko darbu izstrādes procesā. Ja kāds Talsu Valsts ģimnāzijas audzēknis vēlēsies detalizētāk izpētīt kādu ar mežsaimniecības nozari saistītu jautājumu, uzņēmuma speciālisti labprāt konsultēs.

Jau tagad Talsu Valsts ģimnāzija īsteno “Erasmus +” projektu, kur aktīvs un nozīmīgs sadarbības partneris ir a/s “Latvijas Valsts meži”. Mācību iestāde uzņems ciemiņus no Beļģijas, Rumānijas un Portugāles un parādīs, kā kokaudzētavā “Mazsili” no sēkliņas izaug stādiņš, ļaus iepazīt meža izstrādes procesu Popes kokaudzētavā, apmeklēs Slīteres Nacionālo parku, kā arī piedāvās citas vides izglītības aktivitātes.

 

Inita Fedko

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk