Trešdiena, 20. februāris
Šodien sveicam: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Talsu Valsts ģimnāzija saņem Latvijas Universitātes pateicību

05-02-2018

Tradicionāli LU darbinieku sapulcē piektdien, 2. februārī, tika pasniegtas Latvijas Universitātes Gada balvas. Augstskolas īpaši pateicās tām vidusskolām, kas sniegušas lielāko devumu studentu saimes paplašināšanā. Viena no tām - Talsu Valsts ģimnāzija.
 
Talsu Valsts ģimnāzijas direktoru Gundaru Sebri sveic Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Par Gada darbinieci 2017. gadā Latvijas Universitātes kolektīvs atzina Finanšu un uzskaites departamenta galvenās grāmatvedes vietnieci Aiju Šternu. Balva A. Šternai pasniegta par ilggadīgu kompetenti, atbildīgi un profesionāli veicot darbu LU labā, sniedzot būtisku ieguldījumu grāmatvedības darba sekmīgā norisē, efektīvi izmantojot  datorprogrammu tehniskās iespējas, par sekmīgu komunikāciju ar Latvijas Republikas Valsts kontroli audita laikā un koleģialitāti ikdienas darbā.

Apbalvojumu par sasniegumu zinātnē ar zinātniskās skolas izveidošanu magnētisku mīkstu materiālu fizikā apbalvoja Fizikas un matemātikas fakultātes profesoru Andreju Cēberu, savukārt Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesoru Andri Kangro apbalvoja par zinātniskās skolas izveidošanu pedagoģijā.

Balvu “Sasniegums zinātnē” par oriģināla pētījuma rezultātiem pasniedza Ķīmijas un fizikas institūta vadošajam pētniekam Donātam Ertam. D. Erts nodarbojas ar pētniecību nanotehnoloģijā, nanobioloģijā un ķīmiskajā fizikā. Viens no pētnieka  pēdējiem sasniegumiem ir 25 publikāciju publicēšana pētniecības platformā  “Web of Science”. Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu  fakultātes pētniecei Aijai Lullei tika  piešķirta balvu par oriģināla pētījuma rezultātiem. A. Lulle ir atzīta migrācijas eksperte ar lielu starptautisku pieredzi. Starptautisko pētījumu centrā viņas ekspertīze galvenokārt saistīta ar ģeopolitiku un migrācijas politizēšanu.

Olga Ritenberga tika apbalvota par sasniegumu zinātnē par promocijas darbu „Ģeotelpisko un temporālo putekšņu sezonas izmaiņu prognozēšana Eiropā ar statistisko un deterministisko modelēšanu”. Tāpat Aleksandra Daha promocijas darbs „Sociāli ekonomisko faktoru un reģionālās politikas loma Latvijas demogrāfiskajā attīstībā” tika atzīts ar apbalvojumu.

Universitāte arī pateicās Latvijas skolām, kas sniegušas lielāko devumu studentu saimes papildināšanā. LU īpaši pateicās Rīgas Valsts 3. ģimnāzijai, Talsu Valsts ģimnāzijai, Līvānu 1. vidusskolai, Siguldas Valsts ģimnāzijai un Jēkabpils Valsts ģimnāzijai.

Savukārt rektora pateicības par atbildīgu darbu Universitātes labā saņēma Informācijas tehnoloģiju departamenta, skaitļošanas datu bāzes analītiķis Arta Žodziņa, Sociālo zinātņu fakultātes prodekāne Gita Blaua, Infrastruktūras departamenta ēku pārvaldniece  Ruta Zālīte un Medicīnas fakultātes dekāna palīdze Agnese Indriksone.

Darbinieku sapulcē ar Izglītības un zinātņu ministrijas atzinības rakstiem tika sveikta LU Basketbola komanda un studentu izlases treneris Guntis Endzels par pasaules universiādē iegūto augsto 3. vietu. Augustā Latvijas studentu basketbola valstsvienība Taivānā izcīnīja bronzu pasaules universiādē, ar rezultātu 81:74 apspēlējot Serbiju.

 No sirds sveicam balvu un atzinības rakstu ieguvējus!

 Avots: www.lu.lv

Notikumu kalendārs

Februāris, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk