Trešdiena, 19. decembris
Šodien sveicam: Lelde, Sarmis

Talsu sākumskolas projekta Erasmus+ komandas vizīte Bartinā

02-11-2017

Sāktot jauno mācību gadu, Talsu sākumskola veiksmīgi turpina dalību Erasmus + projektā “Read, Write, Speak and Enjoy!”.  No 5 līdz 7. oktobrim Talsu sākumskolas delegācija ( 5 skolēni un 5 skolotāji) devās uz Turcijas  pilsētu Bartinu, lai piedalītos plānotajās projekta aktivitātēs. Šī bija jau trešā  mobilitāte kopā ar skolēniem.

Projekta dalībnieki no Latvijas, Polijas un Spānijas  tika sirsnīgi  uzņemti turku ģimenēs. Viesmīlīga sagaidīšana skolā, koncerts, direktoru uzrunas, protams, atkalredzēšanās prieks. Jau pirmajā dienā pamanījām turku  temperamentu un neizmērojamo viesmīlību, rūpes un gādību par saviem draugiem. Ar prieku vērojām turku bērnu vecāku atbalstu un iesaistīšanos projekta aktivitātēs.

Turku  projekta komandas vadītāji bija ļoti pārdomājuši katras darba dienas norisi. Skolēni aktīvi iesaistījās grupu darbā, piedalījās stundās, strādāja bibliotekā – prata ieklausīties un izteikt savas domas. Jutāmies pagodinātas pieņemšanā pie Bartinas pilsētas mēra Cemal Akin kunga. Interesantus iespaidus guvām, apmeklējot “Marbling Course” nodarbību . Neaizmirstams piedzīvojums 3 km garās Gökgöl Cave (Gokgolas alas) apmeklējums. Pastaiga pa stikla terasi virs aizas, izjādes ar zirgiem, dabas taka kanjonā, un vēl un vēl... Vietas, cilvēki, iespaidi  un emcijas, kuras var iegūt tikai šai zemē esot. Projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar Turcijas kultūrvēsturiskajām vērtībām un tradīcijām. Mūs apbūra Safranbolu šaurās vecpilsētas ieliņas un senā koka arhitektūra, ielu tirgi un labvēlīgā attieksme visapkārt.  

Rudenīgā  nedēļa Turcijā  aizritēja ātri, jo bija notikumiem, iespaidiem un emocijām piepildīta. Atvadoties no ģimenēm ne vienam vien noritēja šķiršanās asara un esmu pārliecināta, ka ikvienam brauciena dalībniekam, daļiņa sirds palika Turcijā.

Laila Gedrovica
Projekta koordinatore

Notikumu kalendārs

Decembris, 2018
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk