Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Talsu PII “Sprīdītis” LEGO Education konstruktori būs palīgs bērnu izglītošanas procesā

26-01-2017

2016./ 2017. mācību gada 2 . pusgadā Talsu PII “Sprīdītis” pedagogi kā mācību līdzekli bērnu izglītošanā uzsāks izmantot LEGO Education konstruktorus. 2016.gada 22. decembrī Talsu PII “Sprīdītis” notika seminārs, kuru vadīja Talsu 2. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Evija Ozola. Skolotāja jau aptuveni vairāk kā trīs gadus organizē un vada aktivitātes, kurās iepazīstina bērnus un pedagogus ar LEGO. Seminārā pedagogi tika iepazīstināti ar daudzveidīgām LEGO Education konstruktoru pielietošanas un izmantošanas iespējām. Pedagogi praktiski mācījās tos izmantot savā darbībā.

LEGO nodarbības šobrīd visā pasaulē, tai skaitā, arī Latvijā, kļūst arvien populārākas un pieprasītākas. Mūsdienu mainīgajā pasaulē nepieciešams mainīt apmācības metodes, to pielāgojot bērniem. LEGO Education jau kopš 1980. gada kopā ar skolotājiem no visas pasaules izstrādā apmācību metodes, kas vairākās pasaules valstīs tiek izmantotas kā oficiālas mācību metodes vairākos mācību priekšmetos.

Darbojoties ar LEGO klucīšiem, bērni attīsta roku un pirkstu veiklību un radošā darba fantāziju, prasmi izteikt savas domas, komunicēt ar vienaudžiem.

LEGO praktiskās nodarbības notiek nelielās grupās (ar vienu LEGO Eduction komplektu var darboties 8 bērni). Tās balstītas uz uzdevumiem, kuri attīsta bērna radošo un konstruktīvo domāšanu, kas veicina apkārtējās pasaules likumsakarību izpratni. Strādājot ar LEGO konstruktoru, bērns tiek nodarbināts ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Tiek attīstīta sīko un lielo muskuļu grupas darbība, ķermeņa daļu kustību koordinācija, telpiskā un tehniskā izpratne, uztvere par krāsām, lielumu un formu. Darbošanās ar LEGO veicina personības īpašības – pacietības un rūpības attīstību, prasmi izteikt savas domas, komunicēt ar vienaudžiem un sekmē sadarbības prasmes.

Papildus veicamajam uzdevumam ar LEGO, nodarbībās pedagogs var plānot un integrēt dažāda veida papildus uzdevumus atbilstoši izvirzītajam mērķim un uzdevumiem, piemēram:

  • brīvais stils - katrs var konstruēt ko vien vēlas;
  • sadomāt un izspēlēt mazu stāstiņu ar visiem pagatavotajiem varoņiem;
  • izdomāt varoņu vārdus;
  • izveidot no citiem materiāliem dzīvnieka māju;
  • saskaitīt cik lietu ir, pielikt atbilstošu ciparu;
  • izdomāt teksta uzdevumu;
  • visi no LEGO klucīšiem konstruēt vienu lietu ( kolektīvais darbs);
  • konstruēt pēc pedagoga pamācības, kad visiem jākonstruē viens un tas pats utt.

Mūsdienu bērni aizrautīgi lieto jaunās tehnoloģijas, tādējādi Talsu PII “Sprīdītis”, sadarbībā ar Talsu 2.vidusskolu, audzēkņiem 6-7 gadu vecuma grupās piedāvās arī LEGO robotikas nodarbības. Tas dos iespēju izprast vienkāršus mehānismus, to darbības pamatprincipus un apgūt pamatprasmes vienkāršu mehānismu radīšanā. Interesantā un aizraujošā veidā bērni tiks iesaistīti domāšanas un radīšanas procesā.

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas