Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

PII “Ķipars” ejot līdzi laikam, atjauno resursus mācību procesa nodrošināšanai

24-01-2017

Šajā mācību gadā katrai mācību grupiņai iegādātas smilšu lampas, lai mācību process kļūtu bērnu fantāziju un radošā gara rosinošs.

Smilšu lampa ir izglītojošs un attīstošs rotaļu galds bērniem pirmsskolas un sākumskolas vecumā. Tajā iestrādātās LED gaismas ļauj bērniem koncentrēties, veicina iztēli un darbošanās prieku, palīdz apgūt jaunu informāciju. Tā kā gaisma smilšu lampā palīdz piesaistīt un noturēt uzmanību, tā veicina bērnu koncentrēšanās spējas. Tas ir nepieciešamas jebkura uzdevuma veikšanai. Priekšmeti un attēli, kas novietoti uz gaismas galda, ir vieglāk iegaumējami, savukārt laba vizuālā atmiņa bērniem mācīšanās procesā ļauj daudz vieglāk apgūt lasīt prasmes, rakstītprasmes un skaitīt prasmes. Papildus tam smiltis dod iespēju izpaust savas jūtas un paradīt emocijas.

Iespēja zīmēt smiltīs rada relaksējošu iedarbību gan prātam, gan garam un pamodina radošumu ikvienā. Krāsaini akcenti, brīvs ideju lidojums un spēle  atraisa tās kvalitātes cilvēkos, kuras ļauj smelties no dzīves visu pozitīvo!

Smilšu lampu aktīvi izmanto arī mūsu logopēde Inga. Viņas kabinetā novietots smilšu galds – lielāks un stabilāks nekā smilšu lampa. Uz tā var kāpt ar kājām un brīvi darboties ne tikai ar rokam un pirkstiem, bet arī ar pēdiņām (smilšu galds iztur līdz 70 kg smagumu). Papildus esam iegādājušies arī dažādus smilšu lampas aksesuārus, lai mācību process kļūtu vēl rosinošāks un interesantāks bērniem.

Prieks, ka bērni novērtē šādu iespēju un brīvajā laikā nepiespiesti un radoši darbojas pie smilšu lampas, paši izvēlētos rotaļu biedru, tēmu, dažādus piederumus.

Februāris mūsu iestādē tiek gaidīts ar dažādiem svētkiem un pasākumiem. Mēneša sākumā ar jautrām rotaļām un Meteņu laikam atbilstošām izdarībām sagaidīsim Meteni. Lai arī Valentīna diena nav latviešu ieviesti svētki, Mīļumdiena tiek gaidīta ar labām domām, mīļiem smaidiem un Bučiņu pastu. Tad jau jāsteidz gatavoties Dzimtās valodas dienai, kurā bērnus ar izrādi priecēs “Ķipara” pieaugušie.

Vēl aicinām interesentus piedalīties Sociālo Interešu Institūta kursos “Izglītojamo uzvedības korekcijas iespējas un līdzekļi” 21. februārī. Pieteikties līdz 14. februārim pa epastu 1.kipars@inbox.lv.

 

Vadītājs vietniece I. Akmene

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas