Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

PII „Kamenīte” un Pūņu pamatskolai būs viens vadītājs

01-03-2017

Sākot ar šā gada 1. septembri, Valdgales pirmsskolas izglītības iestāde „Kamenīte” tiks pievienota Pūņu pamatskolai, to paredz 23. februāra Talsu novada domes lēmums. „Kamenīte” un Pūņu pamatskola joprojām darbosies katra atsevišķā ēkā, taču izglītības procesu turpmāk pārraudzīs viens vadītājs.

Valdgales pagasta iedzīvotāji pagājušā gada nogalē piedalījās sapulcē, kur šo ieceri skaidroja Talsu novada pašvaldības pārstāvji. Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps uzsvēra, ka pēc apvienošanas izglītības ieguves iespējas tiks saglabātas un tās nepasliktināsies. Iestāžu apvienošanas mērķis ir veidot optimālu izglītības sistēmu, attiecinot vienādus kritērijus uz visām novada izglītības iestādēm.

Šie kritēriji ir noteikti Talsu novada Izglītības nozares attīstības plānā 2016.–2020. gadam. Plāns paredz, ka Talsu novada dome lemj par skolu un pirmsskolu reorganizāciju, izveidojot vienu iestādi pagasta vai pilsētas administratīvās teritorijas ietvaros, ja pirmsskolas iestādē audzēkņu skaits ir mazāks kā 50 audzēkņi un/vai kopējais skolas un pirmsskolas izglītojamo skaits nepārsniedz 200 izglītojamo. Līdz 2017. gada 15. februārim Valdgales pagasta ,,Kamenītē” bija 45 audzēkņi, bet Pūņu pamatskolā – 80 skolēni.

Talsu novada pašvaldība 2016. gadā izglītības iestādēm Valdgales pagastā atvēlēja vairāk nekā 33 tūkstošus eiro, lai turpmāk abās iestādēs bērnu ēdināšanas pakalpojumu varētu sniegt nevis privātais uzņēmējs, kā tas ir bijis līdz šim, bet gan pašvaldība. Līdzekļi ieguldīti pamatskolas mācību vides uzlabošanai. Kā vairākkārt uzsvērusi Talsu novada domes vadība, tas ir ieguldījums abu izglītības iestāžu nākotnē un apliecinājums, ka tās turpinās darboties, kamēr vien šajā pagastā būs bērni.

Ivonna Vicinska

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas