Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Matemātikas skolotāji no Latvijas pulcējas Talsos

20-04-2017

Talsu 2. vidusskolā 7. un 8. aprīlī notika Latvijas Matemātikas skolotāju apvienības (LMSA) rīkota konference „Matemātika kompetenču izglītībā”. Skolā viesojās vairāk nekā 150 skolotāju no 35 Latvijas novadiem.

7. aprīlī pieredzē un savās domās par izglītības sistēmu un tās kvalitāti dalījās vairāki lektori – Jānis Vilciņš (Valsts izglītības satura centrs), Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības un inovācijas centra pārstāve un matemātikas grāmatu autore Ilze France, SIA „Latvijas Mobilais telefons” pārstāvis Vīgants Radziņš, kā arī ģimenes un izglītības pārvaldes skolu ārsts Gundars Kuklis. Viedokli par kompetencēm, kas nepieciešamas absolventam – jaunajam darbiniekam 21. gadsimtā –, pauda Talsu uzņēmējs, SIA „Krauzers” valdes priekšsēdētājs, Andis Araks.

Organizējot konferenci, svarīgi bija, lai katrs lektors atspoguļotu kādu aktuālu un nozīmīgu attīstības posmu mūsdienu jaunietim, tādā veidā palīdzot labāk izprast un veidot nepieciešamās pamatzinības jaunieša turpmākajā izglītībā.

Par skolotāju možumu un mundrumu visu konferences pirmo dienu rūpējās moderators Ingus Stauģis. Pēc lekcijām mūsu viesiem bija iespēja doties ekskursijā apskatīt mūsu deviņu pakalnu pilsētu.

8. aprīļa rīts visiem skolotajiem sakās agri un darbīgi, plkst. 8.30 bija iespēja noklausīties „Lielvārda” valdes priekšsēdētāja Aivara Gribusta lekciju „Matemātikas mācīšanas process kompetenču izglītībā”. Visiem konferences dalībniekiem tika piedāvāts plašs nodarbību klāsts. Katrs varēja apmeklēt trīs viņam aktuālākās nodarbības „Matemātika kompetenču izglītībā”, lai, aizbraucot mājās, varētu dalīties un pielietot jauniegūtās zināšanas savā skolā. Nodarbību saturs tika veidots pēc iespējas plašāks, piesaistot gan Latvijas Universitātes lektorus Airu Kumerdanku un Ilzi Franci, gan arī pedagogus no Talsu novada skolām – Laucienes, Valdemārpils, Dundagas un Rojas.

Konferences noslēgumā LMSA prezidente un valdes priekšsēdētāja Rudīte Andersone izteica atzinīgus vārdus gan par augsto organizētības līmeni, gan silto un mājīgo uzņemšanu Talsu 2. vidusskolā.

Paldies visiem Talsu 2. vidusskolas skolotājiem par lielisko komandas darbu!

 

Indra Pauliņa,
Talsu 2. vidusskolas matemātikas metodiskās apvienības vadītāja

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas