Trešdiena, 20. februāris
Šodien sveicam: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jaunajā mācību gadā – papildu grupas bērnudārzos

03-07-2018

Lai izvairītos no gadījumiem, kad mācību gada laikā uz vietām bērnudārzos izveidojas rindas, Talsu novada dome pieņēmusi vairākus lēmumus, lai dotu vecākiem iespēju atgriezties darbā plānotajā laikā. Sākot no septembra, Talsu pirmsskolas izglītības iestādē (PII) „Kastanītis” papildus speciālās izglītības grupām būs atvērta arī vispārizglītojoša grupa. Savukārt Lībagu sākumskolā tiks izremontēta grupas telpa, kur pakāpeniski uzņemt audzēkņus uz laiku, ja šāda nepieciešamība radīsies.

Talsu PII „Kastanītis” īsteno speciālās pirmsskolas izglītības programmas, kas nepieciešamas bērniem ar dažāda veida veselības traucējumiem. Talsu novada Izglītības pārvalde ir izvērtējusi prognozēto bērnu skaitu, kam „Kastanīša” piedāvājums nākamajā mācību gadā būs nepieciešams. Paredzams, ka šo audzēkņu skaits samazināsies, tādēļ bērnudārza telpās varēs atvērt arī vispārizglītojošu grupu. 14. jūnija domes sēdē deputāti vienbalsīgi lēma piešķirt finansējumu šīs grupas pedagogu atalgojumam, kas no septembra nodrošinās vietu bērnudārzā ap 20 mazajiem talseniekiem.

Vienbalsīgs lēmums pieņemts arī par finansējuma piešķiršanu telpas remontam Lībagu sākumskolā Dižstendē. Kā informē Izglītības pārvalde, jaunā mācību gada sākumā nevajadzētu rasties situācijai, kad Talsos deklarētam bērnam pietrūktu vietas kādā no pilsētas bērnudārziem. Taču iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka grūtības rodas mācību gada laikā, kad bērnudārza gaitu vecumu sasniedz lielāks skaits bērnu un ne visiem atrodas vieta jau nokomplektētajās grupās. Lai vietu netrūktu visa mācību gada garumā, no Talsiem netālajā Lībagu sākumskolā tiks izremontēta telpa, kur nepieciešamības gadījumā atvērt jaunu grupu un visa gada laikā uzņemt audzēkņus. Pērn līdzīga iespēja rasta Pastendes PII „Ķipars” telpās, kur grupa nokomplektēta līdz februārim. Arī šāds risinājums sniegs iespēju ap 20 bērniem uzsākt bērnudārza gaitas plānotajā laikā.

Līdztekus papildu grupu atvēršanai bērnudārzos, deputātu darba kārtībā ir arī jautājums par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu aukles pakalpojumiem gadījumos, kad bērnam nevar nodrošināt vietu dzīvesvietai tuvākajā pirmsskolas izglītības iestādē. Raksta tapšanas brīdī domes lēmums par šo jautājumu vēl nav pieņemts, tādēļ aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai pašvaldības mājaslapā www.talsi.lv vai vēršoties Izglītības pārvaldē.

 

Anna Ķīviča

Notikumu kalendārs

Februāris, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk