Otrdiena, 26. marts
Šodien sveicam: Eiženija, Ženija

Erasmus + projekts Talsu Valsts ģimnāzijā

29-05-2018

Sabiedrība ir dažāda un tēmas - dažādības pieņemšana, stereotipu mazināšana, iecietības veicināšana un iekļaušana, pēdējā laikā ir kļuvušas ļoti aktuālas.

Laika posmā no 27.04. līdz 5.05. Talsu Valsts ģimnāzija īstenoja projekta “Gaming Power” aktivitāti – izglītojošu semināru- Erasmus+ programmas ietvaros. Seminārā piedalījās 25 dalībnieki no astoņām valstīm (Igaunija, Spānija, Grieķija, Itālija, Horvātija, Slovākija, Rumānija un Latvija). Dalībnieku vidū ir skolotāji un jaunatnes darbinieki, kas pārstāv bērnu un jauniešu centrus. Semināru vadīja divi pieredzējuši treneri - pasniedzēji: Ieva Grundšteine (Latvija) un Antonio Benaches (Spānija). Semināra laikā ar neformālās izglītības metodēm dalībnieki mācījās, kā izmantot spēles darbā ar jauniešiem, lai runātu par dažādību un iekļaušanu. Katra seminārā īstenota aktivitāte tika pārrunāta gan lielākās gan mazākās grupās.

2. maijā semināra dalībnieki viesojās arī Talsu Valsts ģimnāzijā, Talsu Bērnu un jauniešu centrā, kā arī pie Talsu novada domes priekšsēdētāja Edgara Zeldera.

Talsu Valsts ģimnāziju pārstāvēja pieci pedagogi, kuri apliecināja, ka ieguvums no projekta ir ļoti nozīmīgs. Kā uzsvēra angļu valodas skolotāja Anda Šņoriņa - “Mans galvenais ieguvums no šī semināra ir tas, ka sapratu, cik būtisks un efektīgs ir komandas darbs. Tas ir milzīgs izaicinājums, jo cilvēki ir tik dažādi, līdz ar to arī idejas, un tomēr jānonāk pie kopsaucēja, lai varētu sasniegt izvirzīto mērķi. Arī to es mācījos – strādāt dažādībā.”

Angļu valodas skolotāja Zane Zaļkalne: “Šajā projektā iedziļinājāmies mūsdienās ļoti aktuālās problēmās par vienlīdzību un iekļaušanu sabiedrībā. Lielākais ieguvums ir projekta laikā apgūtās spēles un spēļu tehnikas, kuras noteikti izmantošu darbā ar saviem jauniešiem, lai liktu viņiem aizdomāties par svarīgām tēmām, kā arī mācību procesu padarītu interesantāku.”

Arī ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja Ieva Sebre dalījās ar savu pieredzi: “Piedzīvota ārkārtīgi piepildīta un ļoti interesanta nedēļa, kuras laikā uzzināju, cik daudzveidīgas un skolotāja darbā noderīgas var būt spēles. Apguvu, kā ar spēļu palīdzību skolēnos atmodināt spēju domāt un gribu darboties, asināt prātu un veicināt radošumu, kā skaidrot, cik dažāda var būt sabiedrība un kā caur spēlēm  rast risinājumu dažādās problēmsituācijās.”

Pēc semināra katrs dalībnieks īstenos kādu ar tēmu saistītu aktivitāti savā valstī un dalīsies ar secinājumiem un fotogrāfijām.

Projekts “Gaming Power” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru  iespējamo izlietojumu.

Notikumu kalendārs

Marts, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Aptauja

Par kuru Aleksandra Pelēča literārās prēmijas pretendentu jūs balsojat?

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk