Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Džimbas drošības programma

19-03-2019

Vai jūsu bērns zina, kā rīkoties situācijās, ja kāds svešinieks lūdz viņam doties līdzi? Vai jūsu bērns māk atšķirt labos pieskārienus no sliktajiem un slepenajiem? Vai jūsu bērns prot pateikt: „Nedari man tā, man tas nepatīk!”, ja kāds vēlas viņam nodarīt pāri? Uz šiem jautājumiem atbildes sniedz Džimba, speciāli radīts tēls, kas palīdz atpazīt situācijas, kurās bērnam var draudēt briesmas.

Centrs „Dardedze” ir izstrādājis Džimbas drošības programmu, kas ir pirmā preventīvi izglītojošā programma Latvijā. Tā māca bērniem personiskās drošības iemaņas saskarsmē ar citiem cilvēkiem-svešiem un pazīstamiem, lieliem un maziem. Tā ir zinātniski pamatota un apliecinājusi efektivitāti darbā ar bērniem.

Talsu  PII „Pīlādzītis” jau otro gadu Džimbas aģentes, sporta skolotāja Ingrīda un psiholoģe Karīna, kopā ar bērniem, skatoties filmas, klausoties Džimbas stāstus, dziedot dziesmas, spēlējot rotaļas, analizējot dažādas situācijas, iepazinās ar Džimbu un Džimbas noteikumiem par drošību. Nodarbības ilga 9 nedēļas. Bērni cītīgi mācījās un abas  6-7 gadus veco audzēkņu grupas nopelnīja braucienu uz Rīgu, uz centru „Dardedze”, lai kopā ar Džimbu dotos Ceļojumā.

Džimba  sagaidīja bērnus, noskaidroja, kā mūs sauc un no kurienes esam atbraukuši. Viņam pašam ir sava skola, kurā ir piecas klases. Dodoties ceļojumā pa Džimbas skolu līdzi bija jāņem „pase”, koferis un ceļojuma tērps. Rotaļu veidā bērni atkārtoja drošības noteikumus, kurus ļoti labi bija iemācījušies un mācēja dažādas situācijas izspēlēt. Džimba par to bērnus uzslavēja.

Bērnu domas par tikšanos ar Džimbu:

“ Kad ieraudzīju Džimbu man bija bail, jo viņš bija ļoti liels.”

“ Man pie Džimbas patika runāties par noteikumiem. Patika braukt ar autobusu, tālu bija jābrauc .”

“Man patika istaba, kurā bija īstie papagaiļi.

“ Patika meklēt puzles gabaliņus, patika īpašais apmetnis un koferītis, kurā atradās personīgās lietas, ar kurām nedalās piem., ķemme, zobu birstīte, dvielis .”

Grupu skolotājas pateicas visiem vecākiem par atbalstu autobusa izmaksu segšanā un audzēkņu pavadīšanā braucienā.

 

Džimbas skolas aģentes : Karīna un Ingrīda.

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk