Pirmdiena, 23. aprīlis
Šodien sveicam: Jurģis, Juris, Georgs

Dziedāšanas svētki “ Pīlādzīša Mazputniņš 2016”

08-12-2016

Jau otro gadu novembra mēnesī Talsu pirmsskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis" notika pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu sadziedāšanās svētki "Pīlādzīša Mazputniņš 2016". Pasākuma iniciatore ir Talsu novada mūzikas skolotāju metodisko apvienību vadītāja Baiba Brice.

Šogad sadziedāšanās svētkos piedalījās piecpadsmit pirmsskolas izglītības iestādes no Talsu, Rojas, Mērsraga novadiem. Pasākuma dalībnieki ir bērni, kuri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, bet nav vokālo studiju dalībnieki.

Mūzikas pedagogi kopā ar bērniem bija sagatavojuši latviešu tautas dziesmas. Skolotāju mudināti, mazie dalībnieki kāpa uz skatuves un skanīgi izpildīja sagatavoto dziesmu. Dalībniekus vērtēja paši pedagogi.

Pasākums tiek organizēts bērniem, ar kuriem ikdienā strādā iestādes mūzikas skolotāja. Bērni pasākumā parādīja savas apgūtās dziedāšanas prasmes, ieguva jaunu pieredzi, uzstājoties citā vidē, citā pasākumā. Dažkārt kādam jaunajam dziedātājam jāpārvar arī kautrīgums. Savukārt mūzikas skolotājām ir iespēja dalīties pieredzē, popularizēt savas darba metodes, idejas, saņemt kolēģu uzslavas un ieteikumus. Šajos sadziedāšanās svētkos mūzikas skolotājas izjūt gandarījumu, prieku un lepnumu par savu darbu un mazo dziedātāju sniegumu.

Svētki bija pārdomāti un piemēroti dažāda vecuma bērniem. Bērnus iepriecināja Talsu pirmsskolas izglītības iestādes ”Pīlādzītis” skolotājas, kuras bija pārdomājušas un rūpīgi izplānojušas svētku norisi, lai bērni tajos justos labi. Katru dalībnieku iestādē sagaidīja un ar katru no viņiem sasveicinājās Vārna Sarmīte, kura arī gribēja piedalīties svētkos, lai demonstrētu savu dziedātprasmi. Tautas tērpā uzposusies skolotāja Ingrīda ar katru bērnu aprunājās un iedrošināja mazos dziedātājus. Svētku noslēgumā bija rotaļas un brīnumaini pārsteigumi. Katrs dziedātājs Laimes akā ar lielu makšķeri varēja izvilkt balvu par savu sniegumu – par to parūpējās katra pirmskolas izglītības iestāde, no kuras bija mazais dziedātājs. Pēc mūzikas skolotāju balsojuma, MAZPUTNIŅA galveno balvu saņēma piecgadīgā Undīne Freiberga no Talsu PII "Pīlādzītis". Noslēgumā mazie dziedātāji mielojās ar saldējuma kokteiļiem un gardo torti, kuru sarūpēja Talsu novada izglītības pārvalde.

Mūzikai un mūzikas nodarbībām pirmsskolas vecuma bērnu attīstībā ir liela nozīme. Dziedāšana attīsta muzikālo dzirdi un tādējādi arī dzirdes uztveri, bet, attīstoties tai, savukārt attīstās dzirdes atmiņa, kas ir vēl nozīmīgāka. Ārsts Dr. A. Žeigurs uzsver, ka dzirdes uztvere jāattīsta tāpēc, lai bērns skolā dzirdētu, saprastu un iegaumētu to, ko stāsta skolotājs.

Paldies par jaukajiem “Pīlādzīša Mazputniņš 2016.” svētkiem Baibai Bricei, Talsu PII “Pīlādzītis” rīkotājkomandai un visām pirmsskolas izglītības iestāžu mūzikas skolotājām!

Lai jauks, miera pilns Adventes laiks!

Talsu novada pirmsskolas speciāliste Dace Ivanova

Notikumu kalendārs

Aprīlis, 2018
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas