Otrdiena, 25. jūnijs
Šodien sveicam: Milija, Maiga

Bērnu tautiskai audzināšanai un tautiskās pašapziņas veidošanai ir svarīga nozīme

29-06-2015

Talsu pirmsskolas izglītības iestādē „Sprīdītis” bērnu tautiskai audzināšanai un tautiskās pašapziņas veidošanai ir svarīga nozīme. Ir svarīgi, lai bērni ik dienas, apgūstot dažādas prasmes un iemaņas, nezaudētu savu latvisko identitāti, jau no mazotnes mācītos svinēt latviešu gadskārtas, izprastu šo svētku svinēšanas nozīmi un tradīcijas.

19. jūnijā mazie un lielie Sprīdīši ieskandināja latviešu tautiskākos svētkus Jāņus. Šie svētki radīti ar nolūku, lai dziesmās un vārdos pieminētu, slavētu un visādi daudzinātu dzīvību rosinošo spēku cilvēkos, dzīvniekos un augos.

Visa laba jāņuzāle, kas zied Jāņu vakarā... Jāņi ir ziedu laiks. Pļavās, dārzos uzplaukst puķes, spēkā pieņemas smilgas un zāle. Bērni uz svētku ielīgošanu sanāca ar ziedu, ozolzaru vainagiem galvās, tā dodot sev īpašu spēku, jo katrai jāņuzālei piemīt dziedinošs spēks. Par košajiem vainadziņiem paldies jāsaka bērnu vecākiem. Ir svarīgi, lai arī ģimenē vecāki pievērstu uzmanību latviešu tautas svētku svinēšanas tradīcijām.

Visu gadu dziesmas krāju, Jāņu dienu gaidīdama... Sanākušie bērni latviešu tautasdziesmās apdziedāja Līgo un Jāņu dienu, košās jāņuzāles, pašu Jāni, kā arī ieklausījās tautas ticējumos.

Vai Jāņos var iztikt bez kārtīga mielasta? Nu protams, ka ne! Sieru, sieru, Jāņa māte, Tev ir govis laidarā... Pirms svētkiem klājām garu saimes galdu, rotātu ar zāļu, ziedu pušķiem. Bērni cienājās ar visdzeltenāko sieru, visgaršīgākajiem pīrādziņiem un citiem gardumiem, klāt piedzerot vissaldāko kvasu. Mielojoties pie viena saimes galda, lielākie bērni palīdzēja mazākiem, cienastu pasniedzot, piedāvājot un padodot, tā pilnveidojot savas sadarbības prasmes. Katrs apēstais siera gabaliņš deva bērniem spēku piedalīties rotaļās un dejās. Par sagādāto mielastu sakām paldies iestādes pavārēm un arī bērnu vecākiem.

 Bērni, piedaloties šajos svētkos, guva pozitīvas emocijas, paplašināja savas zināšanas par Līgo svētku un Jāņu svinēšanas tradīcijām. Skandinot latviešu tautasdziesmas, ejot rotaļās un klausoties ticējumos, nostiprināja savu piederību latviešu tautai.

Lai svētki varētu notikt skanīgi, par dziesmām un rotaļām parūpējās mūzikas skolotāja Laura Krasucka.

 

Jāņu mātes lomā iejutās Talsu PII „Sprīdītis”

logopēds Inga Gintere

Notikumu kalendārs

Jūnijs, 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk