Svētdiena, 24. jūnijs
Šodien sveicam: Jānis

Folkloras kopas, lauku kapellas, tautas mūzikas kopas

 
FOLKLORAS KOPA „TALSI”

Talsu tautas nams

 

Vadītāja: Lija Dunska

Tel.: 29493691

E-pasts: lija04@inbox.lv

Nodarbību laiks:  Pirmdienās 19:00

1990. gadā izveidojās folkloras kopa „Talsi”. Kolektīvā dzied visu paaudžu cilvēki – sākot no vecvecākiem, vecākiem un arī pašiem jaunākajiem. Kopā tiek izbaudīti senie svētki, kuplināti dažādi pasākumi gan Talsu novadā, gan citos Latvijas novados, arī Rīgā, Ventspilī, Liepājā – un citur, kur folkloras kopu „Talsi” aicina un gaida. Arī Bulgārijā, Lietuvā, Igaunijā, Anglijā, Ungārijā, Holandē, Briselē. No 2003. gada folkloras kopu vada Lija Dunska.
„Apzinot pasauli sev apkārt, izprotot likumsakarības, cilvēkam ir vieglāk atrast savu vietu pasaulē. Ieraugot savu vietu dabā, vieglāk izprast to, ko mēs saucam par folkloru jeb savas kultūras mantojumu. Ar gudrību lietots, šis mantojums iegūst vērtību un savu nozīmi šodien”, atklāj folkloras kopas dalībnieki. 


TAUTAS MUZIKANTI „TALS’ TRIMIŠ”

Talsu tautas nams

 

Vadītāja: Lija Dunska

Tel.: 29493691

E-pasts: lija04@inbox.lv

Nodarbību laiks: ceturtdienās plkst.19:00 

Tradicionālās dejas, danči, etnogrāfiskās dejas, folkloras dejas, tautas dejas – kā tik nenosauksi, bet šodien daudzi cilvēki šīs dejas ir ļoti iemīļojuši un labprāt pavada laiku, muzikantu pavadījumā dancojot. Šīs dejas var vērtēt pēc sajūtām un emocijām, kādas rodas tās dejojot. Šeit soļu dažādība no vienkāršākajiem teciņus soļiem līdz polkai spēj vienot jaunu un vecu. Katrai dejai ir savs raksts, taču nonākšanas ceļš līdz tam ir katram savs un galu galā raksts veidojās katram savs. Šobrīd Latvijā danču klubu skaits ir ievērojami palielinājies un palielinās vēl joprojām.

Un ja ir dancotāji, vajadzīgi arī muzikanti. Tā 2008. gadā uz folkloras kopās bāzes izveidojas atsevišķa vienība, kas sevi dēvē kā danču muzikantus, vai arī tautas muzikantus, un iegūst nosaukumu „Tals’ trimiš”. Šo trīs gadu laikā jau pabūts ļoti daudzās vietās gan Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē, pat Briselē. Vadītāja Lija Dunska un vēl pieci muzikanti ir patiesi priecīgi par iespēju kuplināt svētkus un izbaudīt seno danču burvību.


FOLKLORAS KOPA „TREJTEKA”

Laucienes kultūras nams

 

Vadītāja: Lija Dunska

Tel.: 29493691

E-pasts: lija04@inbox.lv

Nodarbību laiks: trešdienās, plkst. 19.00 – 21.00

Folkloras kopa „Trejteka” Laucienes kultūras namu sāka pieskandēt 2006. gada rudenī Vigo Graudiņa vadībā. Kopš 2009. gada kolektīvu vada folkloras zinātāja Lija Dunska. Kolektīvs katram pasākumam piedod īpašu „garšu” un skanējumu gan pašu mājās, gan viesos, gan festivālos un skatēs. 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas