Pirmdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Balgales pagasts

Kā „Rosīgākais uzņēmums” Balgales pagastā tiek rādīts SIA „Europien Sport Installations”, kas jau 11 gadus nodarbojas ar sintētisko sporta segumu ieklāšanu vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Grīdas segumi tiek ieklāti stadioniem, multifunkcionālajiem laukumiem, bērnu laukumiem un tenisa kortiem. Tiek piedāvāta arī industriālo un dekoratīvo grīdas segumu ieklāšana. Viens no pēdējiem segumiem tika ieklāts Francijā „Porsche” tenisa turnīra ietvaros. Darbs ir sezonāls un prasa labus laikapstākļus. Sākotnēji uzņēmums klāja tikai stadionu skrejceļus, tagad tiek klāti dažādi segumi, kā, piemēram, futbola laukuma mākslīgie zālieni. Šobrīd notiek pēdējie darbi pie uzņēmuma ēkas būves, kas atrodas Balgales pagasta centrā. Pagastā būs par vienu sakoptu un apdzīvotu ēku vairāk. Uzņēmumam bija nepieciešama darbnīca segumu ražošanai, tādēļ tika pieņemts lēmums atjaunot pagasta centrā esošo ēku, otrajā stāvā paredzētas uzņēmuma biroja telpas.

 

 

 

Lielzeltiņu observatorijas īpašnieks Sergejs Klimanskis izvirzīts nominācijai „Radošākais novadnieks”. Viņš komisiju iepazīstināja ar observatorijas darbību un nākotnes plāniem. Ir cilvēki, kurus ne tikai aizrauj zvaigžņu vērošana, bet arī vēlme izpētīt Visumu. Uzņēmējs, astronomijas entuziasts Sergejs Klimanskis no Rīgas ir atradis ideālo vietu, lai izbūvētu observatoriju Balgales pagasta „Lielzeltiņos”. Tuvākajā laikā tur taps arī planetārijs un tiks ierīkots muzejs Lībagu pagastā dzimušajam, izcilajam latviešu astronomam Fricim Blumbaham. Sergejs pēc izglītības ir ķīmiķis, un viņa uzņēmums nodarbojas ar ķīmijas produktu vairumtirdzniecību visā pasaulē. Astronomija ir Sergeja sirdslieta. Balgales pagastu Sergejs izvēlējies viena apsvēruma dēļ – tā ir viena no tuvākajām vietām no Rīgas, kurā nav gaismas piesārņojuma no lielajām pilsētām, kas traucē lūkoties zvaigznēs, un vieta ir piemērota teleskopa uzstādīšanai. Sergejs organizē arī dažādas lekcijas par astronomiju, vispiemērotākais laiks tam ir pavasarī un rudenī. Sergejs ir ļoti harizmātisks, pretimnākošs, atbalsta sieviešu kori „Balgale”. Sergejam ideju netrūkst, šobrīd ir doma dibināt astronomijas pulciņu līdz desmit cilvēkiem, kas, sanākot kopā, varētu vairāk izzināt astronomiju un Visumu.

 

 

„Gada jaunums” Balgalē ir pirms mēneša izveidotais māmiņu klubs. Pēdējā gada laikā Balgales pagasta iedzīvotāju skaits palielinājies par 10 mazajiem balgalniekiem, un zināms, ka tuvākajā laikā pasaulē nāks vēl trīs mazuļi. Jaunajām māmiņām radusies ideja laiku pa laikam sapulcēties kopā un iesaistīties dažādās aktivitātēs, kā, piemēram, nodarboties ar jogu, nūjot vai vienkārši pastaigāties, daloties ar savām idejām un pieredzi. Dienā, kad komisija viesojās Balgalē, jaunās māmiņas bērzu pavēnī kopā ar saviem mazuļiem nodarbojās ar jogu.

Notikumu kalendārs

Maijs, 2019
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk