Svētdiena, 11. decembris
Šodien sveicam: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai

 


02.112011.
 
Hipotēku banka sadarbībā ar biedrību "Līdere" izsludina biznesa ideju konkursu "Lec biznesā!"

Ja arī Tev ir biznesa ideja, ja Tev ir 18-30 gadi un ja esi gatavs pacīnīties par vērtīgām balvām un realizēt savu biznesa ideju - piedalies!

Lai piedalītos konkursā, dalībniekam vai dalībnieku grupai jāsagatavo biznesa idejas apraksts uz ne vairāk kā 3 lapām un kopā ar pieteikumu un CV līdz 2011.gada 21.novembrim jāsūta uz lecbiznesa@hipo.lv.

Konkursā jāiesniedz idejas, kas atbilst Starta programmas nosacījumiem. Aicinām ar tiem iepazīties, lai iegūtu precīzu un pilnīgu informāciju, arī to, kādas nozares Starta programma neatbalsta.

Idejas tiks vērtētas, ņemot vērā:

  • Biznesa idejas apraksta skaidrību un precizitāti;
  • Tirgus aprakstu (mērķauditorija, potenciāls, konkurenti);
  • Projekta realizācijas aprakstu;
  • Finansiālo pamatotību/ idejas dzīvotspēju;
  • Biznesa idejas unikalitāti.

Tos 50 dalībniekus, kuru idejas tiks novērtētas visaugstāk, paziņosim 12.decembrī un aicināsim piedalīties otrajā kārtā. Otrās kārtas dalībniekiem līdz 6.janvārim būs jāsagatavo biznesa plānu, kas atbilst konkursa nolikumam un Starta programmas nosacījumiem. Biznesa plānu nepieciešamības gadījumā palīdz sagatavot Hipotēku bankas darbinieki.

Konkursa 2.kārtā tiks vērtēti iesūtītie biznesa plāni, un 24.janvārī tiks paziņoti konkursa 30 uzvarētāji.

Informācijas avots: Kurzemes plānošanas reģiona ES Struktūrfondu informācijas centrs

______________________________________________________

14.10.2011.

Apstiprina jaunas atbalsta programmas mikro un mazajiem uzņēmējiem

2011. gada 11.oktobra Ministru kabineta sēdē, tika apstiprinātas vairākas Eiropas Savienības struktūrfondu programmas uzņēmējdarbības atbalstam, no kurām divas ir vērstas tieši uz mikro, mazās un vidējās uzņēmējdarbības atbalstu.

Mikro, mazajiem un vidējiem komersantiem būs pieejams 2 000 000 latu ERAF līdzfinansējums jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības programmas ietvaros. Viena projekta ERAF līdzfinansējums būs pieejams 60% apmērā un tā maksimālais apmērs paredzēts 10 000 latu. Programmas ietvaros atbalsts tiks sniegts rūpnieciskajiem pētījumiem, kas nepieciešami jaunu produktu vai tehnoloģiju izstrādei, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai izgudrojumiem, dizainparaugiem un pusvadītāju izstrādājumu topogrāfijai, jauna produkta vai tehnoloģijas sertificēšanas pakalpojumiem. Līdz ar to komersantiem būs iespēja investēt līdzekļus pētniecībā un attīstībā, inovāciju un jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē, kas stimulēs mikro, mazo un vidējo komersantu sadarbību ar zinātniskajām institūcijām.

Detalizētāka informācija par EM sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma 2.1.2.2.4.apakšaktivitāti"Mikro, mazo un vidējo komersantu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības programma"" pieejama MK interneta mājas lapā šeit.

Savukārt ES struktūrfondu programmas „Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām” ietvaros mikro un mazajiem komersantiem būs pieejams Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums 1 121 374 latu apmērā. Trešās atlases kārtas mērķis ir sekmēt tieši mikro un mazo komersantu produktivitāti un darba efektivitāti, paaugstinot to darbinieku kvalifikāciju un prasmes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, tādejādi nodrošinot komersanta konkurētspēju un veicinot tautsaimniecības attīstību. Projekta īstenošanai pieejamais maksimālais ESF līdzfinansējuma apmērs no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām ir 80%.

Detalizētāka informācija par EM sagatavoto noteikumu projektu "Noteikumi par darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" papildinājuma 1.3.1.1.1.apakšaktivitātes "Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām" projektu iesniegumu atlases trešo un turpmākajām kārtām" pieejama Ministru kabineta interneta mājas lapā šeit

Tāpat, tika apstiprināta Klasteru programma, kuras ietvaros uz ERAF līdzfinansējumu varēs pretendēt biedrības vai nodibinājumi, kas veido klasteri un apvieno komersantus, pētniecības, izglītības un citas saistītās institūcijas kopējā sadarbības tīklā, kas darbojas noteiktā reģionā vai tautsaimniecības nozarē, vai arī savstarpēji nesaistītās nozarēs. Šīs aktivitātes mērķis ir veicināt nozares savstarpēji nesaistītu komersantu, pētniecības, izglītības un citu institūciju sadarbību, tādejādi veicinot nozaru un komersantu konkurētspējas celšanu, eksporta apjomu palielināšanu, inovācijas un jaunu produktu veidošanos. Programmas ietvaros kopējais pieejamais ERAF līdzfinansējums ir 3 407 288,67 lati.

Detalizētāka informācija par EM sagatavoto noteikumu projektu "Noteikumi par darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma 2.3.2.3. aktivitāti "Klasteru programma"" pieejama Ministru kabineta interneta mājas lapā šeit.

MK sēdē tika apstiprināta arī jauna ES struktūrfondu programma, kuras ietvaros tiks sniegts atbalsts atjaunojamo energoresursu (AER) izmantošanai komercsabiedrībām, kas ražo siltumenerģiju nolūkā patērēt to pašu vai lokālās siltumapgādes vajadzībām. Aktivitātes mērķis ir būtiski paaugstināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti, veicinot siltumenerģijas, kas ražota, izmantojot AER, izmantošanu industriālajā ražošanā. Programmas ietvaros pieejams ES Kohēzijas fonda finansējums ir 13 007 742 latu. Projekta ietvaros finansējums tiks piešķirts siltumenerģijas ražošanas iekārtām ar uzstādīto jaudu, kas ir lielāka par 3 MW. Projektu īstenošanas rezultātā, modernizējot vai mainot  ražošanu un produktus, tiks paaugstināta autonomo ražotāju konkurētspēja un industriālā kapacitāte.
Detalizētāka informācija par EM sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.5.2.1.2.apakšaktivitāti
"Pasākumi uzņēmumu siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai"" pieejama Ministru kabineta interneta mājas lapā šeit

Informācijas avots: www.liaa.gov.lv

 

Notikumu kalendārs

Decembris, 2016
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Tīkla kamera

Laika ziņas