Svētdiena, 26. februāris
Šodien sveicam: Evelīna, Mētra, Aurēlija

Aktualitātes

Septembrī atsākas nodarbības jaunsargiem

Ar jauno mācību gadu Talsu un Rojas novada skolās atsākas jaunsargu nodarbības. Jaunsardzes programmu var apgūt jaunieši no 10 līdz 21 gada vecumam. Jaunsargu apmācības Talsu pilsētas jauniešiem notiek Talsos, Kalna ielā 6, pirmdienās no plkst.16.00 (10.-12. klašu skolēniem), un otrdienās no plkst.16.00 (6.-9. klašu skolēniem). Par konkrētu nodarbību dienu un laiku sazināties ar jaunsargu instruktoru. Talsu skolām instruktors Gatis Tālbergs, tālr. 28659352. Gatis Tālbergs jaunsargu nodarbības turpinās vadīt arī Laidzes Profesionālajā vidusskolā, Pūņu pamatskolā, Valdemārpils vidusskolā un Pastendes pamatskolā.

Laidzes pamatskolā atsāksies jaunsargu nodarbības pie jaunsargu instruktora Ilmāra Dekšņa, tālr. 28315378. Laucienes pamatskolā, Talsu pamatskolā un Rojas vidusskolā jaunsargu nodarbības turpinās vadīt jaunsargu instruktore Jolanta Jurkeviča. Par nodarbību laikiem sekot līdzi informācijai, kas tiks izlikta skolās pie ziņojumu dēļa vai zvanīt instruktorei Jolantai Jurkevičai, tālr. 28632869.

Jaunsargu apmācības programmu īsteno Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs, un dalība Jaunsardzes nodarbībās, pārgājienos un nometnēs jaunsargiem ir bez maksas. Par jaunsargu var kļūt ikviens jaunietis, kurš vēlās iestāties Jaunsardzē, vispirms kļūstot par jaunsargu kandidātu. Aicinām pievienoties Jaunsardzes kustībai Talsu un Rojas novadu jauniešus. Papildus informāciju par Jaunsardzi var iegūt mājas lapā www.rjc.gov.lv.


Jaunsargi tiksies Spārē

10-07-2013

Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs Jaunsardzes departamenta 1.novada nodaļa no 11.jūlija līdz 14.jūlijam Talsu novada, Ģibuļu pagasta, Spāres muižas apkārtnē organizē sava novada nometni-salidojumu „JaunSpāre 2013”.

Nometnē-salidojumā piedalīsies ap 240 jaunsargiem no Kurzemes un daļa Zemgales, pārstāvot visas RJC JD 1.novada nodaļas jaunsargu vienības, kā arī no „Kodututred” un „Noored Kotkad” Igaunijas ieradīsies komanda, kas pārstāvēs Igauniju.

Lai veicinātu visa novada jaunsargu vienību savstarpējo sadarbību, stiprinātu reģionālo identitāti un praktiskās nodarbībās nostiprinātu mācību procesa laikā iegūtās zināšanas, tika pieņemts lēmums šovasar rīkot visa novada jaunsargu vienību nometni-salidojumu. Divus iepriekšējos gadus pēc kārtas jaunsargiem vasarā tika rīkotas reģionālās praktiskās mācības Talsu, Aizputes, Saldus un Jelgavas novados.  

Pasākumu programmā paredzēts: pārgājiens ar orientēšanās elementiem „Iepazīsti Spāri”, vienību prezentācijas, tikšanās ar NBS SUV karavīriem, sporta spēles - „Ūdens pasaule”, „Zemes pasaule”, „Gaisa pasaule”, tūrisms, šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, vakara atpūtas pasākums, nakts trase un citas individuālās un komandu veidošanas aktivitātes.

Jaunsargiem dalība šajā pasākumā ir kā balva, par aktīvu dalību Jaunsardzē un jaunākie jaunsargi plecu pie pleca ar vecākiem jaunsargiem piedalīsies visās aktivitātēs. Komandu vecākā pienākumus pildīs jaunsargi, kas jau vairākus gadus apguvuši Jaunsardzes mācību programmu un nostiprinās savas līdera prasmes.

12.jūlijā ar nometnes-salidojuma dalībniekiem tiksies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra amatpersonas.

Pasākuma sekmīgai norisei atbalstu sniedz:

Aizsardzības ministrija, Talsu novada pašvaldība, Talsu novada „Spāres muiža”, Kuldīgas novads, Jelgavas novads, Ventspils novads, Auces novads, Talsu tūrisma informācijas centrs, SIA „Krauzers”, Zemessardzes 45.NBN un ZS 46.KB.

 

Informāciju apkopoja un sagatavoja:

• RJC JD 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols (tālr. 26166064)


Talsu novada jaunsargi svinīgi sola „Augsim Latvijai”

28-01-2013

Piektdien, 25. janvārī, plkst. 16.00 Talsu novada muzejā pulcējās Talsu novada jaunsargu kandidāti, lai dotu svinīgo solījumu. Jaunsargu svinīgo solījumu pieņēma Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta (turpmāk - RJC JD) 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols.

Kā tradīcija Jaunsargu svinīgajam solījumam Talsu novadam kļuvis Talsu novadpētniecības muzejs, kurā jaunsargu kandidāti pulcējās katru gadu, lai svinīgos apstākļos kļūtu par jaunsargiem.

Jaunsargu Svinīgā solījuma ceremonija iesākas ar jaunsargu instruktora štāba virsseržanta Gata Tālberga ziņojumu RJC JD 1. novada nodaļas vadītājam Dainim Karolam, kurš uzrunājot topošos jaunsargus atzīmēja: „Svinīgā solījuma nozīmīgumu, kuru nozīmi daļa no Jums apzināsies tikai pēc gadiem. Tāpat kā iemaņas, kuras jaunsargi iegūst mācību procesā var noderēt pēc vairākiem gadiem, bet esiet pārliecināti tās noderēs.” Uzruna tika pabeigta ar vārdiem: „Gods kalpot Latvijai. Dievs svētī Latviju”, pēc kuras atskanēja Latvijas himna, kuru kopīgi dziedāja visi klātesošie.

Pēc RJC JD 1. novada nodaļas vadītāja Daiņa Karola komandas pieņemt jaunsargu svinīgo solījumu, jaunsargu kandidāti deva jaunsargu svinīgo solījumu: “Es, (vārds, uzvārds), Latvijas Republikas jaunsargs svinīgi apsolos nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai manas dzimtās zemes un Latvijas tautas labā. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus.”

Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs uzsvēra Jaunsardzē gūto zināšanu un rūdījuma nozīmi. „Šodien ir svētki Jums, ģimenēm un skolai, kur mācaties, kā arī novadam un Latvijai, jo Jūs esat jaunā maiņa, kas valsti cels saulē un padarīs par vietu, kur dzīvot, strādāt, mācīties.”

Talsu novada domes priekšsēdētājs pateicās RJC JD 1. novada nodaļai par sadarbību daudzu gadu garumā, jo ikvienos svētkos, kas veltīti Latvijai vai ir ar patriotisku noskaņu, piedalījušies arī jaunsargi. Talsu novada domes vārdā tika sveikti četri Talsu novada jaunsargi, par aktīvu dalību Jaunsardzes kustībā Talsu novadā – Kaspars Krūmiņš (Talsu Kristīgā vidusskola), Valters Valgelins (Talsu Kristīgā vidusskola), Jānis Ločmelis (Talsu 2. vidusskola) un Kristaps Ziemelis (Talsu pamatskola).

Šobrīd Jaunsardzes paraugprogrammas apguvi Talsu novadā nodrošina RJC JD 1. novada nodaļa (vadītājs – Dainis Karols, vecākā referente – Imandra Švēde-Grīnberga), kuras pakļautībā uzticētos pienākumus veic jaunsargu instruktori - štāba virsseržants Gatis Tālbergs, Jolanta Jurkeviča, Ilmārs Deksnis un sabiedriskā kārtā Zemessardzes 46. kājnieku bataljona vecākā zemessardze Rota Tesļuka.

Talsu novadā jaunsargu apmācība notiek Talsos, Kalna iela - 6, Talsu pamatskolā, Valdemārpils vidusskolā, Laidzes Profesionālajā vidusskolā, Stendes pamatskolā, Pūņu pamatskolā, Laidzes pamatskolā, Laucienes pamatskolā un Pastendes pamatskolā.

Jaunsargiem nodarbības notiek vienu reizi nedēļā, kā arī bez teorētiskām apmācībām Talsu novada jaunsargi regulāri dodas pārgājienos, piedalās nometnēs un sacensībās, kurās pārstāv Talsu un Laidzes jaunsargu vienības.

Laba sadarbība Talsu jaunsargiem izveidojusies arī ar citu vienību jaunsargiem un radniecisko organizāciju pārstāvjiem Igaunijā. Jaunsardzes kustība devusi iespēju Talsu novada bērniem un jauniešiem piedalīties sacensībās un nometnēs ne tikai Talsu novadā, bet arī citos novados un ārzemēs.

 

 

Inga Priede


Noslēgusies  RJC JD 1. novada nodaļas jaunsargu nometne “Vīru spēles – 20 gadi Jaunsardzei”

 

Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs no 29.oktobra  līdz 1. novembrim Jelgavas novada, Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas apkārtnē organizēja Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta (turpmāk tekstā-RJC JD) 1. novada nodaļas jaunsargu nometni “Vīru spēles – 20 gadi Jaunsardzei”, kurā kopumā piedalījās 24 jaunsargu komandas ar vairāk kā 300 jaunsargiem un jaunsargu instruktoriem.

Šāda veida nometne varēja notikt pateicoties septembrī Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem 2012. gada budžetā, kurš paredzēja papildus finansējuma piešķiršanu aizsardzības ministrijai, lai sekmētu Latvijā saliedētu sabiedrību.  Jaunsardze šo gadu laikā ir pierādījusi sevi kā organizāciju, kurā tiek veidota šāda sabiedrība. Šādas nometnes notika katrā RJC JD novada nodaļā un RJC JD 1. novada nodaļas atbildības teritorijā šī bija pēdējo gadu lielākā nometne. 

Jaunsargiem ierodoties Kalnciema vidusskolas teritorijā,  tie iekārtojās naktsmītnēs, par kurām jau iepriekšējā dienā parūpējās Zemessardzes 1.novada karavīri un zemessargi no Zemessardzes 45.NBN, uzceļot nometnes teritorijā teltis, kuras vēl nesen tika izmantotas Zemessardzes 1.novada mācībās „Lielais zobens 2012”. Visi jaunsargi tika sadalīti 3 rotās, kā arī pirmo reizi vada sastāvā savu darbu uzsāka „Žurnālistu skolas” jaunsargi, kuri pildīja atšķirīgus uzdevumus no pārējiem jaunsargiem. Kamēr trīs rotu jaunsargi iekārtojās teltīs, notika ekipējuma pārbaudes, iepazīšanās ar nometnes rutīnu un dziesmu mācīšanās, jaunsargiem no „Žurnālistu skolas” bija lieliska iespēja noklausīties lekciju par jaunākajām infotehnoloģijām un to piedāvātajām iespējām. Šīs jaunās zināšanas varēja izmantot sadarbojoties ar sacensību atspoguļotājiem SIA "Save the Label", kuri bija vieni no lielākajiem nometnes atbalstītājiem, piedāvājot jebkuram jaunsargam, viņu vecākiem un atbalstītājam vērot sacensību norisi onlainā - mājas lapā www.jaunsargi.lv. Šāda veida sacensību atspoguļošana ir jauna novitāte Latvijā, kurai paredzama liela nākotne, jo kurš tuvinieks, gan negrib nepastarpināti sekot, atbalstīt un just līdzi sacensību vai cita veida pasākuma norisei.

Nometnes atklāšana notika 30. oktobrī, kad pēc RJC JD 1.novada nodaļas vadītāja Daiņa Karola ziņojuma RJC JD direktoram Broņislavam Mačuļskim, tika svinīgi uzvilkts valsts karogs un visi klātesošie nodziedāja Latvijas valsts himnu. Par tradīciju kļuvusi himnas dziedāšana bez papildus mūzikas pavadījuma un tā tika izpildīta ar lepnumu, skaļi un skaisti. Karogu pacēla iepriekšēja gada RJC JD 1.novada nodaļas „Vīru spēļu” uzvarētāji Dobeles vienības jaunsargi.

Nometnes  dalībniekus un viesus uzrunāja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas pārstāve Kaiva Krastiņa, Zemessardzes 1. novada komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, kā arī Kalnciema vidusskolas direktore Mudīte Laumane, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins un RJC JD 1.novada nodaļas vadītājs Dainis Karols.

Laikā no 30. līdz 31. oktobrim nometnes ietvaros notika tradicionālās RJC JD 1.novada nodaļas sacensības jaunsargiem „Vīru spēles”, kuru laikā jaunsargi veica vairāk nekā 40 km garu distanci ar 20 kontrolpunktiem, kuros tika pārbaudītas jaunsargu teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas. „ Sacensības tika rīkotas, lai paaugstinātas grūtības apstākļos pārbaudītu jaunsargu sagatavotību dažādās disciplīnās, pilnveidotu un nostiprinātu jaunsargu fiziskās teorētiskās un militārās iemaņas, reizē izkopjot un pilnveidojot prasmi strādāt komandā. Trases veikšanai jaunsargiem tika atvēlētas 24 stundas, bet vērtējums tika noteikts pēc laika kāds tika patērēts noteiktu uzdevumu izpildei, nevis tam cik ilgā laikā tiek pieveikta visa trase, lai panāktu objektīvu vērtējumu jaunsargiem bija jāveic visi kontrolpunkti, taču ne visi punkti tika vērtēti kopvērtējumā un sacensību laikā jaunsargiem nebija pieejama informācija par konkrētiem punktiem, kuri tiks vērtēti, tādejādi nodrošinot augstu uzdevuma izpildes kvalitāti un izvairoties no neobjektīva vērtējuma, jo atsevišķu uzdevuma izpildei būtiski bija laika apstākļi, kādos tie jāveic. Nosacījums vien tas, ka tas bija jāizdara diennakts laikā” .

Sacensību laikā papildus uzsvars tika likts uz darbu komandā. Trase nebija viegli un katras komandas sajūtas, emocijas paši jaunsargi atspoguļoja „sacensību dienasgrāmatā”, kura tika aizpildīta sacensību laikā. Komandas sastāvu veidoja 11 jaunsargi, kas, protams, uzliek komandas veidošanai papildus slodzi, jo katrs jaunsargs ir personība un tikai motivētākajām, saliedētākajām un viens otru atbalstošiem jaunsargiem bija iespējams šo trasi veikt un kā pierādīja sacensību fināls, tikai viena komanda to nespēja. Pārējās komandas atrada tā saucamo „komandas garu”, kurš palīdzēja veikt trasi un uzdevumus.

Finišā komandas sagaidīja ne tikai finiša tiesnesis, bet arī „Žurnālistu skolas” jaunsargi, kuri fiksēja komandu radītās emocijas, ierodoties finišā, un atspoguļot, kā arī noformulēt jautājumus viņiem palīdzēja iepriekšējā dienā iegūtās zināšanas, kuras viņiem sniedza Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta pārstāve Daina Ozoliņa.

Kā noskaidroja jaunsargi - žurnālisti, daudzām komandām trasē palīgs bijis kopīga dziedāšana, uzslavas par labi paveiktiem kontrolpunktiem, savstarpēja vienotība, mērķis un devīzes, kuru pieminot trases grūtākajos brīžos, palīdzējis sasniegt finišu – „Cīnies un nekad nepadodies!”, „Visi par vienu, viens par visiem”, „Dzīve ir skaista”, „Malači”. RJC JD 1.novada nodaļas 405.Saldus jaunsargu vienībai 4.vietu palīdzēja iegūt pašiem savs iedomu draugs Igors Plēve, kurš šo komandu motivēja un trasē dzina uz priekšu, lai komanda nepagurtu. Katra komanda bija izvēlējusies savu motivācijas veidu un sistēmu, kā izturēt trasi un šajās sacensībās atspoguļojas ne tikai jaunsargu darbība, bet arī jaunsargu instruktoru ikdienā ieguldītais darbs sagatavojot jaunsargus trasei, kur vēl pagājušo gadu notika prestižās Zemessardzes sacensības „Zemessardzes izlūkpatruļa – 2011”.

Izraksti no jaunsargu komandu sacensību dienasgrāmatām –

401. Laidzes – Rojas komanda: „Šis pārgājiens bija gan morāli, gan fiziski grūts. Daudziem sāka sāpēt kājas un pleci, bet katrā bija kāda optimisma dzirksts, kas dzina mūs uz priekšu. Pārgājiens bija ļoti aizraujošs, kā arī nogurdinošs un garš, taču komandā viens otru atbalstījām un tas deva spēku turpināt ceļu. Tādas emocijas kā ieguvām trasē neiegūsim nekur citur kā „Vīru spēlēs”.”

Kalni – 2 komanda: „daudziem jau veras acis ciet, bet mēs nedomājam padoties. Kaut bija lūzuma punkts, bet labs komandas gars un kā viens instruktors teica: „atceraties, ka ar katru soli esam tuvāk siltajām mājām.”Šis teiciens ir mūsu stimuls un vēl tikai 7 kontrolpunkti, kurus mēs paveiksim godam.”

Kalni-1 komanda: „”Vīru spēles” mums ļoti patika un tas nekas, ka naktī komandas starpā radās nelielas nesaskaņas, mēs tās mācējām atrisināt un ar dziesmu doties tālāk. Uzdevumi bija interesanti un šīs 21 stundas, ko pavadījām trasē pagāja interesanti, varētu teikt, ka pat nemanījām kur aizskrien laiks.”

Ventspils – 2 komanda: „Kopumā komanda ir ļoti pacilāta, ka esam tik ļoti saliedējušies, tikai šo trīs aizvadīto dienu laikā. Vienbalsīgi piekrītam, ka esam spējīgi uzticēties viens otram dažādās dzīves situācijās. Šī nometne papildina mūsu komandas cietos mūrus.”

413.Pāvilostas komanda: „Un nu pienāca klāt pašas beigas, kur pirms finiša bija jānomazgā kājas dīķītī, tas bija ļoti atsvaidzinoši un turpinājām ceļu uz finiša taisni. Šis brīdis bija laimīgs visiem, jo zina, ka šis notikums tūlīt beigsies un ir laiks atpūtai un gulēšanai. Tagad ikviens ir lepns par paveikto un ir gandarīts, ka izturēja šo smago pārbaudījumu!”

416.Liepājas komanda: „Šīs „Vīru spēles” būs ļoti spilgtas mūsu atmiņā. Uzmundrināja gan pašu instruktoru interese par mūsu uzdevuma izpildi, gan otras Liepājas komandas jušana līdzi un palīdzēšana atrast kontrolpunktus. Kopā mūsu komanda izgāja cauri visiem iespējamiem garastāvokļiem šo 24 stundu laikā! Neaizmirstama pieredze! Paldies!”

Pirmā novembra rīts jaunsargiem iesākās ar nometnes vietu sakopšanu un gatavošanos nometnes noslēguma parādei. Pirms svinīgā notikuma jebkuram interesantam tika dota iespēja iepazīties ar Zemessardzes 3.novada ZS 54.ITNB Saldus rotas un  NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīru rīcībā esošo ekipējumu, kurš tiek izmantots ikdienas uzdevumu veikšanai. Minētais ekipējums un karavīru stāstījums izraisīja neviltotu jaunsargu interesi un kā rāda statistika, kāds jaunsargs izaugot noteikti ar laiku dienēs šajās vienībās.

Noslēguma parāde iesākās ar katras rotas dziesmu, kuru jaunsargi apguva jau pirmajā nometnes dienā un kā novērtēja jaunsargu instruktori, viņu jaunsargi to izpildījuši vislabāk.

Šogad katru nometnes dalībnieku noslēguma parādē ar svinīgu uzrunu uzrunāja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis, kurš personīgi ar medaļām un kausiem sveica sacensību „Vīru spēles” pirmo triju vietu ieguvējus –

1.vieta – 407.Saldus (jaunsargu instruktors R.Tuka);

2.vieta – 502.novads (jaunsargu instruktors O.Karls un sabiedriskie jaunsargu instruktori);

3.vieta – 412.Kazdangas komanda (jaunsargu instruktors K.Rudītis).

RJC JD 1.novada nodaļas 407.Saldus jaunsargu vienības jaunsargi  lielo ceļojošo kausu šogad novada „Vīru spēļu” vēsturē ieguva trešo reizi, kas ir ļoti labs rezultāts un liecina gan par jaunsargu ieguldīto individuālo darbu, gan instruktora ikdienas darbu veidojot komandu. Ja 407.Saldus jaunsargu vienības jaunsargi iegūtu ceļojošo kausu trešo reizi pēc kārtas, tas paliktu vienību jaunsargu rīcībā uz visu laiku, taču šādus rezultātus līdz šim nav izdevies sasniegt nevienai jaunsargu komandai.

Katra komanda saņēma piemiņas balvas un RJC JD 1.novada nodaļas pateicību saņēma sacensību trases organizators 502.Kalnciema jaunsargu vienības jaunsargu instruktors Oskars Karls un Jelgavas novada balvu 502.Kalnciema jaunsargu vienības jaunsargi. Kalnciema vidusskola un tās apkaime par nometnes norises vietu tika izvēlēta, jo te darbojas šobrīd Latvijā viena no lielākajām un aktīvākajām jaunsargu vienībām -  RJC JD 1.novada nodaļas 502. Kalnciema jaunsargu vienība un lielu atbalstu tai sniedz Jelgavas novada dome.

RJC JD 1.novada nodaļas jaunsargu vienību jaunsargi bija sagatavojuši esejas „Latvijas Jaunsardzei 20”. Nometnes „Žurnālistu skolas” jaunsargi par labāko atzina RJC JD 1.novada nodaļas 414.Aizputes jaunsargu vienības Priekules vidusskolas jaunsardzes Ineses Bražes eseju, kurā rakstīts: „Jaunsardze – tā ir mūsu nākotne. Tā kā Jaunsardze ir brīvprātīga, tas nozīmē, ka jaunietis, kurš ir iestājies Latvijas Jaunsardzē, ir to darījis ar mērķi – būt savai Tēvzemei par atbalstu. Jaunsardzes svinīgais solījums ir dzīvības vārdi, kas darbosies šo jauniešu dzīvēs Latvijas labā.”

Jau pēc tradīcijas, noslēdzoties nometnei, tika paziņota nākamā RJC JD 1.novada nodaļas jaunsargu „Vīru spēļu” norises vieta, kura 2013.gada oktobrī notiks Saldus novadā 409.Kalnu jaunsargu vienības atbildības teritorijā, par trases izveidošanas atbildīgo nozīmējot jaunsargu instruktoru Aināru Lapu, kuras vienības jaunsargi šogad ieguva 5.vietu un ieguva RJC JD 1.novada nodaļas pateicību par labāko sagatavoto „Vīru spēļu” vienības vimpeli, kuru gatavoja katras vienības jaunsargi.

Sekmīgai nometnes norisei savu atbalstu sniedza Jelgavas novada dome, Kalnciema vidusskola, Zemessardzes 1.novads, ZS 45.NBN, ZS 51.KB, ZS 52.KB, Zemessardzes 3.novada ZS 54.ITNB, NBS Sauszemes spēku kājnieku brigāde, Ventspils novada dome, SIA „Dizains un poligrāfija”, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrai, SIA "Save the Label".

Papildus informāciju par nometnes norisi iespējams iegūt – www.rjc.gov.lv (sadaļas – aktualitātes, foto); www.sargs.lv (sadaļa – Jaunsardze), www.jaunsargi.lv, TV raidījums „Laiks vīriem” (03.11.2012.), LTV 7 Aktualitātes (Komercinformācija 04.11.2012.) un citos masu saziņas līdzekļos.

Informāciju apkopoja un sagatavoja:

RJC JD 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols (tālr. 26166064)

 

 


Septembrī atsākas nodarbības jaunsargiem

10-09-2012

Ar jauno mācību gadu Talsu un Rojas novada skolās atsākas jaunsargu nodarbības. Jaunsardzes programmu var apgūt jaunieši no 10 līdz 21 gada vecumam.

Jaunsargu apmācības Talsu pilsētas jauniešiem notiek Talsos, Kalna ielā 6. Par konkrētu nodarbību dienu un laiku sazināties ar jaunsargu instruktoru. Talsu skolām instruktors Gatis Tālbergs, tālr. 28659352. Tāpat jaunsargu nodarbības Gatis Tālbergs turpinās vadīt Laidzes Profesionālajā vidusskolā, Pūņu pamatskolā, Valdemārpils vidusskolā, Pastendes pamatskolā.

Laidzes pamatskolā atsāksies jaunsargu nodarbības pie jaunsargu instruktora Ilmāra Dekšņa, tālr. 28315378.

Laucienes pamatskolā, Talsu pamatskolā un Rojas vidusskolā jaunsargu nodarbības turpinās vadīt jaunsargu instruktore Jolanta Jurkeviča. Par nodarbību laikiem sekot līdzi informācijai, kas tiks izlikta skolās pie ziņojumu dēļa vai zvanīt instruktorei Jolantai Jurkevičai, tālr. 28632869.

Jaunsargu apmācības programmu īsteno Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs, un dalība Jaunsardzes nodarbībās, pārgājienos un nometnēs jaunsargiem ir bez maksas. Par jaunsargu var kļūt ikviens jaunietis, kurš vēlās iestāties Jaunsardzē, vispirms kļūstot par jaunsargu kandidātu.

Aicinām pievienoties Jaunsardzes kustībai Talsu un Rojas novadu jauniešus.

 

Papildus informāciju par Jaunsardzi var iegūt mājas lapā www.rjc.gov.lv.


Talsu un Rojas novada jaunsargi dodas diennakts pārgājienā un talko Laidzes pagastā

            No 21. - 22. aprīlim tika organizēts 401. Laidzes un 402. Talsu jaunsargu vienību diennakts pārgājiens un talka. Vairāk kā 40 jaunsargi no Talsu, Rojas, Laidzes, Laucienes un Pastendes skolām veica pārgājienu uz Laidzes pagastu, kur bija paredzēta nakšņošanas vieta.

            Pirms iekārtot apmešanās un nakšņošanas vietu, jaunsargi izpildīja savu pienākumu, piedaloties Latvijas Lielajā talkā, sakopjot savu tuvāko apkārtni savu vienību instruktoru štāba virsseržanta Gata Tālberga, Jolantas Jurkevičas un Ilmāra Dekšņa vadībā. Talkas darbi Laidzes pagasta teritorijā turpinājās līdz pusdienlaikam. Šajā laikā tika uzkoptas ceļu malas vairāku kilometru garumā, kā arī Rocežu kapu teritorija, kur atdusas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris T. Vesmonis. 

            Pēc talkošanas 1. un 2. mācību līmeņa jaunsargi rūpējās par nakšņošanas vietas iekārtošanu. Kad satumsa, jaunsargiem tika organizēta nakts orientēšanās apvidū, iekļaujot maršrutā gan ceļus, gan lauka un meža apvidu. Katrā kontrolpunktā bija uzdevums jautājuma formā par jaunsargu mācību procesā izmantotajām tēmām. 

Uzdevumi 1. un 2. mācību līmeņa jaunsargiem nebija viegli, taču, kopā ar grupu komandieriem no vecāko grupu jaunsargu vidus, visi komandu dalībnieki ar uzdevumiem tika galā.

 Daļai jaunsargu šis bija pirmais pārbaudījums saviem spēkiem un emocionālajai noturībai. Piedaloties šādā izturības pārgājienā emocijas bija visdažādākās. Pārgurums darīja savu, taču jaunsargiem bija gandarījums par paveikto un neviltots lepnums, ka nav padevušies grūtību priekšā. Rezultātā, kopējiem spēkiem, tika sasniegti jaunsargu instruktoru izvirzītie uzdevumi.

 

Informāciju sagatavoja:

• RJC JD 1. novada nodaļas jaunsargu instruktore Jolanta Jurkeviča (tālr.28632869).


Jaunsargi «Lielajā talkā» sakops kritušo karavīru piemiņas un atdusas vietas, kultūrvēsturiskus objektus, skolu un novadu teritorijas

19-04-2012

Šogad, jau piekto gadu pēc kārtas, 21. aprīlī vienlaikus visā Latvijā notiks lielākā vides sakopšanas kustība – «Lielā talka», un tajā aktīvi piedalīsies arī Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1314 jaunsargi no visiem Jaunsardzes novadiem. No 1. novada nodaļas piedalīsies 512 jaunsargi, no 2. novada – 228 jaunsargi un no 3. novada – 62 jaunsargi. Jaunieši sakops kritušo karavīru piemiņas un atdusas vietas, apskates un kultūrvēsturiskus objektus, skolu un novadu teritorijas.

Jaunsardzes departamenta 1. novada jaunsargi sakops Brīvības cīņās kritušo saldenieku un Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera A. Dannenberga atdusas vietu Saldus pilsētas kapos un Ziemeļu fortus Liepājā. Sadarbībā ar Priekules pašvaldību un Priekules vidusskolu jaunsargi uzposīs apkārtni un piedalīsies militārās šķēršļu trases izveidē. 1. novada jaunsargi uzkops arī Kandavas, Jelgavas, Jelgavas lidlauka, Ventspils, Piltenes un Talsu novada Laidzes pagasta apkārtni.

Jaunsardzes departamenta 2. novada jaunsargi sakops Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas vietas Gaujienā, piemiņas vietas kritušajiem 1919. gadā par Latviju Karvā, Alūksnes novadā, Brīvības cīņās kritušo kapu vietas Bozovas kapos Kārsavas novadā, 6. Jelgavas kājnieku pulka brīvības cīņu piemiņas vietu, Garnizona kapus Alūksnē, Kārsavas Brīvības cīņās kritušo kapu vietas un to apkārtni un Ciblas kapukalnu. Jaunsargi strādās Krāslavas parkā, tīrīs Alūksnes ezera takas, ezera malu, kā arī Jaungulbenes arodvidusskolas, Aglonas vidusskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Madonas sporta centra un Jaunaglonas arodvidusskolas apkārtni.

 

Jaunsardzes departamenta 3. novada jaunsargi talkas dienā strādās Vilku karjerā Madlienā, Mangaļsalā, sakārtos Allažu un Kauguru pamatskolu apkārtni, veiks labiekārtošanas darbus 22. Zemessardzes bataljona teritorijā.

_____________________________________________________________________

Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaikus izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā. Ar informāciju par Jaunsardzi var iepazīties interneta vietnē - www.rjc.gov.lv.

Informāciju sagatavojusi
Vineta Žilinska,
Rekrutēšanas un jaunsardzes centra
Militārās informācijas departamenta
Militārās informācijas nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts:
vineta.zilinska@rjc.gov.lv

Zemessardzes komandieris piešķir apbalvojumu RJC JD 1. novada nodaļas vadītājam Dainim Karolam

13-04-2012

 

2012. gada 11. aprīlī Talsos Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta (turpmāk tekstā – RJC JD) 1. novada nodaļas darbinieku sapulces laikā Zemessardzes pārstāvis pasniedza RJC JD 1. novada nodaļas vadītājam Dainim Karolam Latvijas Republikas Zemessardzes komandiera trešās pakāpes apbalvojumu Goda zīmi "PAR KALPOŠANU TAUTAI UN LATVIJAI" ar tiesībām Goda zīmi nēsāt. Apbalvojumu piešķīris Zemessardzes komandieris pulkvedis Leonīds Kalniņš.

Kā atzina RJC JD 1. novada nodaļas vadītājs Dainis Karols, šī Goda zīme ir Zemessardzes komandiera apliecinājums ne tikai manam darbam, bet visam RJC JD 1. novada nodaļas darbinieku padarītajam un stimuls nākotnē ar vēl lielāku atdevi pildīt uzdotos pienākumus.

Zemessardzes komandieris apbalvojumu piešķir kā atzinības zīmi par nopelniem Zemessardzes attīstības veicināšanā un valsts aizsardzības stiprināšanā, par godprātīgu kalpošanu savai tautai un Latvijas valstij.

 

Goda zīmes devīze ir: Par kalpošanu tautai un Latvijai.

 

Imandra Švēde-Grīnberga

RJC JD 1. novada nodaļas vecākā referente


Jaunsargi kārto noslēguma testus Dobelē un kļūst par zemessargiem

Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta organizētajā nometnē Dobeles Zemessardzes 51. kājnieku bataljona teritorijā četri 402. Talsu jaunsargu vienības jaunsargi no Talsu novada, laikā no 08.- 11. martam parādīja vairāku gadu garumā Jaunsardzē uzkrātās zināšanas, iemaņas un prasmes.

No kreisās Vita Plūksna un Madara Podkalne lauka kaujas iemaņu uzdevumā

Ik gadu jaunsargu noslēguma testus kārto vismaz 18 gadus sasniegušie jaunsargi, lai pārliecinātos par savām zināšanām un iegūtu apliecību par veiksmīgu jaunsardzes programmas pabeigšanu. Lai veiksmīgi nokārtotu testus, ir jāiegūst vismaz 50 punkti no 100 iespējamiem. 75 punkti un vairāk paredz priekšrocības atlasei dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Šogad, lai mazinātu transporta izdevumu izmaksas jaunsargu nogādāšanai uz nometnes vietu, pirmo reizi jaunsargu noslēguma testu nometne tika organizēta novados, to atbildības teritorijās. Jaunsardzes departamenta 1.novada nodaļas un Zemessardzes 1.novada veiksmīgās sadarbības rezultātā, kā nometnes bāzes vieta tika izvēlēts ZS 51.kājnieku bataljons.

Talsu jaunsargu vienības jaunsargi ar savu instruktoru štāba virsseržantu Gati Tālbergu pēc apliecību saņemšanas

Mūsu novada 4 jaunieši bija to 68 Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1. novada nodaļas jaunsargu vidū, kuri Dobelē kārtoja noslēguma testus topogrāfijā, tūrismā, ieroču mācībā, šaušanā ar pneimatisko ieroci, pirmās palīdzības sniegšanā, fiziskajā sagatavotībā, ierindas mācībā.

3 jaunsardzes no Talsu 2. vidusskolas un 1 jaunsargs no Valdemārpils vidusskolas, kurus noslēguma testiem sagatavoja 402. Talsu jaunsargu vienības instruktors štāba virsseržants Gatis Tālbergs, testos uzrādīja ļoti labus rezultātus un uz mājām atveda apliecības, kas apliecina Jaunsardzes programmas veiksmīgu pabeigšanu.

No kreisās jaunsargi Jānis Pēkmanis, Vita Plūksna un Madara Podkalne gatavojoties maskēšanās uzdevumam

Kā likumsakarīgs turpinājums 18 gadus sasniegušajiem jaunsargiem ir dienests Zemessardzē. Pirmo reizi Jaunsardzes vēsturē pēc noslēguma testu nokārtošanas tika organizēts Zemessardzes zvērests tiem jauniešiem, kuri pēc Jaunsardzes programmas  pabeigšanas izteica vēlmi turpināt sevi pilnveidot militārajā jomā dienot Zemessardzē un Dobelē Zemessarga zvērestu deva 48 jaunsargi..

jaunsargi pēc apliecību saņemšanas

Kā atzina RJC JD 1.novada nodaļas vadītājs Dainis Karols: „Jebkuram tiek dota iespēja izvēlēties kuru ceļu iet un esam lepni, ka savulaik izvēlējāties iet Jaunsardzes ceļu. Katrs jaunsargs šajās dienās piedalījās vēsturiskā notikumā, jo kopš 1994.gadu tik daudz jauniešu vienkopus nav iestājušies Zemessardzē. Jaunsargu uzrādītie rezultāti ir ļoti labi un jebkurš jaunietis, kurš jaunsardzē ir bijis kaut vai pāris mēnešus ir ieguvējs visai turpmākajai dzīvei, jo nekad nevar zināt, kad iegūtās iemaņas un zināšanas noderēs.”


Jaunsargu noslēgumu testu apliecības pasniegšanas un Zemessarga zvēresta došanas brīdī piedalījās Aizsardzības ministrijas padomnieks Zemessardzes jautājumos Jānis Derkusovs, Zemessardzes 1.novada komandiera v.i. majors Andris Kniploks, bataljona komandieri un RJC direktors Druvis Kleins, RJC Jaunsardzes departamenta direktors Broņislavs Mačuļskis.

 

Informāciju sagatavoja:

RJC JD 1.novada nodaļas jaunsargu instruktore

Jolanta Jurkeviča

Foto: Imandra Švēde-Grīnberga

Notikumu kalendārs

Februāris, 2017
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Tīkla kamera


Skatīt tiešraidi no tīkla kameras

Laika ziņas