Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Aktualitātes

Pieejams finansējums dalībai starptautiskās izstādēs, konferencēs un tirdzniecības misijās

Uzņēmuma dalība starptautiskā izstādē, konferencē un tirdzniecības misijā var palīdzēt sasniegt lieliskus rezultātus – piesaistīt jaunus klientus un sadarbības partnerus, kāpināt pārdošanas apjomus un veicināt produktu atpazīstamību, tomēr tas ir laikietilpīgs uzdevums, kas prasa lielus finansiālus ieguldījumus.

Pateicoties programmai „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” ārvalstu tirgus kļuvis vēl tuvāk – Latvijas uzņēmumiem ir iespēja atgūt 50% no kopējām izmaksām par dalību starptautiskajos pasākumos. Turklāt finansējumam var pieteikt gan plānotās, gan jau realizētās aktivitātes*

Lai saņemtu bezmaksas konsultācijas par dalību programmā „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings”, kā arī sagatavotu pieteikumu finansējuma saņemšanai, aicinām Jūs sazināties ar VATP Biznesa inkubatora speciālistiem.

 „SIA „Ambline” ir jauns uzņēmums, kas piedāvā saviem klientiem roku darinātus tekstilizstrādājumus no lina vijumā ar dzintara pavedienu. Viens no efektīvākajiem mārketinga instrumentiem produkta prezentēšanai ārvalstīs ir dalība izstādēs, kas prasa lielus finansiālus ieguldījumus. Taču pateicoties programmai „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” starptautiskās izstādes ir pieejamas arī jaunajiem uzņēmumiem – dalībai Vācijas izstādē „Infa 2013” saņēmām finansējumu 50% apmērā. Noteikti arī turpmāk izmantosim šis programmas priekšrocības, lai parādītu pasaulei unikālo Latvijas produktu!” – Edgars Dzalbe, SIA „Ambline” īpašnieks

Par attiecināmajām izmaksām dalībai starptautiskās izstādēs, konferencēs un tirdzniecības misijās tiek uzskatītas:

·         Pasākumu organizatoru noteiktā:

-          Dalības maksa;

-          Reģistrācijas maksa;

-          Maksa par informācijas izvietošanu katalogā;

-          Nomas maksa par stenda konstrukciju un ekspozīcijas laukumu.

·         Komandējuma izmaksas ne vairāk kā 3 uzņēmuma darbiniekiem:

-          Dienas nauda;

-          Izdevumi par viesnīcu;

-          Ekonomiskās klases sabiedriskā transporta izmaksas

Finansējums pieejams Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētās programmas „Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.3.1.1.1 apakšaktivitātes „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” sesto un turpmākajām kārtām” ietvaros.

 

Papildus informācija un konsultācijas:

VATP Biznesa inkubators

Tālr.: +371 63629661

Mob.tel.: +371 26220258

E-pasts: bi@vatp.lv

www.vatp.lv

 

*Realizētās aktivitātes var pieteikt finansējuma saņemšanai 3 mēnešu laikā pēc aktivitātes noslēgšanās.

 

 


 

Aicinām izmantot finansējumu biznesa attīstībai 

 

VATP Biznesa inkubators informē, ka līdz š.g. 24. oktobrim iespējams pieteikties finansējumam dažādu ar biznesa attīstību saistīto pakalpojumu segšanai. Maksimālais atbalsts, ko uzņēmumi var saņemt VATP Biznesa inkubatorā ir 85%. 

Vēršam uzmanību, ka pieteikties finansējumam var arī uzņēmumi, kuri šobrīd vēl neizmanto Biznesa inkubatora pakalpojumus. 

Atbalstāmo pakalpojumu saraksts sevī ietver biznesa plāna izvērtēšanu un sagatavošanu, grāmatvedības pakalpojumus, prototipa izstrādi, uzņēmēju apmācības, personāla atlasi, tehnoloģiju konsultācijas, vietējā un starptautiskā mārketinga pakalpojumus u.c. 

Kā jau sākumā tika minēts, tad maksimālais atbalsts, ko uzņēmumi var saņemt ir 85%, taču minētā atbalsta intensitāte atkarīga no uzņēmuma vecuma. Kopējais 2013.gada 4. uzsaukumā pieejamais finansējums ir 60 000 LVL.

Iesniegt pieteikumus (ORIĢINĀLUS) finansējuma saņemšanai ir iespējams līdz 2013. gada 24.oktobrim plkst. 16:00 personīgi Ventspilī, Inženieru ielā 101, Talsos, Miera ielā 35 vai ar pasta sūtījumu (pasta sūtījuma saņemšanu nodrošināt līdz 2013.gada 24.oktobrim).

Pirms pieteikuma iesniegšanas, uzņēmumi tiek aicināti tā saturu pārrunāt ar VATP Biznesa inkubatora administrāciju, lai pārliecinātos par pieteikuma atbilstību prasībām. Ar prasībām iespējams iepazīties šeit.

Iesniegtie pieteikumi tiks izvērtēti nākamajā Atbalsta piešķiršanas komisijas sēdē oktobra beigās. Vairāk par VATP BI sniegtajiem pakalpojumiem un uzņēmējiem pieejamo atbalstu lasi šeit. 

Informāciju sagatavoja:
Madara Grinvalde
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Mob: +371 29289510
E-pasts: madara.grinvalde@vatp.lv
Web: www.vatp.lv

 


Aicinām pieteikties izstādei “Vide un enerģija 2013” 

Zaļo tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar Latvijas Biznesa inkubatoriem aicina uzņēmumus, kuri ražo vai sniedz pakalpojumus zaļajās nozarēs vai labvēlīgi ietekmē apkārtējo vidi, izmantot atbalsta iespējas un pieteikties dalībai kopstendā izstādes “Vide un enerģija 2013” ietvaros. 

Starptautiskā enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstāde notiks jau 9.reizi no š.g. 17. līdz 20. oktobrim izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā. 

Izstādē tiks prezentēti energoefektivitātes, energoapgādes, vides tehnoloģiju un infrastruktūras uzlabošanas risinājumi, kā arī tiks iepazīstināta atjaunojamās enerģijas resursu efektīva izmantošana. 

Zaļo tehnoloģiju klastera stends sastāv no divām daļām: 

 1. Elektromobiļu stends [84 m2],
 2. Kopstends [42 m2] ar uzņēmumiem, kas ražo vai sniedz pakalpojumus zaļajās nozarēs. Paredzēta Demo Eko Māja, kur uzskatāmi tiks parādīti, kā mūsdienās var dzīvot zaļi – sākot ar pasīvās mājas būvniecību, saules paneļiem un kolektoriem, zemes un gaisa siltumsūkņiem, vēja ģeneratoriem, Eko spuldzītēm un citām svarīgām zaļā aprīkojuma komponentēm, līdz elektrovelosipēdiem pieaugušajiem un elektrotrīsriteņiem bērniem. 

Uzņēmumu ieguvumi no dalības kopstendā: 

 • Vienota noformējuma kopstends;
 • Augsta Demo Eko Māja apmeklētība, kas dos iespēju satikt potenciālos klientus un sadarbības partnerus;
 • Potenciālas sadarbības iespējas veidošana ar kopstenda dalībniekiem;
 • Dalība Zaļo tehnoloģiju klastera organizētajā paneļdiskusijā, iespēja sevi prezentēt;
 • Organizatori parūpēsies arī par citām Jūsu īpašajām vēlmēm. 

Gaidīsim pieteikumus dalībai izstādē “Vide un enerģija 2013” līdz 2013.gada 9.oktobrim, rakstot uz e-pastu: salvis.roga@vatp.lv vai zvanot +371 28663400.

 

Informāciju sagatavoja:
Madara Grinvalde
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Mob: +371 29289510
E-pasts:
madara.grinvalde@vatp.lv
Web:
www.vatp.lv

 


Talsu Biznesa inkubatoram pievienojas jauni uzņēmumi

16-09-2013

Augusts izrādījies darbīgs mēnesis ne tikai Ventspilī, bet arī Talsos, kur Biznesa inkubatoram pievienojušies divi jauni un inovatīvi uzņēmumi. Uzņēmumiem piešķirtais atbalsts saistīts gan ar mārketinga plāna izstrādi, vizīšu organizēšanu ārpus Latvijas, kā arī palīdzību aizdevuma piesaistei no Hipotēku bankas. Ar jaunajiem inkubatora dalībniekiem iespējams iepazīties raksta turpinājumā.

SIA „Krāsotava.lv”

Talsiniece Zanda Kajaka, kura jau 7 gadus darbojas metālapstrādes jomā, plāno piedāvāt Latvijas tirgum kvalitatīvus pulverkrāsošanas pakalpojumus.

Pulverkrāsošana ir viena no jaunākajām dažādu virsmu krāsošanas metodēm. Pateicoties nekaitīgumam apkārtējai videi un izcilajai krāsojuma noturībai, pulverkrāsošana ir pierādījusi sevi kā ekonomiski izdevīgu virsmu apstrādes veidu.  Tās būtiskākās priekšrocības: netiek piesārņots gaiss, perfekts stūru pārklājums, ļoti mazi krāsas zudumi, mazs krāsošanai nepieciešamais laiks, lieliska aizsardzība pret koroziju un ķīmisko iedarbību, plaša krāsu izvēle. Pulverkrāsošana nodrošina vajadzīgā biezuma vienmērīgu pārklājumu bez satecējumiem un izlaidumiem pēc vienas krāsošanas reizes. Pulverkrāsošanu izmanto visa metāla veidu un to izstrādājumu krāsošanai, piemēram: Alumīnija profiliem, tērauda konstrukcijām, metāla caurulēm, būvkonstrukcijām, fasāžu elementiem, biroja un dārza mēbelēm, mēbeļu furnitūram, automobiļu diskiem utt.

SIA „SCANDIHOUSES”

SIA “Scandihouses” plāno ražot mazstāvu koka paneļu ēkas. Uzņēmuma pamatprodukcijas klāsts sastāvētu no tādām produktu līnijām kā koka paneļu dzīvojamās un administratīvās ēkas, līmētā masīvkoka dzīvojamās un administratīvā pielietojuma ēkas, atpūtas un pirts ēkas, kā arī koka paneļu palīgēkas un garāžas. Kā SIA “Scandihouses” galvenais noieta tirgus paredzēts Ziemeļeiropas un Baltijas valstis.

Nākamā Atbalsta piešķiršanas komisijas sēde Talsos plānota oktobra beigās, kuras laikā tiks izskatīti jaunie, iesniegtie pieteikumi dalībai biznesa inkubatorā. Maksimālā atbalsta intensitāte ir līdz 85% no uzņēmuma izmaksām. Vairāk par dalību biznesa inkubatorā un iespējamo atbalstu lasi šeit.


Esi gudrs uzņēmējs un padari gudrākus arī savus darbiniekus!

 

Talsu Biznesa inkubators aicina piedalīties apmācībāsTalsu Biznesa inkubators aicina mazos un mikro uzņēmumus (MMU) piedalīties e-komercijas un interneta mārketinga apmācībās tikai par LVL 10 + PVN. 

Apmācības notiks 17. un 18. oktobrī, Talsos. 

Apmācību saturs:

 • Pirmie soļi e-komercijā
 • Mājas lapas plānošana, izstrāde
 • Mārketings e-komercijā
 • Tiesiskais un nodokļu regulējums 

Kursa laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar e-komercijas darbības izpausmes veidiem, sniedzot risinājumu piemērus Latvijas un pasaules Interneta vidē

Mācību laikā dalībnieki saņems padomus, kurus ņemt vērā, sākot izstrādāt savu mājas lapu (e-veikalu, e-izsoli, u.c) gan no satura izstrādes, gan tehnisko iespēju puses. Tāpat tiks aplūkoti arī populārākie e-norēķinu risinājumu veidi, ieskicējot to vidējās izmaksas. Mācību laikā dalībnieki iegūs arī pamatzināšanas e-komercijas tiesiskajā regulējumā.

 

Nenokavē, un piesakies jau šodien!

Pieteikšanās apmācībām līdz 30. septembrim.

Vairāk informācijas www.mmu.lv.
Vairāk informācijas par kursu un pieteikšanos pie Talsu koordinatores Baibas Lorences pa tālruni 29192709 vai pa e-pastu  baiba.lorence@vatp.lv.

 

Apmācības tiek organizētas sadarbībā ar Talsu novada pieaugušo izglītības centru.

 

 


 

                                                              Biznesa inkubators aicina Ventspils un Talsu uzņēmējus

10-09-2013

20.septembrī VATP Biznesa inkubatorā notiks kārtējā Atbalsta piešķiršanas komisijas sēde, kurā tiks lemts par jaunu uzņēmumu uzņemšanu. Līdz ar iestāšanos Biznesa inkubatorā uzņēmumi saņem tiesības pretendēt uz finansiālo atbalstu ar uzņemējdarbības attīstību saistīto vajadzību segšanai. Maksimālā atbalsta intensitāte ir līdz 85% no uzņēmuma izmaksām.

Šobrīd VATP Biznesa inkubatorā reģistrēti vairāk kā 60 uzņēmumi, kas jau izmanto inkubatora sniegtos pakalpojumus Ventspilī un Talsos.

VATP Biznesa inkubators saviem klientiem kopumā piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, kas ļauj nodrošināt biznesa idejas daudz straujāku un veiksmīgu attīstību. Inkubatorā jaunie uzņēmēji tiek nodrošināti ar modernām biroja telpām, nepieciešamo biroja tehniku un, protams, ātru Internetu. Tāpat klientiem tiek dota iespēja izmantot konferenču un sanāksmju zāles ar aprīkojumu. Taču, kā rāda pieredze, svarīgākie ir tieši inkubatora sniegtie konsultāciju pakalpojumi, piemēram, biznesa plāna rakstīšana, grāmatvedība, produktu prototipu izstrāde, finansējuma piesaiste no ES fondiem, mentorings un mārketinga aktivitātes.

Ar visiem VATP Biznesa inkubatora pakalpojumiem iespējams iepazīties šeit

Pretendēt uz iestāšanos VATP Biznesa inkubatorā var fiziskas personas, kam ir biznesa ideja un kas plāno to attīstīt BI darbības reģionā. Pieteikties aicinātas arī juridiskās personas, kas nav vecākas par 2 gadiem uz pieteikšanās brīdi, kas atbilst mazā un vidējā uzņēmuma statusam, kam nav maksātnespējas vai nodokļu parādu.
VATP Biznesa inkubators aicina jaunos uzņēmējus sekot līdzi informācijai VATP mājas lapā www.vatp.lv, kur tiek regulāri publicēta informācija par finansējuma pieejamību uzņemējdarbības attīstībai, bezmaksas apmācībām, semināriem un citām aktivitātēm, kas var paātrināt uzņēmumu izaugsmi.


Informāciju sagatavoja:
Madara Grinvalde
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Mob: +371 29289510
E-pasts: madara [dot] grinvalde [at] vatp [dot] lv
Web: www.vatp.lv

 


 

 

Intervija ar Kārli Kukuti „Ideja par savu uzņēmumu jau radās otrajā kursā, tomēr tobrīd, tas šķita kaut kas nesasniedzams un nereāls.”

Kārlis Kukutis ir uzņēmuma „Tulku Nams” valdes loceklis, tulks, uzņēmējs un erudīts cilvēks. Tulku Nams ir vienas pieturas tulkošanas birojs, kas savus tulkošanas pakalpojumus sniedz 26 dažādās valodās, tulkojot visdažādāko nozaru tekstus.

Tulku Nama klienti ir vietēja mēroga uzņēmumi, lieli starptautiski uzņēmumi, citu valstu tulkošanas pakalpojumu sniedzēji kā arī valsts un pašvaldību iestādes.

Intervijā Kārlis Kukutis stāsta par savu karjeras veidošanos, un nelielo taču aizraujošo pieredzi. 

Kas Tevi pamudināja kļūt par tulku? 

Pēc vidusskolas beigšanas biju aizbraucis uz Ventspils Augstskolas atvērto durvju dienu. Todien redzētais atstāja ļoti labu iespaidu, un pēkšņi arī tulka profesija šķita ļoti saistoša. Valodas vienmēr bija labi padevušās un nodomāju, ka šis būtu labākais variants. 

Kāda ir Tava iepriekšējā pieredze? 

Pirms uzņēmējdarbības uzsākšanas man nebija ļoti liela pieredze tulkošanas nozarē, jo Ventspils Augstskolu absolvēju tikai gadu atpakaļ. Tomēr ļoti palīdzēja augstskolā iegūtās zināšanas, kā arī mācību prakses laikā iegūtais, kad Talsu novada pašvaldība nodrošināju rakstiskos un mutiskos tulkojumus, ārvalstu viesu vizīšu laikā.

Pēc augstskolas centos atrast darbu kādā no Latvijas vadošajiem tulkošanas uzņēmumiem, bet man nebija reāla darba pieredze un šie centieni nevainagojās ar panākumiem. Šīs neveiksmes man lika izrādīt interesi par sadarbību ar ārvalstu tulkošanas uzņēmumiem, kuri izrādījās daudz atsaucīgāki un tieši sadarbojoties ar ārvalstu tulkošanas aģentūrām ieguvu plašāku izpratni par profesiju un starptautisko tulkošanas pakalpojumu tirgu. 

Kāpēc izvēlējies kļūt par uzņēmēju? 

Ideja par savu uzņēmumu jau radās otrajā kursā, tomēr tobrīd, tas šķita kaut kas nesasniedzams un nereāls.

Pēc augstskolas absolvēšanas laiku pa laikam atgriezos pie idejas par savu uzņēmumu. Kad uzzināju par Talsu Biznesa inkubatora un Hipotēku bankas sniegto atbalstu šī ideja vairs nešķita nesasniedzama.

Nosaukums – Tulku nams, kāpēc tieši šāds uzņēmuma nosaukums?

Vēlējos, lai nosaukums ataino uzņēmuma darbības nozari. Tulku nams bija pirmais, kas iešāvās prāta, iepatikās un tā arī palika.

Pastāsti, ko nozīme vienas pieturas tulkošanas birojs?

Vienas pieturas tulkošanas birojs nozīmē vairākas lietas, pirmkārt, ka varam tulkot teorētiski visās pasaules valodās. Otrkārt, ka tulkojam gandrīz visu nozaru tekstus un treškārt tulkošanas pakalpojumi sevī iekļauj arī citus, ar tulkošanas procesiem saistītus pasākumus, kurus citi tulkošanas uzņēmumi neveic. Pasaulē vienas pieturas tulkošanas biroji, iespējams, ir vieni no izplatītākajiem, tomēr ir ļoti daudz specializētu pakalpojumu sniedzēju. Piemēram, kas tulko tikai finanšu vai tikai IT nozaru tekstus un neko citu.

Kas ir tās problēmas, ar kurām saskāries uzsākot savu biznesu?

Manuprāt, visgrūtākais ir likt cilvēkiem saprast, kas ir tulkošana un kas ir tas, par ko viņi maksā. It īpaši Latvijā daudziem tā šķiet ļoti vienkārša profesija un līdz ar to arī izmaksām nevajadzētu būt augstām. Bet tas tā nav, vienā projektā var iesaistīt pat vairāk par pieciem cilvēkiem, ir nepieciešamas specializētas zināšanas, aprīkojums, laiks utt. Bieži vien ir vieglāk sadarboties ar ārvalstu uzņēmumiem, kas zina, ko vēlas un ir gatvi par to maksāt, jo enerģijas un laika patēriņš stāstot, kāpēc tas ir jādara tā un kāpēc tas maksā ir nomācošs. Bieži vien vietēji pakalpojuma patērētāji ir spiesti pārmaksāt, jo tas lētākais nav izrādījies tas labākais. Vietējie tulki un tulkošanas biroji, kas ļoti izteikti nodarbojas ar ļoti neadekvātu cenu dempingu, nepalīdz vietējo tulkošanas pakalpojumu patērētāju izglītošanā. Ne velti saka, ka tulkošana ir visnesvarīgākais svarīgais pakalpojums. 

Kas ir uzņēmuma „Tulku Nams” panākumu atslēga? 

Viennozīmīgi – uzdrīkstēšanās un internets. Uzdrīkstēšanās dēļ nav bail doties pie pasaules nozaru vadošajiem uzņēmumiem un teikt, ka mēs Talsos varam izdarīt tieši to ko kas jums ir nepieciešams. Un, pateicoties internetam, varam no Talsiem strādāt vienā ritmā ar klientiem no visas pasaules. Ieslēdzot Skype varam būt visur, ASV, Indijā vai Dienvidkorejā. 

Ko tev ir devis biznesa inkubators? 

Biznesa inkubators ir devis ļoti daudz, principā bez inkubatora atbalsta uzņēmuma nebūtu. Viena puse šim atbalstam ir finansiālā, it paši brīdī kad uzņēmums sper savus pirmos soļu. Otra ir morālā, kad tu jūties, ka tevi atbalsta un palīdz. Dod vērtīgas norādes un palīdz attīstīt tavu ideju. Tieši ticība Tulku Nams gadījumā bija noteicošā, jo, lai veiksmīgi uzsāktu tulkošanas uzņēmumu nav vajadzīgi ļoti lieli līdzekļi, bet ir vajadzīgs padoms. 

Kāda ir atšķirība starp tulku un tulkotāju? 

Tulks nodarbojas ar mutisko tulkošanu, bet tulkotājs tulko rakstiskos tekstus. 

Ja tev būtu iespēja sākt savu profesionālo karjeru no jauna, vai tu ko mainītu? 

Pilnīgi neko. 

Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt tulkam? 

Tulkam jāpiemīt zinātkārei, tulkam jābūt erudītam un jāgrib mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties. Lieliska izturība pret stresu un zināma līmeņa pedantisms arī nāk par labu. 

Kas ir tas, ko tu novēlētu tiem, kas plāno uzsākt savu biznesu? 

Nebaidīties un nepadoties! 

 

Paldies, Kārli, par interviju! Novēlam, lai viss izdodas!

 


Nāc ar savu ideju uz Biznesa inkubatoru – mēs tev palīdzēsim to realizēt!

08-07-2013

Talsu biznesa inkubators aicina biznesa ideju autorus, kas domā kā realizēt savu biznesa ideju un uzņēmējus, un kuru komercsabiedrība nav reģistrēta ilgāk par diviem, nākt un pieteikties biznesa inkubatorā, saņemot finansējumu tā attīstīšanai. 

Ikvienam, kas uzsāk dalību biznesa inkubatorā ir iespēja iegūt finansiālu atbalstu līdz 85%, lai attīstītu biznesa ideju vai uzņēmējdarbību. Finansiāls atbalsts pieejams produkta vai pakalpojuma parauga izstrādei, vietējam un starptautiskajam mārketingam, klientu piesaistei un pārdošanas konsultācijām, darbinieku apmācībām, mentoringam, IT risinājumu t.sk. mājas lapas izstrādei, grāmatvedībai, juridiskām konsultācijām un citām līdzīgām vajadzībām.

Uzņēmuma SIA „Baltic Textile Production” vadītājs Edijs Brauners: „Uzņēmuma darbības uzsākšana ir bijusi tiešā veidā atkarīga no Talsu Biznesa inkubatora atbalsta. Uzsākšanas etapā atbalsts tika sniegts ražošanas telpu atrašanai un pielāgošanai uzņēmuma vajadzībām, kā arī tika saņemts atbalsts jaunu kolekciju izstrādei un darbinieku apmācībām.Uzņēmums ikdienā cieši sadarbojas ar Talsu Biznesa inkubatora komandu un ir gandarīts par izrādīto profesionālismu un sapratni!

Pieteikumu iesūtīšanas termiņš – līdz 2013.gada 25. jūlijam, plkst.12:00.

Lai pieteiktos darbībai biznesa inkubatorā, kandidātam jāaizpilda pieteikuma veidlapa un tā jāiesūta vai personīgi jānogādā Biznesa inkubatorā (Talsi, Miera iela 35, 1. stāvs). E-pasts: bi@vatp.lv.

Pieteikuma veidlapu iespējams lejupielādēt inkubatora mājas lapā http://www.vatp.lv/atlases-kriteriji.

Vairāk informācijas par biznesa inkubatoru, kā arī atlases un vērtēšanas kritērijiem – www.vatp.lv sadaļā Biznesa inkubators, zvanot pa tālruni 29192709 vai rakstot uz e-pastu bi@vatp.lv.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Lorence

VATP Biznesa inkubatora

Talsu filiāles projektu vadītāja

Miera iela 35, Talsi

Tālr.: +371 63286002

Mob. tālr.: +371 29192709

E-pasts:  baiba.lorence@vatp.lv 

 


Piesakies Biznesa inkubatorā un attīsti savu biznesu!

24-04-2013

Piesakies Biznesa inkubatorā un attīsti savu biznesu!Pieteikumu aicināts iesniegt ikviens gan aktīvi uzņēmēji, kuru komercsabiedrība nav reģistrēta ilgāk par diviem gadiem, gan arī biznesa ideju autori, kuriem idejas realizēšana vēl tikai priekšā.

Uzsākot darbību biznesa inkubatorā, ikvienam ir iespēja iegūt finansiālu atbalstu līdz 85% uzņēmējdarbības un biznesa idejas attīstībai. Pieejams finansiāls atbalsts produkta vai pakalpojuma parauga izstrādei, vietējam un starptautiskajam mārketingam, klientu piesaistei un pārdošanas konsultācijām, darbinieku apmācībām, mentoringam, IT risinājumu t.sk. mājas lapas izstrādei, grāmatvedībai, juridiskām konsultācijām un citām līdzīgām vajadzībām.

Par savu pieredzi sadarbībā ar Talsu biznesa inkubatoru stāsta SIA „Tulku nams” valdes loceklis Kārlis Kukutis: „Biznesa inkubatora sniegtās konsultācijas un personāla ieinteresētībā un atsaucība, bija viens no galvenajiem dzinuļiem savu iespēju apzināšanā. Sniegtās konsultācijas nodrošināja kvalitatīvāku biznesa plāna izstrādi, kā rezultātā piesaistīts bankas finansējums un nodrošinātas drošākas starta pozīcijas tirgū.”

 

Pieteikumu iesūtīšanas termiņš – līdz 2013.gada 30. aprīlim, plkst.12:00.

Lai pieteiktos darbībai biznesa inkubatorā, kandidātam jāaizpilda pieteikuma veidlapa un tā jāiesūta vai personīgi jānogādā Biznesa inkubatorā (Talsi, Miera iela 35, 1. stāvs). E-pasts: bi@vatp.lv.

Pieteikuma veidlapu iespējams lejupielādēt inkubatora mājas lapā http://www.vatp.lv/atlases-kriteriji.

Vairāk informācijas par biznesa inkubatoru, kā arī atlases un vērtēšanas kritērijiem – www.vatp.lv sadaļā Biznesa inkubators, zvanot pa tālruni 29192709 vai rakstot uz e-pastu bi@vatp.lv.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Lorence

VATP Biznesa inkubatora

Talsu filiāles projektu vadītāja

Miera iela 35, Talsi

Tālr.: +371 63286002

Mob. tālr.: +371 29192709

E-pasts:  baiba.lorence@vatp.lv

Realizē savu biznesa ideju Biznesa inkubatorā!

Talsu biznesa inkubators aicina biznesa ideju autorus un uzņēmējus pieteikties darbībai biznesa inkubatorā un finansējuma saņemšanai savas biznesa idejas attīstībai.

Pieteikties var ikviens, kuram ir biznesa ideja, un kurš ir gatavs tās labā strādāt ar patiesu degsmi, uzrādot strauju izaugsmi un attīstību, gan uzņēmēji, kuru komercsabiedrība nav reģistrēta ilgāk par diviem gadiem, gan arī biznesa ideju autori, kuriem idejas realizēšana vēl tikai priekšā.

Uzsākot darbību biznesa inkubatorā, ikvienam uzņēmējam ir iespēja iegūt finansiālu atbalstu līdz 85% uzņēmējdarbības un biznesa idejas attīstībai. Pieejams finansiāls atbalsts produkta vai pakalpojuma parauga izstrādei, vietējam un starptautiskajam mārketingam, klientu piesaistei un pārdošanas konsultācijām, darbinieku apmācībām, mentoringam, IT risinājumu t.sk. mājas lapas izstrādei, grāmatvedībai, juridiskām konsultācijām un citām līdzīgām vajadzībām.

Par savu pieredzi sadarbībā ar Talsu biznesa inkubatoru stāsta SIA „BFA projekts” valdes priekšsēdētājs Vilnis Žolna: „Mūsu uzņēmuma sadarbība ir Biznesa inkubatoru vērtējama kā veiksmīga un noderīga. Biznesa inkubatora atbalstam liela nozīme bija tieši uzņēmuma ārvalstu tirgus apguvē, kā rezultātā tika atrasti sadarbības partneri Zviedrijā un uzsākts produkcijas eksports. Noteikti varu aicināt arī citus uzņēmējus izmantot Biznesa inkubatora sniegtās iespējas Talsos!”

Pieteikumu iesūtīšanas termiņš – līdz 2013.gada 11.februārim, plkst.12:00.

Lai pieteiktos darbībai biznesa inkubatorā, kandidātam jāaizpilda pieteikuma veidlapa un tā jāiesūta vai personīgi jānogādā Biznesa inkubatorā (Talsi, Miera iela 35, 1. stāvs). E-pasts: bi@vatp.lv.

Pieteikuma veidlapu iespējams lejupielādēt inkubatora mājas lapā http://www.vatp.lv/atlases-kriteriji.

Vairāk informācijas par biznesa inkubatoru, kā arī atlases un vērtēšanas kritērijiem – www.vatp.lv sadaļā           Biznesa inkubators, zvanot pa tālruni 29192709 vai rakstot uz e-pastu bi@vatp.lv.

Informāciju sagatavoja:

Baiba Lorence

VATP Biznesa inkubatora

Talsu filiāles projektu vadītāja

Miera iela 35, Talsi

Tālr.: +371 63286002

Mob. tālr.: +371 29192709

E-pasts:  baiba.lorence@vatp.lv 

 


Pienācis laiks iepazīstināt Jūs ar VATP Biznesa inkubatora 2.izdevumu.

VATP Biznesa inkubators šajā pavasarī piedzīvoja ne mazums interesantu notikumu un ceram, ka šī tendence saglabāsies arī turpmāk. Pateicamies Jums par līdzdalību mūsu pozitīvo pārmaiņu laikā un ceram, ka Jūsu vasara būs spilgtu emociju pilna!

IEPAZĪTIES AR BIZNESA INKUBATORA ZIŅĀM JŪS VARAT ŠEIT!

Nākošo Biznesa inkubatora ziņu izdevumu gaidiet vasaras beigās, kad atkal informēsim par aktualitātēm saistībā ar VATP Biznesa inkubatoru.


Kas apvieno kaņepes, apakšveļu un kamīnmalku? Talsu Biznesa inkubators!

Kā pavasarim iestājoties no siltām zemēm mājup atgriežas gājputni, tā arī savas mājas Talsu biznesa inkubatorā ir atraduši 3 jauni un perspektīvi uzņēmumi – SIA „TRANSHEMP”, SIA „Baltic Textile Production” un SIA „Your Baltic Firewood”.  

SIA „TRANSHEMP” darbības pamatvirziens ir industriālo kaņepju audzēšana un pārstrāde. Eiropā šī niša, kuras pieprasījums tirgū tikai pieaug, joprojām nav aizņemta, līdz ar to šai nozarei pastāv plašas attīstības iespējas, izveidojot ienesīgu, uz attīstību nākotnē orientētu ražošanas nozari. Kaņepju pārstrādes procesā iegūtie gala produkti var tālāk tikt izmantoti par izejvielu vairāk kā 20 nozaru produktu attīstībai. Viens no kaņepju pārstrādes gala rezultātiem ir dažāda veida šķiedras, kas pēc tam tiek izmantotas tekstilindustrijā, papīra ražošanā un būvniecības industrijā kā izolācijas materiālu izgatavošanas izejviela. SIA „TRANSHEMP” vadībai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar analogiem pārstrādes uzņēmumiem Vācijā, Francijā un Holandē, kura ir ļāvusi smelties nenovērtējamu zināšanu pieredzi kaņepju pārstrādes nozarē.

Jaundibinātais komersants SIA „Baltic Textile Production” ir radīts kā tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmums, kurš specializējas sieviešu veļas izstrādē un ražošanā. Uzņēmumam ir cieša sadarbība ar vadošo sieviešu veļas ražotāju A/S „Lauma Lingerie”, līdz ar to SIA „Baltic Textile Production” galvenais uzdevums ir izpildīt A/S „Lauma Lingerie” pasūtījumus. Uzņēmuma stratēģija tiek balstīta uz pamatprincipu ne tikai ražot sieviešu veļu, bet arī attīstīt savu zīmolu, veidojot savas unikālās kolekcijas un inovatīvos produktus.

 

Savukārt SIA „Your Baltic Firewood” uzsāks savu pirmo gadu šķietami jau piesātinātā nozarē kā kamīnmalkas ražošana. SIA „Baltic Firewood” savu produkciju galvenokārt eksportēs uz Skandināvijas un Rietumeiropas tirgu, kur darbības uzsākšanai jau noslēgta vienošanās ar sadarbības partneri par produkcijas realizēšanu Norvēģijā.

Līdz 20.aprīlim šie 3 jaunuzņemtie, kā arī Biznesa inkubatorā esošie uzņēmumi, pretendēs uz finansiālu atbalstu līdz 85% uzņēmuma attīstības vajadzībām, piemēram – telpu nomai, tirgus apguvei, tehnoloģiskām konsultācijām, papildus finansējuma piesaistei, IT sistēmu ieviešanai, starptautiskā mārketinga konsultācijām un citām vajadzībām.

Detalizētu informāciju par Biznesa inkubatora sniegtajām iespējām Talsos varat uzzināt, apmeklējot mājas lapas www.vatp.lv sadaļu „Biznesa inkubators”.

 

Attēlā: Talsu Biznesa inkubatora vadītājs Mārtiņš Velde (pa kreisi) un SIA „Baltic Textile Production” valdes priekšsēdētājs Edijs Brauners

 

Sīkāka informācija:

Inga Znotiņa, Talsu biznesa inkubators

Miera iela 35, 1.stāvs, Talsi

Tel.: + 371 6 32 86002

E-pasts: inga.znotina@vatp.lv

 

 


Iznācis Biznesa inkubatora ziņu pirmais izdevums

 

Talsu Vēstis: Talsu potenciāls vēl nav izsmelts

 

Raksts publicēts laikrakstā „Talsu Vēstis” 2012.gada 13.februārī.

 

Talsos Biznesa inkubators, kas ir Ventspils Augsto tehnoloģiju parka filiāle, darbojas jau vairāk nekā divus gadus. Patlaban tā paspārnē atrodas 11 uzņēmumi, trīs no tiem ir sasnieguši to stadiju, lai no inkubatora pakalpojumiem atteiktos un turpinātu darboties patstāvīgi.

Pirmajā gadā inkubatora paspārnē esošais uzņēmums dažādu izmaksu segšanai var saņemt pat 85 procentu atbalstu, taču tas ar gadiem sarūk. Papildus finansiālajam atspaidam, te var iegūt arī dažāda veida konsultācijas, tāpēc jaunajiem uzņēmumiem būtu neprāta darbs iespēju neizmantot.

Patstāvīgu darbošanos grasās uzsākt

SIA «Kurland Log Homes», kas ražo guļbaļķu ēkas, SIA «Petersoon», kam mērķis bija izveidot mediju platformu, taču plāni darba gaitā nedaudz mainījušies, kā arī SIA «Aquarium Projects», kas ražo koka mājas eksportam. Tieši šis uzņēmums visveiksmīgāk atradis savu darbības nišu.

Inkubatorā ir arī vairāki jauni uzņēmumi. Piemēram, SIA «Goraplast», kas patlaban izstrādā jaunu, izturīgāku materiālu ielu bedrīšu lāpīšanai. SIA «Straume RB» gatavojas apstrādāt šinšillu ādas pēc īpašas itāļu metodes, kādu izmanto tikai vēl trīs ražotnēs Eiropā. SIA «Bewo Agro» ir uzņēmums, kas jau nodarbojas ar lauksaimniecību, bet tagad vēlas izgatavot globālās pozicionēšanās sistēmas ierīces tieši lauksaimniekiem.

Viens no Biznesa inkubatora senākajiem uzņēmumiem ir SIA «Kiro kosmetics», kas pārvarējis ķibeles ar nosaukuma pārreģistrāciju, pašlaik strādā pie zīmola pozicionēšanas tirgū un gatavojas reģistrēt preču zīmi. Kapakmeņu ražotājs «SIA BFA Projekts» ir uzsācis pirmās darbības, lai realizētu produkciju arī Skandināvijas tirgū, savukārt SIA «Super 4 eko» sper soļus Dānijas tirgū, piedāvājot pašu pakotās apkures granulas. SIA «Ģeodati» ar inkubatora palīdzību atradis veiksmīgus risinājumus digitālas topogrāfikās informācijas datu bāzes veidošanai. Savukārt SIA «Diograt» turpina audzēt smiltsērkšķus un gatavot to produktus, saglabājot ogu dabisko uzturvērtību.

Tas, vai jaundibināts uzņēmums attīstīsies,

atkarīgs no vairākiem faktoriem, uzskata Biznesa inkubatora vadītājs Mārtiņš Velde. «Ja nekad iepriekš cilvēks nav bijis biznesa vidē, tad var izrādīties, ka uzņēmuma attīstība prasa daudz vairāk laika, nekā iepriekš plānots. Dažkārt pietrūkst resursu, svarīgs arī personības un veiksmes faktors.»

Inkubators ir labs veids kaut nedaudz stimulēt pilsētas ekonomisko vidi un iedrošināt ideju autorus spert soli uzņēmējdarbības virzienā. Te nav nepieciešama ķīla, lai saņemtu finansiālu atbalstu, un to var dabūt arī tad, ja ideja nav līdz galam izstrādāta. Vēl vairāk — te palīdz biznesa plānu pilnveidot. Inkubators ir ieinteresēts, lai uzņēmumi rada darba vietas un ieņēmumus, jo galvenais uzdevums ir veicināt uzņēmējdarbības vidi. «Mūsu vēlme ir uzņēmēju «pacelt», lai viņš neapstājas pie maza apgrozījuma, bet domā par lielāku, lai plāno tiekties uz plašāku tirgu. Un svarīgi, lai produktam vai pakalpojumam būtu pievienotā vērtība. To arī bieži vien vērtē biznesa plānos,» skaidro M. Velde. Uzņēmumam izvēloties ielauzties eksporta tirgū, inkubators palīdz gan ar padomu, gan kontaktiem, tomēr pamatā jābūt pārliecībai, ka firma spēs izpildīt pakalpojumu laikus, kvalitatīvi un ka varēs nodrošināt komunikāciju pietiekamā līmenī, lai nerastos pārpratumi un nezaudētu klientu uzticību. «Šajos jautājumos nav vienas formulas. Uzņēmējdarbības uzsākšana jebkurā gadījumā ir liels risks, taču mēs mēģinām palīdzēt, lai netiek viss likts uz vienas kārts un nesanāk palikt bez ienākumiem, ja nerealizējas iecerētie plāni.»

M. Velde regulāri tiekas un iepazīstas ar Talsu un apkaimes uzņēmējiem, stāstot par inkubatora sniegtajām iespējām. «Tiem, kas jau darbojas biznesā, dažkārt ir idejas, kādos virzienos vēl varētu attīstīties. Tādos gadījumos ir iespēja dibināt jaunu uzņēmumu, kas koncentrējas tieši uz jaunās idejas ieviešanu. Un tad īsti piemēroti ir Biznesa inkubatora pakalpojumi,» stāsta M. Velde. Taujāts, vai 11 uzņēmumi Biznesa inkubatorā Talsos ir daudz, M. Velde teic, ka tie noteikti nav griesti — Talsiem ir lielāks potenciāls.

 

Vairāk informāciju par iespējām darboties Talsu Biznesa inkubatorā varat uzzināt apmeklējot mājaslapas www.vatp.lv sadaļu „Biznesa inkubators”.

 

Attēlā: VATP Biznesa inkubatora Talsu filiāles uzņēmums „KIRO Cosmetics” izstādē Krievijā http://www.kirocosmetics.com

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas