Trešdiena, 19. decembris
Šodien sveicam: Lelde, Sarmis

Zemessardzes 46.kājnieku bataljona veterāniem savs vimpelis

14-11-2017

Jau izsenis karogs ir bijis tas, kas rada vienotību, piederību organizācijai, karaspēkam un valstij.  Svinīgajā zemessardzes 46. kājnieku bataljona veterānu vimpeļa iesvētīšanas pasākumā tika runāts par to, cik svarīgi ir turēt augstā godā gan vienības karogu, gan arī vimpeli, kurš ir simbols vienotībai un kolektīva garam. Lai gan vimpelis tika izgatavots jau vasaras sākumā, par godu Latvijas valsts svētkiem, tā svinīgais iesvētīšanas pasākums tika organizēts novembrī – patriotisma mēnesī.

Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Mežavilks stāsta: „Katrā bataljonā ir izveidota sava veterānu apvienība un katra veterānu apvienībai ir jābūt savam vimpelim, jeb standartam. Līdz ar to, ja Latvijā ir 18 bataljoni, tad vajadzētu būt 18 vimpeļiem, taču visās vienībās vēl pagaidām nav izveidoti vimpeļi. Neteiksim, ka esam pirmie, bet vieni no pirmajiem, kuriem ir izveidots šis veterānu apvienības standarts.”

46. kājnieku bataljona veterāni ir vieni no aktīvākajiem ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. „Veterāniem ir vairāki uzdevumi. Viens no tiem ir uzturēt Latvijas vēstures mantojumu un nodot tālāk tradīcijas nākamajām paaudzēm. Kā arī iesaistīties patriotiskas jaunatnes audzināšanā, dalīties ar savas pieredzes stāstiem un uzturēt modru zemessargu veterānu garu,” vēstīja pulkvežleitnants J. Mežavilks.

Vimpeļa izgatavošana prasījusi teju divus gadus, tas izgatavots pēc vienota bataljona vimpeļa standarta – vienā pusē redzams Latvijas zemessardzes simbols, savukārt uz otras puses redzams bataljona nosaukums un vienības simbols.

Pateicībā par zemessargu kalpošanu Talsu Romas katoļu draudzes prāvests Arnis Suleimanovs deva svētību katram klātesošajam zemessargam, kā arī iesvētīja viņu jauno vimpeli. Veterānu vimpelis tapis ar Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Notikumu kalendārs

Decembris, 2018
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk